شیائومی در ماه آگوست نسخه آزمایشی خودروی الکتریکی خود را رونمایی می‌کند

۲۶ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
شیائومی خودروی الکتریکی

اینطور که به نظر می‌رسد، شیائومی دارد آماده می‌شود که در ماه آینده‌ی میلادی (آگوست) از نخستین نسخه‌ی آزمایشی خودروی الکتریکی خود رونمایی کند.

اگر بخواهیم خیلی دقیق حساب کنیم، این نخستین گجت الکتریکی نخواهد بود که شیائومی می‌خواهد از آن رونمایی کند. شرکت چینی نخستین‌بار با اسکوتر برقی M365 پا به این عرصه گذاشت. اما در زمینه‌ی تولید خودرو، این نخستین‌باری خواهد بود که چنین تلاشی را از سوی این شرکت می‌بینیم. سال گذشته بود که شیائومی اعلام کرد حدودا ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده تا در ده سال آینده در زمینه‌ی تولید خودروی الکتریکی حرفی برای گفتن داشته باشد.

شیائومی اگرچه در زمینه‌ی تولید گوشی‌های هوشمند فعالیت دارد اما دنیای علم و فناوری دارد به سمتی می‌رود که فقط تولید گوشی برای کسب درآمد کفایت نمی‌کند و شرکت‌ها پیوسته به دنبال روش یا روش‌هایی هستند که بتوانند از طریق آن، درآمد خود را چندین برابر کنند.

کمتر دیده بودیم شرکتی که در زمینه‌ی تولید گوشی، تا این اندازه به صورت جدی فعالیت دارد، بیاید و در بخش خودروهای الکتریکی فعالیت کند اما ورود اپل به این بازار سبب شد شیائومی هم تصمیم بگیرد این کار را انجام دهد. طبیعتا هم مسیری که اپل در آن قدم گذاشته برای شیائومی سودآور خواهد بود.

شیائومی خودروی الکتریکی

اما برمی‌گردیم به خودروی الکتریکی شیائومی، محصولی که لی جون، مدیرعامل شرکت قرار است در ماه آگوست از نخستین نسخه‌ی آزمایشی آن رونمایی کند. این خودرو توسط شرکت طراحی خودرودی HVST طراحی شده تا بدین ترتیب صفر تا صد مراحل تولید اصلا در شرکت‌های شیائومی صورت نگرفته باشد.

البته مدل‌های نهایی این خودرو به این زودی‌ها راهی بازار نخواهند شد. اگر بخواهیم خیلی خوشبین باشیم، نخستین خودروهایی که کاربران بتوانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند، از سال ۲۰۲۴ به تولید انبوه خواهند رسید. گفته می‌شود ظرفیت شرکتی که شیائومی می‌خواهد برای تولید خودروی الکتریکی احداث کند، ۳۰۰٫۰۰۰ خودرو در هر سال خواهد بود که بسیار مناسب به نظر می‌رسد. البته این در شرایطی است که شرکت با تمام قوا به کار بپردازد.

در ابتدا باید شاهد تولید ۱۵۰٫۰۰۰ خودرو در هر سال باشیم چون فعلا کارمندان شرکت فقط ۱۰۰۰ نفر هستند اما انتظار می‌رود رفته‌رفته به تعداد آن‌ها اضافه شود. خودروهای شیائومی در چهار مدل از +A و B خواهند بود که مدل‌های +A در بازه‌ی قیمتی ۲۲٫۲۰۰ تا ۲۹٫۶۰۰ و مدل‌های B هم در بازه‌ی قیمتی ۲۹٫۶۰۰ تا ۴۴٫۴۰۰ دلار در دسترس قرار می‌گیرند. توجه داشته باشید قیمت اعلام شده از تبدیل واحد به دست آمده و خیلی دقیق نیست.

متأسفانه اطلاعات زیادی در رابطه با مشخصات فنی یا قیمت دقیق این محصولات به دلار در اختیار نداریم اما قطعا در ماه آگوست باید اطلاعات بیشتری به دستمان برسد.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه