۱۰ دلیل که خرید فیدیبوک برای اهل مطالعه توصیه می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
فیدیبوک

فیدیبوک با ظاهری جدید و تغییرات کاربردی بازگشته است. با شروع هزاره‌ی سوم کتاب‌خوان‌های الکترونیکی هم رواج پیدا کردند. بخشی به این دلیل که کاغذ کمتری مصرف شود و به محیط زیست آسیب کمتری وارد کنیم و بخشی هم به دلیل فوایدی که خود این کتاب‌خوان‌ها داشتند. کتاب‌خوان‌های آمازون و کیندل معروفترین کتاب‌خوان‌های الکترونیکی بودند که مخاطب فارسی زبان هم می‌توانست کتاب‌هایی با فرمت پی‌دی‌اف را روی آن‌ها بریزد اما به دلیل پشتیبانی نکردن از زبان فارسی و البته پلتفرم‌های فروش کتاب‌های دیجیتال، برای اهل مطالعه گاهی دردسرساز می‌شدند. فیدیبوک در پاسخ به احساس نیاز بازار مخاطبان کتاب به داشتن کتاب‌خوان الکترونیکی با پشتیبانی از زبان فارسی توسط گروه فیدیبو تولید شد که یکی از مهم‌ترین مراجع آنلاین فروش کتاب‌های دیجیتال و الکترونیکی بود.

اگر اهل کتاب خواندن هستید داشتن فیدیبوک به شما کمک می‌کند که زمان مطالعه‌تان را بیشتر کنید. مزیت‌های داشتن دستگاه فیدیبوک هم در مدت زمان مطالعه و هم کیفیت آن تاثیر می‌گذارد. در مدتی که کتاب خوان فیدیبوک ناموجود شده بود خیلی‌ها دنبال خرید کتابخوان فیدیبوک دست دوم بودند که خوشبختانه دوباره این کتاب‌خوان با امکانات جدیدتر برای مطالعه‌ی راحت‌تر به بازار آمد.

مزایا و ویژگی‌های کتابخوان فیدیبوک

۱) فیدیبوک یک کتاب‌خوان الکترونیکی با قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی است. یعنی برخلاف کتاب‌خوان‌های دیگر طراحی شده تا کتاب‌هایی که به شیوه‌ی راست‌چین صفحه‌آرایی شده‌اند و از راست به چپ می‌روند، در آن راحت‌تر خوانده شود و از فونت‌های زبان فارسی پشتیبانی می‌کند. با فیدیبوک می‌توانید به فروشگاه فیدیبو وصل بشوید و از میان هزاران کتابی که در فیدیبو وجود دارد هم خرید کنید و هم نسخه‌های رایگان را دانلود کنید و بخوانید.

۲) سیستم عامل فیدیبوک قبلا فقط برای وصل شدن به فیدیبو استفاده می‌شد. وقتی با گوشی یا تبلت کتاب می‌خوانید حفظ تمرکز و دوری از شبکه‌های اجتماعی و اینترنت کار دشواری است و روند مطالعه‌تان را با اخلال مواجه می‌کند اما با فیدیبوک فقط می‌توانید کتاب بخرید، کتاب دانلود کنید و کتاب بخوانید. درنتیجه مدت زمان بیشتری بدون حواس‌پرتی سرگرم مطالعه خواهید شد. البته در نسخه‌ی جدید فیدیبوک سیستم عامل اندروید روی آن ریخته شده و احتمالا می‌توانید اپلیکیشن‌های معدود دیگری غیر از فیدیبو را هم روی آن بریزید که این خودش حسن بزرگی است.

۳) هرچند فیدیبوک بخصوص ای‌بوک‌های اپلیکیشن فیدیبوست اما قابلیت خواندن پی‌دی‌اف‌ هم در آن وجود دارد. کافی است هر کتابی را که می‌خواهید، چه به زبان فارسی و چه زبان‌های دیگر، به صورت پی‌دی‌اف دانلود کنید. دستگاهتان را به کامپیوتر متصل کنید و فایل پی‌دی‌اف را از حافظه‌ی کامپیوتر به حافظه‌ی فیدیبوک منتقل کنید تا کتاب‌های غیر فیدیبویی که به شکل پی‌دی‌اف هستند به کتابخانه‌ی فیدیبوک‌تان اضافه شود.

۴) شارژ فیدیبوک خیلی دیر به دیر تمام می‌شود. بخصوص که می‌توانید تنظیم کنید که اگر چند دقیقه از آن استفاده نکردید به حالت SLEEP برود و شارژش برای مدت طولانی‌تری حفظ شود. از آن طرف هر وقت شارژش رو به اتمام بود بسیار سریع تا صد در صد شارژ خواهد شد. با شارژ صد در صدی تا چند روز می‌توانید هر روز با فیدیبوک کتاب بخوانید.

۵) صفحه‌ی نمایشگر فیدیبوک مات و اندازه‌اش هم ۶ اینچ است. یعنی هم نورش چشمتان را آزار نمی‌دهد و هم در دست راحت است و وزن سبکی هم دارد. چه در خانه و روی مبل و تخت فیدیبوک دستتان باشد و چه در وسایل حمل و نقل عمومی یا حتی موقع راه رفتن، وزن و ارگونومی دستگاه به دست‌ها و چشم‌هایتان فشار وارد نمی‌کند. به راحتی می‌توانید در سفر از آن استفاده کنید. در حالی که کتاب‌های چاپی به دلیل وزن و حجم زیادشان معمولا برای سفر گزینه‌ی مناسبی نیستند.

۶) شما می‌توانید با ابزارهایی که در فیدیبو وجود دارد فونت کتاب‌ها را درشت‌تر کنید و فاصله‌ی بین خطوط را افزایش دهید. به همین دلیل کتاب‌خوان فیدیبوک برای سنین بالاتر هم دستگاه مفیدی می‌تواند باشد و شوق کتاب خواندن را در هر کسی با هر سن و سالی افزایش بدهد.

۷) نور صفحه هم قابل تنظیم است. علاوه بر اینکه حالتی NIGHT MODE هم دارد. البته این ماجرا بیشتر به راحتی چشم‌ها و سلیقه‌تان برمی‌گردد وگرنه لازم نیست نگران تمام شدن شارژ دستگاه باشید. اصولا کم پیش می‌آید که میزان استفاده از دستگاه به حدی باشد که مجبور باشید حتی دو روز یک‌بار هم آن را برای مدت یکی دو ساعت به شارژ بزنید تا کامل شارژ شود.

۸) فیدیبوک ابزارهای کمکی برای خواندن کتاب دارد که به شما کمک می‌کند مطالب کتاب و جزییاتش در یادتان بماند. مثل کتاب‌های کاغذی می‌توانید خطوط کتاب را هایلایت کنید و بعد با یک جست‌وجوی سریعتر از تورق کردن کتاب‌های کاغذی به همه‌ی هایلایت‌های یک کتاب دسترسی پیدا کنید. می‌توانید جمله‌ای را انتخاب کنید و اگر در موردش نظر یا یادداشتی دارید کنارش بنویسید که این یادداشت‌ها را هم می‌توانید در تنظیمات مربوط به هر کتاب پشت هم پیدا کنید بدون آنکه نیاز به پیدا کردن صفحه‌ی مربوطه باشد. به علاوه می‌توانید برخی از صفحاتی را که می‌‌خواهید مجدد به آن‌ها رجوع کنید نشانه‌گذاری کنید.

۹) سیستم عامل فیدیبوک هر چند وقت یک‌بار بروزرسانی می‌شود که کافی است دستگاه را به وایفای وصل کنید و بروزرسانی را بزنید تا در زمانی بسیار کوتاه آپدیت شود.

۱۰) دست آخر اینکه شما اگر با گوشی‌ یا کامپیوترتان از سایت فیدیبو کتابی را خریده باشید فقط با وصل شدن به اینترنت و زدن دکمه‌ی همگام‌سازی آن کتاب به کتابخانه‌ی فیدیبوک‌تان هم به راحتی اضافه می‌شود یعنی لازم نیست که حتما کتاب‌ها را با دستگاه خریداری کنید.

فیدیبوک به شما این امکان را می‌دهد که کتابخانه‌ای به بزرگی ۱۶ گیگ کتاب الکترونیکی که معادل صدها کتاب و ده‌ها کتابخانه می‌شود در دستگاهی سبکتر از گوشی همیشه همراه خودتان داشته باشید. این البته ویژگی نسخه‌ی جدیدی است که به بازار آمده که ۸ گیگ افزایش ظرفیت داشته است. با امکاناتش مطالعه را برایتان لذت‌بخش‌تر و راحت‌تر می‌کند و هر زمان که بخواهید می‌توانید هر کتابی را که خواندید یا دوستش ندارید از حافظه‌اش پاک کنید بدون اینکه واقعا کتاب از کتابخانه‌تان بیرون برود و بعدتر با یک همگام‌سازی دوباره آن را به فیدیبوک برگردانید.

کتابخانه‌ی فیدیبوک مرتب و منظم است و کتاب‌هایی که از فیدیبو خریده باشید در یک کتابخانه‌ی مجزاست و پی‌دی‌اف‌هایی که خودتان به دستگاه اضافه می‌کنید در کتابخانه‌ای دیگر و به این ترتیب برای آن‌هایی که به نظم کتابخانه‌شان اهمیت می‌دهند هم تجربه‌ی دلچسبی را فراهم کرده.

به عنوان یک کتاب‌خوان حرفه‌ای، حتی اگر طرفدار کتاب‌های چاپی هستید، داشتن یک فیدیبوک تجربه‌ای خوب و دلچسب برای کتاب خواندن در سفر و زندگی روزمره‌ی شهری است. جاهایی که برای بردن کتاب‌های چاپی با محدودیت روبه‌رو هستید. به علاوه که این روزها اکثرمان در خانه با مشکل فضا مواجهیم و این‌طوری می‌توانید فقط کتاب‌هایی را که برایتان اهمیت خاصی دارند به شکل فیزیکی خریداری کنید و با خرید الکترونیکی بقیه‌ی کتاب‌ها هم به حفظ طبیعت و محیط زیست و هم مدیریت کمبود جا کمک کنید. با خرید کتاب‌خوان فیدیبوک ۵۰۰ هزارتومان هم کارت هدیه برای خرید کتاب از فیدیبو دریافت می‌کنید.

تفاوت‌های نسخه‌ی جدید فیدیبوک با مدل قبلی

در کتاب‌خوان جدید فیدیبوک ۸ گیگ افزایش حجم داریم و دستگاه فعلی تا ۱۶ گیگابایت قابلیت ذخیره سازی کتاب دارد. به علاوه دستگاه سبکتر شده و رزولوشن صفحه نمایش آن هم افزایش پیدا کرده است. در سیستم عاملش هم تغییراتی ایجاد شده. مثلا اپلیکیشن‌هایی مثل ماشین حساب، گالری، فروشگاه گوگل پلی، لغت‌نامه و ترجمه‌ی گوگل هم به آن اضافه شده. مدل جدید علاوه بر epub و pdf قابلیت خواندن فایل‌های txt و  mobi را هم دارد علاوه بر اینکه از عکس‌ها با فرمت jpg و png و jif هم پشتیبانی می‌کند.

کتاب خوان فیدیبوک مدل F2 ظرفیت 16 گیگابایت به همراه کارت اعتبار 500 هزار تومانی فیدیبو
راهنمای خرید کتاب


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما