/ ثبت نام

جام جهانی ۲۰۱۸

#نزدیکترازهمیشه‌ـ‌به‌ـ‌هیجان

 

جام جهانی فوتبال 2018 روسیه در دیجی‌کالامگ

جام جهانی فوتبال پرطرفدارترین تورنمنت ورزشی است و شاید فقط المپیک از نظر اهمیت همپای آن باشد. ولی از لحاظ هیجانی که میان طرفداران ایجاد می‌کند منحصر به فرد است.
جام جهانی 2018 روسیه (Russia World Cup 2018) پنجمین حضور تیم ملی ایران را در مسابقات جام جهانی رقم می‌زند، و از این نظر اهمیتش برایمان دو چندان هم شده است. از یک ماه قبل از جام جهانی همه جای دنیا خودشان را برای پوشش خبری، ویدیویی، تحلیل و بررسی و پخش زنده بازی‌های جام جهانی آماده می‌کنند. این رقابت‌ها فرصت خوبی است برای انواع و اقسام رسانه‌ها از تصویری تا چاپی و آنلاین که آخرین اخبار و حاشیه‌ها را از پرطرفدارترین ورزش جهان تهیه‌ کنند.‌‌‌‌‌

پخش زنده مسابقات و بازی های جام جهانی

تا قبل از شروع جام جهانی سلسله مطالب و خبرها درباره حاشیه‌های جام جهانی روسیه روی بورس هستند. از جمله مقالاتی درباره جدول پخش زنده جام جهانی. چون مسابقات جام جهانی یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیونی است. می‌دانستید که پخش زنده مسابقات و بازی های جام جهانی برای اولین بار در سال ۱۹۵۴ صورت گرفت. حدود 90 میلیون نفر از چیزی حدود 4 میلیون دستگاه تلویزیون سیاه و سفید بازی‌های این دوره از مسابقات را تماشا کردند. دوره‌ای که آلمان غربی قهرمان جام جهانی شد. پس از آن از دهه ۷۰ به طور منظم جام جهانی از تلویزیون پخش شده است. نکته جالب اینکه چون در آن زمان تلویزیون‌ها سیاه و سفید بودند، آدیداس به فکر افتاد که توپ فوتبال را سفید و مشکی طراحی کند تا در تلویزیون بهتر دیده شود. تا امروز شبکه‌های تلویزیونی تمام کشورها، حتی آنهایی که در جام جهانی حضور ندارند، حق پخش این مسابقات را می‌خرند تا به صورت زنده آن‌ها را پخش کنند. این سال‌ها تعداد بینندگان پخش زنده جام جهانی به میلیاردها نفر رسیده است.

عکس و تصاویر به یاد ماندنی جام جهانی 2018

عکس‌ها و تصاویر جام جهانی حتی بیشتر از نوشته‌ها حال و هوای مسابقات را بازتاب می‌دهند. عکس‌هایی از مسابقات مقدماتی و بازیکنان مطرح جام جهانی از پیش از شروع مسابقات دست به دست می‌شود. حواشی بامزه‌ای هم هستند که در کشورهای مختلف حول و حوش جام جهانی روسیه اتفاق می‌افتند. مثل همان ماجرای علاقه مردم اروگوئه به جمع کردن استیکرهای جام جهانی و عکس‌هایشان که چطور در خیابان استیکر معامله می‌کنند. در روزهای جام جهانی طبعا یکی از جذاب‌ترین کارها دنبال کردن تصاویر جام جهانی اعم از بازی‌ها و لحظات حاشیه‌ای آنهاست؛ مثل عکس‌العمل بازیکنان بعد از زدن گل یا موقع انجام خطا. تصویر آن گاز لوییس سوارز از شانه بازیکن ایتالیا هنوز هم جزو تصاویر به یادماندنی جام جهانی است!
‌‌‌‌‌فوتبال با هودارانش معنا پیدا می‌کند. با تشویق ایسلندی که اول مختص تیم ملی ایسلند بود و بعد آنقدر ویدیوها و عکس‌های تماشاگران ایسلندی منتشر شد که همه تیم‌ها حتی طرفداران تیم‌های باشگاهی خودمان به تشویق پرشور ایسلندی رو آوردند. درنتیجه تصاویر جذاب از تشویق‌های هواداران یا اشک‌هایشان موقع باخت بخش جدایی‌ناپذیر فوتبال است.
‌‌‌‌‌ویدیوها هم قبل از جام جهانی روسیه و هم در روزهای برگزاری مسابقات تنوع زیادی دارند؛ برای مثال ویدیو زیباترین گل‌های جام جهانی، ویدئو حساس‌ترین لحظات جام جهانی یا ویدیوهای مربوط به حواشی از جمله توپ جام جهانی که مراحل تکاملش را از سال ۱۹۴۰ تا توپ هوشمند Adidas Telstar 18 جام جهانی روسیه نشان می‌دهد. ویدیوی مربوط به کاپ جام جهانی، بررسی تیم‌های هم‌گروه ایران و حتی پشت صحنه تیم‌ها در رختکن جزو جذابیت‌های جدایی‌ناپذیر فوتبال و مسابقات جام جهانی هستند.

گروهبندی تیم ها در جام جهانی فوتبال 2018

برنامه دیدارهای جام جهانی

برای کسب آمادگی به عنوان یک هوادار فوتبال قبل از هر چیزی باید از گروهبندی جام جهانی اطلاع پیدا کنید. اینکه در رده‌بندی جام جهانی چه تیم‌هایی کنار هم قرار گرفته‌اند و چه تیم‌هایی ممکن است از گروه‌ها بالا بیایند و در مرحله بعد با هم روبه‌رو شوند. بررسی گروهبندی‌ها را با توجه به آمار و ارقام می‌توان انجام داد. بعضی گروهبندی‌ها طبعا هیجان بیشتری برای هواداران دارند. گروه ‌B که گروه تیم ملی ایران است طبعا اهمیت بیشتری برایمان دارد و اخبار مربوط به تیم‌های پرتغال و اسپانیا و مراکش مهم‌تر هستند.

شانس تیم‌ها در جام جهانی 2018

همین الان سایت‌های پیش‌بینی جام جهانی 2018 در جهان شروع به فعالیت کرده‌اند. این سایت‌ها با توجه به داده‌ها و موفقیت‌ها شانس تیم‌های جام جهانی روسیه را برای صعود به مرحله بعد مشخص کنند. حتی می‌توانید موقعیت گروه ایران در جام جهانی را بسنجید و ببینید شانس صعود تیم ملی ایران به مرحله یک هشتم نهایی چقدر است.

برنامه دیدار تیم ها در جام جهانی 2018 روسیه

خوشبختانه زمان بندی بازی های جام جهانی به وقت ایران خوب است. به جز یک روز که بازی‌ها از ساعت ۱۴:۳۰ بعدازظهر آغاز می‌شوند، در بقیه روزها زمان‌بندی بازی‌ها از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۳:۳۰ است. برنامه دیدارها تا مرحله فینال مشخص شده است. ساعت بازی‌های ایران در مرحله مقدماتی ۱۸:۳۰ و ۲۲:۳۰ است.

اخبار جام جهانی 2018 روسیه

تا زمان برگزاری جام جهانی روسیه و در طی آن از جدیدترین اخبار جام جهانی، تازه‌ترین اخبار فوتبال جهان و آخرین اخبار زنده فوتبال ایران هم گزارش‌های متنوعی بیرون می‌آید. این گزارش‌ها از خبرهای رسمی بازی‌های جام جهانی تا اخبار تازه حاشیه‌ای را پوشش می‌دهد.

بررسی تیم‌های جام جهانی 2018

جام جهانی 2018

قبل از جام جهانی خیلی از هواداران به جز اطلاعات تیم مورد علاقه‌شان دنبال شرایط بقیه تیم‌ها و بخصوص تیم‌های حریف هم هستند. بررسی فنی تیم‌ها در جام جهانی و تاریخچه حضورشان در جام‌های جهانی گذشته پیش از آغاز مسابقات کمک می‌کند تخمین بهتری از حریفان تیم‌های مختلف داشته باشیم. مهم‌ترین‌شان طبعا بررسی تیم‌های گروه ایران در جام جهانی است. بررسی تیم‌ها در روزهای جام جهانی با توجه به بازی‌ها و نتایج‌شان می‌تواند به روز شود.

نتایج زنده مسابقات جام جهانی فوتبال

جام جهانی 2018 مسی

مهم‌ترین خبرها همزمان با پخش مستقیم جام جهانی 2018 روسیه به روز می‌شود. از جمله اینکه جدول گلزنان جام جهانی کم‌کم شکل می‌گیرد و صدرنشینان جدول گلزنان در انتهای بازی‌ها مشخص می‌شود. جدول گلزنان ایران در جام‌های جهانی گذشته را می‌شود مرور و از گل‌های زیبای استیلی و مهدوی‌کیا جلوی تیم آمریکا در تنها برد ایران در جام‌جهانی یاد کرد. آخرین نتایج بازی‌ها پایان هر روز مشخص می‌شود. اما برای کسانی که نمی‌توانند پخش زنده بازی‌ها را ببینند با بالا گرفتن تب فوتبال میان مردم چند سالی هست که جدول نتایج زنده در سایت‌های پوشش‌دهنده اخبار جام جهانی اهمیت زیادی پیدا کرده است.

خلاصه بازی‌های جام جهانی

خلاصه بازی‌های جام جهانی هم به درد کسانی می‌خورد که بازی را ندیده‌اند و هم آنهایی که می‌خواهند لحظات مهم بازی‌ها را دوباره ببینند. مشاهده خلاصه بازی جام جهانی یک جور وصف‌العیش نصف‌العیش است. با دانلود خلاصه بازی دیشب می‌توان دور از هیجان اول راحت‌تر بازی را تحلیل کرد

مرحله حذفی و بالاخره فینال

برای بازی نیمه نهایی و فینال طبعا تمرکز روی تیم‌های صعودکننده است تا هواداران به تدریج حدس بزنند امسال شانس تیم‌ها برای قهرمانی جام جهانی 2018 چقدر است. روز بعد از فینال مردم یک کشور افتخار بزرگی کسب کرده‌اند و خوشحال‌اند. خیلی از هواداران تیم‌هایی که سقوط کرده‌اند هم ناراحت و عصبی‌اند. یک بررسی کلی از تیم‌های شرکت‌کننده در جام جهانی و خلاصه بازی فینال جام جهانی ۲۰۱۸ نقطه پایان این تورنمنت مهم خواهد بود.
بیل شنکلی «Bill Shankly» مربی کارکشته لیورپول زمانی گفته بود: "در پاسخ به آنهایی که می‌گویند مگر فوتبال مسئله مرگ و زندگی است باید بگویم که فراتر از آن است." همه ما طرفداران فوتبال به جمله او معتقد هستیم.