سوییچ میزبان بازی‌ها و سرویس‌های ایکس‌باکس می‌شود

۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۰ ۴ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
نینتندو سوییچ

در یکی دو روز گذشته، منابع و خبرگزاری‌های مختلفی از برنامه‌های مایکروسافت برای آوردن بازی‌ها و سرویس‌های ایکس‌باکس به کنسول نینتندو سوییچ خبر داده‌اند. این طور که به نظر می‌رسد، مایکروسافت می‌خواهد نه تنها سرویس ایکس‌باکس گیم پس خود را به سوییچ بیاورد، بلکه بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس هم روی سوییچ عرضه خواهند شد.

اولین شایعه از سوی خبرگزاری JeuxVideo منتشر شد. در کنار صحبت از نسل بعدی کنسول‌های ایکس‌باکس، این خبرگزاری گفته که مدیران مایکروسافت و نینتندو اخیرا مذاکرات متعددی برای آوردن بازی‌های ایکس‌باکس به کنسول سوییچ داشته‌اند. برنامه‌های بلند و بالایی تنظیم شده است، ولی دو بازی که عرضه‌ی آن‌ها روی سوییچ قطعی شده Ori and the Blind Forest و Cuphead هستند.

سرویس استریم مایکروسافت

این خبرگزاری هم‌چنین می‌گوید که مایکروسافت به دنبال آوردن دیگر مجموعه‌های خود مثل Forza و Gears of War و حتی Halo به نینتندو سوییچ است. با این حال، نمی‌دانیم که آیا قرار است بازی‌های قدیمی‌تر این مجموعه‌ها به سوییچ بیایند، یا اینکه بازی‌های جدیدی از این مجموعه‌ها مشخصا برای سوییچ ساخته شود. ممکن است مایکروسافت حتی بتواند از نظر فنی، اجرای بازی‌های جدید این مجموعه‌ها را روی سوییچ ممکن کند.

از طرف دیگر، گفته شده که دو سرویس ایکس‌باکس گیم پس و سرویس استریم بازی Project xCloud تا پایان سال جاری میلادی روی نینتندو سوییچ عرضه خواهند شد؛ طوری که به کمک سرویس استریم بازی مایکروسافت، می‌توان تمام بازی‌های گیم پس را روی سوییچ بازی کرد.

نینتندو سوییچ

پس از انتشار این شایعه، خبرگزارهای Direct Feed Gaming و Game Informer و Thurrott به ترتیب مقالاتی منتشر و این اطلاعات را تایید کردند.

خبرگزاری Windows Central گفت که مایکروسافت نزدیک به یک سال است که می‌خواهد سرویس ایکس‌باکس گیم پس را به سوییچ بیاورد. طبق گفته‌ی این خبرگزاری، مایکروسافت حتی تلاش کرده است تا این سرویس را به پلی‌استیشن ۴ هم بیاورد، ولی مسلما موفق نشده است.

منبع: Windows Central

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar k2

    WOW… BEST NEWS OF THE YEAR