شیائومی ۱۳ و ۱۳ پرو شاید زودتر از انتظار رونمایی شوند

۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۳ ۴ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شیائومی 13

با توجه به شایعات، به نظر می‌رسد شیائومی می‌خواهد پرچم‌داران سری ۱۳ خود را که شامل دو مدل استاندارد و پرو می‌شوند، زودتر از انتظار رونمایی کند.

شیائومی معمولا اواخر یا اوایل هر سال از پرچم‌داران جدید خود رونمایی می‌کند. برای مثال سری می ۱۱ و ۱۲ در تاریخ ۲۸ دسامبر رونمایی شدند اما مدل جدیدتر یک روز بعد و مدل قدیمی هم یک ماه بعد در دسترس قرار گرفتند. انتظار می‌رفت شرکت چینی سری ۱۳ از پرچم‌داران خود را هم در همین حوالی رونمایی و عرضه کند اما گفته می‌شود این اتفاق قرار است کمی زودتر از انتظار رخ دهد.

اگرچه این خبر در حد یک شایعه است، اما شایعه‌ی جالب و هیجان‌انگیزی به حساب می‌آید چرا که شرکت چینی هر سال پرچم‌داران خود را با قابلیت‌های بسیار خوب و قیمت نسبتا مناسبی راهی بازار می‌کند. بنابراین خیلی از کاربران بی‌صبرانه منتظر رونمایی از این پرچم‌دارها هستند. این خبر در حالی پخش شد که چهار کد IMEI مختلف از پایگاه داده شیائومی توسط وب‌سایت Xiaomiui رویت شد. گفته می‌شود این چهار کد IMEI مربوط به مدل‌های چینی (۲۲۱۱۱۳C و ۲۲۱۰۱۳۲C) و جهانی (۲۲۱۱۱۳۳G و ۲۲۱۰۱۳۲G) سری شیائومی ۱۳ هستند که شامل یک مدل استاندارد و پرو می‌شوند.

اینطور که به نظر می‌رسد، شیائومی فرایند ساخت سری ۱۳ از پرچم‌داران خود را آغاز کرده است، این در حالی است که ۱۲ اولترا و لایت به عنوان پرچم‌دارهای اقتصادی و پریمیوم شرکت چینی هنوز رسما رونمایی و عرضه نشده‌اند. یکی از دلایلی که وب‌سایت Xiaomiui با استناد بر آن معتقد است زودتر از انتظار شاهد رونمایی از گوشی‌های جدید شیائومی خواهیم بود هم همین آغاز زودهنگام فرایند ساخت آن‌هاست.

تاریخی که این وب‌سایت اعلام کرده، نوامبر امسال است. این در حالی است که طبق گفته‌های بالا، شیائومی غالبا در ماه دسامبر از نماینده‌های خود رونمایی می‌کند. گفته می‌شود کوالکام هم شاید اسنپدراگون ۸ نسل ۲ را زودتر از انتظار رونمایی کند، همین موضوع هم حدس و گمان وب‌سایت یادشده را در رابطه با عرضه‌ی زودهنگام سری شیائومی ۱۳ منطقی‌تر می‌کند. چون شیائومی معمولا نخستین شرکتی است که از تراشه‌ی قدرتمند کوالکام در پرچم‌دارهایش استفاده می‌کند.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما