شیائومی برای رد ادعای سانسور محتوا در لیتوانی از شرکتی بی‌طرف کمک می‌گیرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
شیائومی سانسور

این‌طور که به نظر می‌رسد، شیائومی تصمیم گرفته که برای رد ادعای دولت لیتوانی مبنی بر اینکه شرکت چینی برخی از محتوای گوشی‌هایش را در این کشور سانسور می‌کند، یک شرکت شخص ثالث را استخدام کرده تا به این موضوع رسیدگی کند.

اگر از بابت سانسور محتوای برخی از گوشی‌های شیائومی اطلاعی ندارید باید بگوییم در حال حاضر وزارت دفاع لیتوانی شیائومی را سخت تحت انتقاد قرار داده است چرا که مدعی شده این شرکت سیاست‌های بدی را در این کشور در پیش گرفته است و برخی از محتویات گوشی‌هایش را سانسور می‌کند.

شیائومی اما این ادعاهای وارد شده را رد کرده و برای اینکه بتواند حرف خود را به اثبات برساند، شرکت شخص ثالثی را استخدام کرده تا روی این موضوع کار کند. البته شیائومی اعلام نکرده نام این شرکت چیست اما تأیید کرده که مقر آن در قاره‌ی اروپا است.

به گزارش وزارت دفاع لیتوانی، شیائومی یک سری از کلمات و عبارت خاصی را که کاربران جست‌و‌جو می‌کنند سانسور می‌کند. برای مثال تبت آزاد (free Tibet)، استقلال تایوان جاوید باد (long live Taiwan independence) و جنبش دموکراسی (democracy movement) اصلا به مذاق شرکت چینی خوش نمی‌آیند و به همین خاطر آن‌ها را سانسور خواهد کرد. البته این ادعایی است که یکی از مقامات وزارت دفاع لیتوانی مطرح کرده و به همین خاطر هم به مردم کشور خود توصیه کرده که استفاده از گوشی‌های چینی را متوقف کنند. البته لفظی که این مقام استفاده کرده، «دور انداختن» بوده است.

شیائومی با رد ادعای این مقام گفت که در منطقه‌ی اروپا، فیلترهای این‌چنینی غیرفعال هستند. اما خود این حرف یعنی شیائومی انجام این کار را در سر دارد اما فعلا آن را از دستور کار خارج کرده است. به همین خاطر دولت لیتوانی دقیقا با اشاره به همین موضوع اعلام کرده که هر لحظه ممکن است چنین فیلترهایی دوباره فعال شوند. البته شیائومی در دفاع از این گفته‌ها هم اعلام کرد که اگر چنین فیلترهایی را اعمال می‌کند فقط به این خاطر است که از کاربران در برابر محتویات نامناسب و زشت و زننده محافظت کند و به همین خاطر آن‌ها را استاندارد خطاب کرد.

شیائومی در حال حاضر از لحاظ تولید و فروش گوشی هوشمند در جهان در صدر قرار دارد اما به نظر می‌رسد قرارگیری آن در کشور چین با قوانین عجیب و غریبی که دارد باعث شده حواشی بسیار زیادی اطراف آن وجود داشته باشد. حال باید دید چه سرنوشتی در انتظار این شرکت است چون قطعا چنین مسائلی می‌تواند روی فروش و محبوبیت این برند تأثیر منفی داشته باشد.

منبع: GSMArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما