چرا نمایشگر گوشی گاهی اوقات لمس انگشت را تشخیص نمی‌دهد؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
نمایشگر گوشی

اگر از جمله کاربرانی هستید که مرتبا با مشکل عدم تشخیص لمس انگشت توسط نمایشگر گوشی خود روبرو می‌شوید، توصیه می‌کنیم این مطلب را از دست ندهید.

نمایشگر گوشی چگونه کار می‌کند؟

برای درک اینکه چرا گاهی اوقات نمایشگر گوشی برای لمس انگشت دچار مشکل می‌شود، ابتدا باید به نحوه‌ی کارکرد نمایشگر بپردازیم. تقریبا تمام نمایشگرهای لمسی از نوع خازنی هستند. این یعنی زیر لایه‌ی محافظ نمایشگر یک لایه‌ الکترود شفاف تعبیه شده است.

نمایشگر گوشی

انگشت شما رسانای الکتریکی است و وقتی نمایشگر را لمس می‌کنید، الگوی الکتریکی لایه‌ی الکترود را تغییر می‌دهید. این یعنی لایه‌ی موردنظر عمل آنالوگ لمس انگشت را به سیگنال‌های دیجیتالی تبدیل می‌کند. ماتریس الکترود آنقدر حساس است که حتی قبل از رسیدن انگشت به نمایشگر می‌تواند لمس را تشخیص دهد اما نرم‌افزار گوشی را طوری تغییر داده‌اند که فقط در صورت قرارگیری انگشت روی نمایشگر چنین اتفاقی رخ دهد. با این کار احتمال خطا و مشکلات در پی آن کاهش پیدا می‌کند.

چرا نمایشگر گاهی اوقات لمس انگشت را تشخیص نمی‌دهد؟

خشکی پوست و پینه‌های ضخیم از جمله شایعه‌ترین دلایل بروز این مشکل هستند. البته علت اول طبیعتا شایع‌تر است. اگر پوست بسیار خشکی داشته باشید، سطح پوست نسبت به زمانی که به خوبی مرطوب شده باشد، بار الکتریکی کمتری حمل می‌کند. به همین دلیل بسیاری از کاربران در فصل زمستان گاهی اوقات با این مشکل روبرو می‌شوند. افرادی هم که در مناطق کویری زندگی می‌کنند، معمولا بیشتر از سایر افراد با این معضل مواجه می‌شوند.

نمایشگر گوشی

در رابطه با مشکل انگشت‌های پینه بسته هم باید بگوییم که اکثریت کاربران چنین مشکلی را ندارند. اما افرادی مانند نجار‌ها و نفراتی که ساعات زیادی را صرف انجام کارهایی مانند صخره‌نوری می‌کنند، با انگشت‌های پینه بسته روبرو می‌شوند و در نتیجه برای استفاده از نمایشگر لمسی تا حدی به مشکل می‌خورند.

چه کاری از دستتان برمی‌آید؟

اگر مشکل شما خشکی دست است، با استفاده از یک کرم مرطوب‌کننده‌ی ساده می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. برخی افرادی که پوست به‌شدت خشکی دارند، باید در طول روز چند بار از کرم‌های مربوط‌کننده بهره ببرند. اما اگر در طول روز دوست ندارید از مرطوب‌کننده برای دست‌های خود استفاده کنید، می‌توانید قبل از خواب چنین کاری را انجام دهید که روز بعد با خشکی دست روبرو نشوید.

اگر پینه‌های دست ضخیم نیستند، احتمالا با استفاده از مرطوب‌کننده مشکل برطرف می‌شود. اما اگر پینه‌ها ضخیم هستند، می‌توانید از سنگ پا برای نازک کردن آن‌ها استفاده کنید. در این میان افرادی که ساعات زیادی گیتار می‌زنند هم انگشت‌های پینه بسته دارند و اگر می‌خواهید این پینه‌ها را حفظ کنید، می‌توانید از قابلیت تنظیم حساسیت نمایشگر که در برخی گوشی‌ها وجود دارد استفاده کنید. به عنوان مثال برخی از گوشی‌های سامسونگ چنین قابلیتی را ارائه می‌دهند تا کاربران در صورت استفاده از گلس محافظ بتوانند حساسیت نمایشگر را افزایش دهند.

منبع: How To Geekبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما