ثروت ایلان ماسک در همین هفته ۳۰ میلیارد دلار کاهش یافته است

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۴۳ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ایلان ماسک

طی چند روز گذشته سهام شرکت تسلا با افت ۱۵ درصدی روبرو شده و در نتیجه ثروتمندترین فرد جهان ۳۱٫۴ میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داده است. گفتنی است چین به دلیل شعله‌ور شدن کرونا بار دیگر محدودیت‌های شدیدی برای کسب‌و‌کارها و کارخانه‌ها ایجاد کرده و به همین خاطر کارخانه‌ی تسلا در شانگهای با چالش‌های زیادی روبرو شده است.

آقای ماسک در جدیدترین سخنرانی خود به انجام گفت‌و‌گوهای مختلف با مقامات چین اشاره کرد ولی در کنار آن اعلام کرده که به دلیل قرنطینه در چین، ممکن است تحویل برخی سفارش‌های اتومبیل‌های تسلا در کوتاه‌مدت با محدودیت‌هایی روبرو شود. باید خاطرنشان کنیم از مدت‌ها قبل سرمایه‌گذاران تسلا نگرانی خود را بابت خرید توییتر توسط ایلان ماسک ابراز کرده‌اند.

آقای ماسک برای تصاحب توییتر باید حدود ۴۴ میلیارد دلار بپردازد که بخش قابل توجهی از آن را با استفاده از وام‌های دریافتی بانک‌ها دریافت می‌کند و حدود ۷.۱ میلیارد دلار هم از طرف سرمایه‌گذاران تامین می‌شود. قسمتی از این مبلغ هم شخصا تامین خواهد شد.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، او قصد دارد تعداد کاربران توییتر را تا سال ۲۰۲۸ چهار برابر و درآمد این شرکت را ۵ برابر کند. از سوی دیگر او می‌خواهد اتکای این شرکت به منبع درآمد اصلی خود یعنی تبلیغات را به نصف برساند. ظاهرا در ابتدا او به عنوان مدیرعامل توییتر انجام وظیفه خواهد کرد و بعد از چند ماه مدیریت این شرکت را به نفر موردنظر خود می‌سپارد.

منبع: Forbes

برچسب‌ها :
دیدگاه شما