امکان تجربه‌ی رزیدنت اویل ۷ و ۸ با هدست واقعیت مجازی کامپیوتر فراهم شد

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
رزیدنت اویل

با اینکه سال ۲۰۲۲ تاکنون از کمبود بازی‌های واقعیت مجازی رنج برده است، اما جامعه‌ی مادسازها با تعداد زیادی مادهای جدید و فوق‌العاده این کمبود را تا حدی جبران کرده‌اند.

در گذشته شاهد مادهای واقعیت مجازی بازی‌هایی نظیر رزیدنت اویل ۲ و ۳ بوده‌ایم که هر دو به صورت اول شخص به همراه موشن کنترل قابل تجربه بودند. با این حال ماد واقعیت مجازی رزیدنت اویل ۸ احتمالا بهترین آن‌ها باشد. مادسازی با نام Praydog با عرضه‌ی این ماد روی رایانه‌های شخصی، تجربه‌ی بازی را بسیار متفاوت و ترسناک‌تر از قبل کرده است. این مادساز همچنین ماد واقعیت مجازی رزیدنت اویل ۷ را هم در اختیار کاربران قرار داده است. البته گفتنی است که نسخه‌ی واقعیت مجازی این بازی در گذشته به صورت رسمی برای پلی‌استیشن وی‌آر عرضه شده بود اما فاقد ویژگی‌هایی است که ماد جدید از آن برخوردار است.

چشمگیرترین بخش ماد رزیدنت اویل ۸، را می‌توان کنترل‌های موشن یا حرکتی دانست که باعث می‌شود با حفظ چالش‌های کلی بازی، هدف‌گیری بسیار واقعی‌تر جلوه کند. البته گفته شده که این کنترل‌ها همچنان نیاز به بهینه‌سازی دارند. از طرفی تماشای صحنه‌های کات‌سین بازی در این حالت جذابیت‌های خاص خود را دارند و استرس بیشتری به شما وارد می‌کنند زیرا این ماد از شش درجه آزادی یا ۶DOF به صورت کامل پشتیبانی می‌کند. شاید این ماد باکیفیت باعث شود تا کمپانی کپ‌کام تصمیم بگیرد تا نسخه‌ی رسمی واقعیت مجازی بازی را برای هدست‌های مختلف عرضه کند.

ماد واقعیت مجازی رزیدنت اویل 8

رزیدنت اویل ۸ در سال ۲۰۲۱ منتشر شد و داستان آن چند سال پس از نسخه‌ی هفتم در جریان است. میا و ایتان که پس از اتفاقات هولناک گذشته به همراه دخترشان، رز، زندگی جدیدی را شروع کرده‌اند، طولی نمی‌کشد که بار دیگر خود را درون مخمصه‌ای جدید می‌یابند. مخمصه‌ای که با ورود کریس ردفیلد آغاز می‌شود و ایتان باید در دهکده‌ای عجیب و غریب به دنبال دخترش بگردد و در این بین با موجودات شرور آن مقابله کند.

اگر قصد دارید از این مادها استفاده کنید، می‌توانید به این نشانی مراجعه کرده و آن‌ها را دریافت کنید. با این حال به این نکته دقت داشته باشید که مادهای واقعیت مجازی رزیدنت اویل ۷ و ۸ بی‌عیب و نقص نیستند. آن‌ها با اینکه تجربه‌ای سرگرم‌کننده و نفس‌گیر ارائه می‌دهند اما همچنان در حال پیشرفت هستند و بازخوردهای خود را می‌توانید در صفحه‌ی مربوط به آن‌ها در نشانی ذکر شده، ارسال کنید. 

گفتنی است که رزیدنت اویل ۲، رزیدنت اویل ۳ و رزیدنت اویل ۷، اواخر سال جاری روی کنسول‌های نسل جدید پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری عرضه خواهند شد.

منبع: VG247

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه