مدرن وارفر ۳ به پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان هم خواهد آمد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Call of Duty Modern Warfare III

بازی کال آو دیوتی: جنگاوری مدرن ۳ (Call of Duty: Modern Warfare 3) چندی پیش معرفی شد. این بازی به نوعی بازنگری سری قدیمی این مجموعه است که در سال ۲۰۱۱ در دسترس طرفداران قرار گرفت. به نوعی جنگاوری مدرن ۳ دنباله سری بازنگری مجموعه کال آو دیوتی است که از سال ۲۰۱۹ آغاز شد. این بازنگری‌ها توانستند موفقیت بسیار خوبی کسب کنند و همین موضوع باعث شد شرکت سازنده از این کار استقبال کند.

در زمان معرفی شماره ۳ جنگاوری مدرن بحث کنسول‌های آن کمی نامفهوم بود. به دلیل اینکه در برخی از تریلرها تنها به کنسول‌های نسل نهمی اشاره شد که سؤال برانگیز بود. حتی برخی رسانه‌ها اعلام کردند که بازی جنگاوری مدرن ۳ تنها برای کنسول‌های نسل نهمی عرضه خواهد شد و خبری از نسخه نسل هشتمی نخواهد بود.

حال اگر شما از طرفداران مجموعه کال آو دیوتی باشید و به کنسول نسل نهمی دسترسی نداشته باشید، نیاز به نگرانی نیست. بازی جنگاوری مدرن ۳ برای کنسول‌های نسل هشتمی هم عرضه خواهد شد. در نتیجه شما نیاز به جدیدترین کنسول‌های بازی برای تجربه این بازی ندارید. هنوز اطلاعاتی در مورد سیستم مورد نیاز این بازی در کامپیوتر منتشر نشده است ولی وضعیت آن روی کنسول به طور کامل مشخص است.

دلیل تأیید این موضوع هم یک تریلر جدید است که در آن کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ۵ ذکر شده‌اند. همینطور اینکه سایت ایکس‌باکس به روزرسانی شده و ایکس‌‌باکس وان هم به لیست اضافه شده است. در نتیجه بازی جنگاوری مدرن ۳ قطعاً برای کنسول‌های نسل هشتمی هم عرضه خواهد شد.

کال آو دیوتی جنگاوری مدرن 3 نسل هشتم

بازی کال آو دیوتی جنگاوری مدرن ۳ توانست در زمان خود موفقیت خوبی کسب کند و حال با بازنگری آن طرفداران این بازی استقبال خوبی از آن خواهند کرد.

بازی جنگاوری مدرن ۳ در تاریخ ۱۹ آبان (۱۰ نوامبر) برای کنسول‌های نسل نهم و هشتم در کنار کامپیوتر عرضه خواهد شد. در کنار آن فصل جدید بازی وارزون (Warzone) نیز آغاز خواهد شد. به طور کلی آبان یک بازه زمانی مهم برای مجموعه کال آو دیوتی بوده و ما شاهد ورود این بازی به سال و محتوای جدید خواهیم بود.

کنسول‌های نسل هشتمی زمانی که معرفی شدند، قرار شد تا ۱۰ سال پشتیبانی شوند. به همین دلیل است که با ورود به سال ۲۰۲۳ ما شاهد کمرنگ شدن آن‌ها در دنیای گیمینگ هستیم. این کنسول‌ها در زمان خود سخت افزار قدرتمندی داشتند. ۸ گیگابایت رم در کنار پردازنده اصلی و گرافیکی قدرتمند باعث شدند تا این دستگاه‌ها عمر خوبی داشته باشند.

با گذشت زمان عناوین بازی سنگین‌تر شده و اجرای آن‌ها دشوارتر شده است. از آنجایی که این کنسول‌ها از هارد دیسک برای اجرای عناوین بازی استفاده می‌کنند، منطقی است که اجرای بازی زمان زیادی ببرد. حتی امکان دارد که اجرای فضاهای مختلف ناممکن شود. از این رو کنسول‌های نسل هشتمی در حال کنار رفتن هستند.

نکته مشکل‌زا در مورد کنسول‌های میان نسلی است. کنسول‌های ایکس‌باکس وان ایکس و پلی‌استیشن ۴ پرو دستگاه‌های جالبی بودند. این دستگاه‌ها پردازنده‌های ارتقاء یافته داشته ولی از لحاظ حافظه و پردازنده اصلی مشابه کنسول‌های اولیه بودند. این است که وضعیت افرادی که این دستگاه‌ها را خریدند کمی ناراحت کننده است. به دلیل اینکه این کنسول‌ها زودتر از زمان اصلی از دوره خارج شدند. به همین دلیل نسبت به دستگاه‌های اولیه و قدیمی عمر کمتری داشتند. البته اگر خرابی دستگاه‌های قدیمی را در نظر نگیرید.

منبع: IGN

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما