پتنت جدید شیائومی یک گوشی با نمایشگر قابل تعویض را نشان می‌دهد

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۱۵ ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
پتنت شیائومی

شیائومی از جمله شرکت‌هایی است که مدام پتنت‌های نوآورانه‌ای را در رابطه با طراحی گوشی‌های هوشمند ثبت می‌کند. در همین رابطه می‌توانیم به گوشی می میکس آلفا هم اشاره کنیم که نمایشگر آن دور تا دور این گوشی قرار گرفته و نشان‌دهنده اهمیت عملی کردن طرح‌های نوآورانه برای این شرکت است. حالا شیائومی بار دیگر یک پتنت جالب ثبت کرده که در آن شاهد یک گوشی مجهز به نمایشگر قابل تعویض هستیم.

طبق گزارش سایت LetsGoDigital شیائومی در ماه مارس (اسفند) در کشور چین درخواست ثبت این پتنت را ارائه داده و روز گذشته با ثبت آن موافقت شده است. در ادامه می‌توانید طرح‌های مربوط به آن را مشاهده کنید. طبق این پتنت، کارکرد این گوشی مجهز به نمایشگر قابل تعویض چگونه خواهد بود؟

پتنت شیائومی

طبق این طرح‌ها، گوشی موردنظر یک بدنه اصلی و نمایشگر قابل تعویض دارد. ضخامت بخش اصلی دو برابر قسمت نمایشگر است و وقتی هر دو آن‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند، شاهد یک گوشی معمولی خواهیم بود. با این حال، همان‌طور که گفتیم نمایشگر می‌تواند از بدنه اصلی جدا شود و به‌تنهایی هم انجام وظیفه کند که این یعنی از منبع انرژی جداگانه بهره می‌برد. یک پورت USB-C، دو اسپیکر، دوربین‌های سلفی، دوربین‌های اصلی و دکمه‌ها از بخش‌های بدنه اصلی محسوب می‌شوند.

سایت LetsGoDigital این احتمال را مطرح کرده که دوربین‌های سلفی پشت نمایشگر قرار می‌گیرند و از آنجایی که در طرح مربوط به صفحه نمایش شاهد هیچ‌گونه بریدگی یا حفره‌ای نیستیم، احتمالا شیائومی چنین مشخصه‌ای را در نظر دارد. علاوه بر این، هنگام اتصال نمایشگر به بدنه، به‌صورت بی‌سیم و با بهره‌گیری از بدنه اصلی شارژ می‌شود.

روی هم رفته همان‌طور که می‌بینید، با طرح بسیار پیچیده‌ای سروکار داریم. در نهایت مشخص نیست آیا شیائومی این طرح نوآورانه و بسیار پیچیده را عملی می‌کند یا اینکه فقط در حد یک پتنت باقی می‌ماند.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما