ایکس‌باکس به تلویزیون‌ها خواهد آمد؛ بازی‌های انحصاری بیشتر در راه است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
ایکس‌باکس

تیم ایکس‌باکس قبل از شروع نمایشگاه E3‌ یک کنفرانس خبری زنده داشت و درباره‌ی استراتژی‌های آینده‌ی این شرکت روشن‌سازی کرد. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت هم به‌عنوان یکی از مهمانان مهم در برنامه حضور داشت و ارتقاء بخش بازی این شرکت را یکی از مهم‌ترین اهداف خود شمرد. لیز همرن نوید انتشار بازی‌های ایکس‌باکس روی تلویزیون‌های هوشمند را داد و مدیر استودیوهای ایکس‌باکس هم در آخر زمان‌بندی انتشار بازی‌های انحصاری را مشخص کرد.

ساتیا نادلا در اوایل کنفرانس از اهمیت فضای ابری و گسترش این کسب‌وکار صحبت کرد و باور داشت که مایکروسافت می‌تواند پیشتاز صنعت بازی‌های ویدیویی در چند سال آینده باشد. وی می‌گوید:‌ اساسا بازی با مأموریت ما به‌عنوان یک کمپانی هم‌راستا است. وقتی‌ که درباره‌ی مأموریت ایکس‌باکس به‌منظور گسترش شادی و سرور میان جامعه‌ی بازیکنان صحبت می‌کنید که من واقعا عاشق این هدف هستم، با خودم می‌گویم که این دقیقا با مأموریت مایکروسافت که مبنی بر توان‌بخشی تمامی افراد و سازمان‌های موجود در جهان است، هم‌راستا است.»

مدیرعامل مایکروسافت در ادامه‌ی صحبت‌هایش بیان کرد که مایکروسافت هر چه از دستش برآید برای ایکس‌باکس انجام خواهد داد: « مایکروسافت مشارکت تمام‌عیاری در زمینه‌ی بازی دارد. بیش از ۳ میلیارد گیمر در سراسر جهان داریم و باور داریم که مایکروسافت می‌تواند پیشتاز این صنعت باشد و آینده‌ی صنعت سرگرمی را تعریف کند. ما در زمینه‌ی پردازش ابری رهبریت را به دست داریم و منابع کافی هم به‌منظور ارتقاء سرویس ایکس‌باکس گیم در دست داریم و در آخر تمام تمرکز ما روی توان‌بخشی خالقان و تولیدکنندگان است.»

ایکس‌باکس به تلویزیون‌ها می‌‌آید!

مایکروسافت در طول چند سال اخیر تمام تلاش خود را به‌منظور تصاحب بازار پردازش ابری انجام داده است. لیز همرن، معاون ساتیا نادلا در ادامه‌ی کنفرانس از برنامه‌های بزرگی برای ایکس‌باکس خبر داد. بر اساس گفته‌های وی، بازی‌های این شرکت به تلویزیون‌های هوشمند خواهد آمد و آن زمان دیگر نیاز به سخت‌افزار وجود ندارد و تنها کافی است یک دسته تهیه کرد و با اتصال به اینترنت پرسرعت، از جدیدترین بازی‌های روز با آخرین کیفیت لذت برد. این دقیقا هدف و دورنمایی است که همگان از پردازش ابری در نظر دارند. لیز همرن می‌گوید:

فضای ابری کلید بخش سخت‌افزار و گیم‌پس است. ما در تلاشیم تا این استراتژی را روی سخت‌افزار و پلتفرم‌های جدید پیاده کنیم. برای نمونه در حال همکاری با تولیدکننده‌های تلویزیون هستیم تا گیم‌پس را با آن‌ها تلفیق کنیم و کاربران بتوانند با اتصال تلویزیون به اینترنت، از بازی‌های جدید لذت ببرند. ما همچنین در حال توسعه‌ی دستگاه‌های استریم مستقل هستیم که قابلیت اتصال به تلویزیون یا مانیتور را داشته باشند، در صورتی‌ که اینترنت پرسرعت در اختیاردارید، می‌توانید بازی‌های ایکس‌باکس را روی تلویزیون خود استریم کنید.

بخش بزرگی از کنفرانس به موفقیت پردازش ابری اختصاص داشت و فیل‌ اسپنسر، مدیر ایکس‌باکس، هم نظر خود را در این زمینه به اشتراک گذاشت. وی باور دارد که فضای ابری تمام محدودیت‌ها را از بین خواهد برد اما بدین معنی نیست که کنسول و کامپیوتر حذف شوند، بلکه مایکروسافت پشتیبانی بهتری از این دستگاه‌ها خواهد کرد.

ایکس‌باکس موبایل

عرضه‌ی سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس روی موبایل‌های هوشمند، تعجب همگان را در صنعت بازی به همراه داشت و مایکروسافت توانست بازی‌های روز را با آخرین کیفیت ممکن در دسترس گیمرهای موبایل قرار دهد. با موفقیت پروژه‌ی ایکس‌کلاود، استرالیا، برزیل، مکزیک و ژاپن هم به فهرست کشورهای تحت پشتیبانی مایکروسافت درزمینه‌ی استریم آنلاین بازی اضافه خواهند شد.

تسریع روند انتشار بازی‌های انحصاری

کمبود بازی‌های انحصاری و تراز اول، یکی از مشکلات کنسول ایکس‌باکس سری ایکس بوده و باگذشت ۷ ماه از عرضه، هیچ بازی انحصاری مهمی را ندیده‌ایم مت بوتی، مدیر استودیوهای مایکروسافت در بخش‌ آخر کنفرانس به فیل اسپنسر پیوست و درباره‌ی خط‌مشی انتشار بازی‌های جدید صحبت کرد. او بیان کرد که هر سه ماه یک بازی انحصاری تراز اول به گیم‌پس اضافه خواهد شد. این بازی‌ها از ژانرهای متفاوت خواهند بود تا کاربران هیچ خلأ بزرگی درزمینه‌ی بازی پیدا نکنند.

مت بوتی همچنین از برنامه‌های بزرگی برای توسعه‌دهندگان مستقل رونمایی کرد و این افراد را دعوت کرد تا بخشی از برنامه‌ی ID@Azure باشند و بازی‌های خود را برای فضای ابری هم بهینه‌سازی کنند. مایکروسافت روز یک‌شنبه و ساعت ۲۱:۳۰ به‌وقت‌ایران از بازی‌های جدید خود در کنفرانس مشترکی با بتسدا رونمایی خواهد کرد.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما