آیا پسر سرباز به سریال «پسران» برمی‌گردد؟

۲۵ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰ ۲۵ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
پسر سرباز

علی‌رغم فهرستی هیجان‌انگیز از شخصیت‌های اضافه‌شده، ورود هیچ شخصیتی به فصل سوم سریال «پسران» به اندازه پسر سرباز سروصدا نداشت. در کمیک‌های گرث انیس و داریک رابرتسون، پسر سرباز براساس تقلیدی از کاپیتان آمریکا، فردی است که به خاطر قهرمانی شجاعانه‌اش در جنگ جهانی دوم شهرت دارد. اما پس از گذشت چهار دهه انجام وظیفه، شخصیتی به نام پی‌بک به او خیانت می‌کند.

هشدار: در این مطلب خطر لو رفتن داستان سریال «پسران» وجود دارد

پسر سرباز توسط روس‌ها برای آزمایش به اسارت گرفته شد و به طور تصادفی، توسط پسران آزاد شد. این استیو راجرز ناموفق با بوچر معامله‌ای کرد: کمک به کشتن پی‌بک در ازای کمک به کشتن هوم‌لندر. این قرارداد شفاهی وقتی که پسر سرباز رایان را رها می‌کند فسخ می‌شود. او ناگهان همه افراد، از جمله بوچر و هوم‌لندر را علیه یک سیاست نادرست می‌شوراند. شیر مادر با کمک استارلایت و کیمیکو، دشمنانش را پیش از اینکه میو او را از ساختمان بیرون بکشد با گازی موثر بر سیستم عصبی، مسموم می‌کند. وقتی که فصل سوم «پسران» به پایان می‌رسد، بدن بیهوش پسر سرباز در یک اتاق با فناوری پیشرفته قرار دارد و گریس مالوری به آن نگاه می‌کند.

«پسران» صراحتا تایید نمی‌کند که آیا مخاطبان دوباره با پسر سرباز روبه‌رو خواهند شد، یا اینکه پایان فصل ۳ نشان‌دهنده مرخص شدن او است. اما این پایان قطعا فضا را برای بیان نظریه‌های مختلف و حتی احتمال بازگشت این شخصیت، باز می‌گذارد.

پسر سرباز در پایان فصل سوم زنده است

پسر سرباز

نکته‌ای که برای آینده پسر سرباز در سریال «پسران» اهمیت دارد، این است که او در پایان فصل ۳ زنده می‌ماند. گازی که فرنچ درست کرد، شامل ترکیباتی بود که دانشمندان روسی از آن‌ها برای خواباندن افراد مورد آزمایش‌شان استفاده می‌کردند. این گاز می‌تواند برای مردم عادی کشنده باشند، اما برای فرد قدرتمندی مثل پسر سرباز، کمی قدرتمندتر از قرص خواب عمل می‌کند. او تا کنون از خطرات زیادی جان سالم به در برده است، مانند اسید، بمب، لیزر و مقادیر زیادی از کوکائین. سقوط از برج وات هم چیزی نیست که باعث مرگ او شود.

دولت ایالات متحده، پسر سرباز را به طور دائمی تحت نظر مامور سیا مالوری، زنده نگه می‌دارد. این موضوع به تنهایی بیانگر این است که او در فصل ۴ بازخواهد گشت. استورم فرانت پس از نبرد سرنوشت‌سازش با رایان، با آسیب‌های دائمی و قابل توجهی مواجه شد و قبل از اینکه اریک کریپکی خلاف آن را اعلام کند، کاملا مرده به نظر می‌رسید. با این حال برای ایفای نقش کوتاهی در فصل ۳ بازگشت. پسر سرباز در مقایسه با یکی از بنیان‌گذاران هیروگاسم، در وضعیت بسیار بهتری قرار دارد و احتمال بازگشتنش نیز بالاست.

پسر سرباز چگونه در فصل ۴ بازمی‌گردد؟

پسر سرباز

به لطف مجموعه‌ای از فیلم‌های دزدیده شده از مسکو، مالوری اطلاعات خوبی در مورد نحوه مطیع نگه داشتن پسر سرباز دارد. این به این معناست که مخاطبان به خوبی می‌توانند تصور کنند این اتاق قفسی نیست که او بتواند بدون کمک از آن فرار کند. سوال بزرگ‌تر این است که چه کسی واقعا دوست دارد پسر سرباز آزاد شود؟ قطعا پسران بعد از تلاش زیاد برای شکست دادن او، تمایلی به آزادی‌اش ندارند. به نظر می‌رسد حتی بوچر هم به اشتباه خود در اعتماد کردن به پسر سرباز، برای کشتن هوم‌لندر پی برده است.

همچنین هوم‌لندر نیز تمام تمرکزش را به تنها پسرش معطوف کرده است، پس از اینکه دیدار پدر و پسرانه‌اش با پسر سرباز به بدترین کابوس رهبر گروه هفت تبدیل شد، هوم‌لندر دیگر اهمیتی به او نمی‌دهد. با این حال مردم آمریکا اعتقاد دارند پسر سرباز توسط روسیه به فردی افراط‌گرا تبدیل شده است، بنابراین دولت آمریکا و و وات برای حفظ آرامش تمایل دارند که او در سکوت باقی بماند. تنها شخصیت «پسران» که انگیزه کافی برای احیای پسر سرباز را دارد، ویکتوریا نیومن است. او در پایان فصل ۳ هم معاون رییس جمهور آینده و هم شخصیت شرور اصلی فصل ۴ محسوب می‌شود. با توجه به اینکه نیومن توانسته آدرس خانه امن مالوری را پیدا کند، می‌توان نتیجه گرفت که نفوذ زیادی در سازمان سیا داشته است.

او اگر بخواهد می‌تواند به عنوان سیاستمداری عالی‌رتبه، به اتاق پسر سرباز و امکانات لازم برای بیدار کردن او دسترسی پیدا کند. ویکتوریا نیومن و پسر سرباز هردو در فصل ۴ دشمنان یکسانی دارند. بوچر آشکارا نیومن را به عنوان هدف بعدی پسران در نظر می‌گیرد و می‌‌گوید:‌ «آن عوضی قطعا باید بمیرد.». اما نیومن کسی نیست که از دعوا و آلوده کردن دست و صورت و لباس‌هایش لذت ببرد. نیومن می‌تواند پسر سرباز را دوباره بیدار کند و از تمایلش برای انتقام از بوچر و پسران برای نابودی آن‌ها و همچنین محافظت از خودش، بهره ببرد.

چرا بهتر است پسر سرباز در فصل ۴ حضور داشته باشد؟

پسر سرباز

جالب‌ترین جاذبه‌های فصل سوم «پسران»، که مخاطبان مشتاقانه انتظار آن‌ها را می‌کشیدند آن‌گونه که انتظارش را داشتند عظیم نبودند. برای مثال هیروگاسم با وجود تبلیغات زیاد، بسیار کوجک‌تر از چیزی بود که انتظار می‌رفت. پسر سرباز جنسن اکلز از این دام اجتناب کرد و توانست انتظارات بالای بینندگان را برآورده کند. شخصیت سرگرم کننده او منجر به خلق لحظاتی خنده‌دار شد، اما با این حال شخصیت اکلز در دراماتیک‌ترین لحظات فصل ۳ حضور دارد، از جمله افشاگری هوم‌لندر، شکار کردن مایند استورم و نبرد نهایی. به نظر نمی‌رسد که داستان پسر سرباز در فصل ۳ به پایان رسیده باشد.

او بیشتر وقت خود را پس از آزادی از روسیه با بوچر و هیوئی گذراند و نتوانست در زمان نبرد برج وات به عنوان شخصیت شرور اصلی ظاهر شود. اکلز همچنین در تمام طول این فصل یک بار هم با ویکتوریا نیومن ارتباط برقرار نکرد. اگر نیومن پسر سرباز را به عنوان یک ترمیناتور استخدام کند تا پسران را برای انتقام گرفتن از بین ببرد، فصل ۴ می‌تواند او را با هیجان جدیدی بازگرداند.

منبع: screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما