۱۰ شخصیت برتر انیمیشن عدالت‌جویان جوان از بدترین تا بهترین

۳ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه

فصل چهارم عدالت‌جویان جوان در ۲۱ اکتبر پخش خواهد شد و طرفداران، مشتاق و منتظرند تا دوباره شخصیت‌های محبوب خود را روی صحنه ببینند. این سریال از زمان پخش اولیه‌اش در سال ۲۰۱۰، به لطف شخصیت‌های گسترده و جذاب، سکانس‌های اکشن هیجان‌انگیز و ترکیب بی‌نقص طنز و جدیت، به اثری کلاسیک و تأثیر‌گذار تبدیل شد.

این سریال، شخصیت اصلی مشخصی ندارد. در عوض، چندین کاراکتر برجسته دارد که حتی شاید در چند قسمت ظاهر نشوند. با این حال برخی از شخصیت‌ها به دلیل محبوبیت و اهمیت آن‌ها برای تیم، متمایز هستند. آن‌ها در حال حاضر برای موفقیت سریال بسیار مهمند و همچنین طرفداران اختصاصی عدالت‌جویان جوان، این شخصیت‌ها را بسیار دوست دارند.

۱۰. بلو بیتل (Blue Beetle)

عدالت‌جویان جوان

جیمی ریس معروف به بلو بیتل، از فصل ۲ وارد سریال شد و به‌سرعت به یکی از شخصیت‌های برجسته‌ی داستان تبدیل گردید. شخصیت پیچیده او، استفاده‌ی او از ماده‌ی موجود در بدنش و همچنین ارتباط صمیمی با ریچ، بلو بیتل را به یکی از اعضای مهم تیم و یکی از نیروهای محرکه‌ی فصل دوم تبدیل کرد.

او در سریال بیگانگان، نقش کمرنگ‌تری داشت اما همچنان یکی از پویاترین شخصیت‌های گروه بود. مجموعه‌ی قدرت‌های بلو بیتل بی‌نظیر هستند و سابقه‌ی و پس‌زمینه زندگی‌اش او را به فردی دوست‌داشتنی تبدیل می‌کند و صحنه‌های اکشنش، از نظر بصری، خیره‌کننده‌ترین هستند. طرفداران امیدوارند او در فصل ۴ هم حضور داشته باشد و جایگاه و محبوبیت خود را در بین طرفداران DC حفظ کند.

۹. بیست بوی (Beast Boy)

عدالت‌جویان جوان

شاید بیست بوی یکی از اولین اعضای تایتان‌های نوجوان نباشد اما قطعا یکی از معروف‌ترین‌ها است. او یک شخصیت منحصربه‌فرد و مجموعه‌ای از قدرت‌ها را دارد که نمونه آن در دنیای DC وجود ندارد. در واقع، توانایی بیست بوی در تبدیل شدن به چندین حیوان دیگر، او را به یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های عدالت‌جویان جوان تبدیل می‌کند.

در این سریال‌ مشخص می‌شود که او از کودکی بی‌دفاع و ناتوان به رهبری توانا در سریال بیگانگان بدل می‌گردد. ویژگی‌های شخصیتی او نمایانگر جوهره‌ی عدالت‌جویان جوان است و او ثابت می‌کند که یک پسر می‌تواند بدون قربانی کردن شخصیت خود در این فرآیند، تبدیل به یک قهرمان تمام‌عیار شود.

۸. هیلو (Halo)

عدالت‌جویان جوان

شاید از بین تمام شخصیت‌های عدالت‌جویان جوان، هیلو جسورترین آن‌ها باشد. او محصول اتحاد بین دختر کوراچی، گابریل دائو و مادر باکس است. او یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های سریال است و مجموعه‌ای از توانایی‌ها دارد که از طریق هاله‌هایی چند‌رنگ، نمایان می‌شوند.

هیلو در عدالت‌جویان جوان، نقشی برجسته دارد. او کار خود را به‌عنوان دختری خجالتی و عجیب آغاز می‌کند اما رفته‌رفته اعتماد به نفس خود را افزایش می‌دهد و تمایل بیشتری برای کشف انسانیت جدید خود پیدا می‌کند. این سریال همچنین از شخصیت هیلو برای بررسی موضوعاتی مانند هویت، آزادی و حتی جنسیت استفاده می‌کند و به مسائلی می‌پردازد که اغلب سریال‌های انیمیشنی از آن‌ها اجتناب می‌کنند.

۷. سوپربوی (Superboy)

عدالت‌جویان جوان

کانر کنت ملقب به سوپربوی، یک کلون ترکیبی از سوپرمن و لکس لوثور و یکی از اعضای اصلی تیم است. شخصیت سوپربوی در طول مجموعه، دچار تغییراتی می‌گردد و در فصل سوم از یک نوزاد تازه متولد‌شده و عصبانی (به معنای واقعی کلمه) به یک رهبر توانا و فهمیده تبدیل می‌شود.

عاشقانه‌ی سوپربوی با خانم مریخی، قلب اولین پیچش داستانی سریال است. رابطه‌ی آن‌ها در هر سه فصل نقش برجسته‌ای دارد و در طرح داستان که بر اکشن متمرکز است تا حدی تنوع ایجاد می‌کند. نحوه‌ی ارتباط اولیه‌ی سوپربوی با هر دو پدرش و همچنین ماجراجویی او برای کشف انسانیت خود و جایگاهش در تیم و جهان، بسیار جذاب است.

۶. خانم مریخی (Miss Martian)

عدالت‌جویان جوان

طرفداران کمیک‌بوک‌ها از قبل با شکارچی مردان مریخی را می‌شناختند اما در سریال عدالت‌جویان جوان، با خواهرزاده‌اش آشنا شدند. خانم مریخی از بسیاری جهات، قوی‌ترین شخصیت سریال است. او توانایی‌های زیادی از جمله پرواز، هیپنوتیزم، تغییر شکل و تغییر حجم خود دارد.

خانم مریخی در طول فصل‌های ۱ و ۲، درگیر قدرت و پیامدهای توانایی‌های خود است. او بعد از کاتاتونیک کردن آکوالاد، متوجه ذات اعمال و اشتباهات خود می‌شود و سعی می‌کند تا آن‌ها را جبران کند. قهرمانان اغلب هیچ‌گونه تاوانی برای خسارتی که در حین انجام وظیفه ایجاد می‌کنند، نمی‌پردازند اما سرنوشت و داستان خانم مریخی، یک استثنا و از موارد نادر است.

۵. والی وست (Wally West)

عدالت‌جویان جوان

سریال عدالت‌جویان جوان دو نسخه از شخصیت کید فلش دارد اما نسخه‌ی اصلی، والی وست، بهترین آن‌ها است. در ابتدا او فقط یک نقش عادی از کمیک‌ها محسوب می‌شود و معمولی‌ترین نوجوان گروه است. والی بیش از حد فعال است و غالبا با دختران در ارتباط است و اظهار نظرهای عاشقانه می‌کند اما سرانجام با آرتمیس، رابطه‌ای متعهدانه برقرار می‌نماید.

او در فصل ۲ بالغ‌تر از همیشه ظاهر می‌شود. این سریال پیشرفت شخصیتی او را بسیار خوب به نمایش می‌گذارد و روند تحول شخصیت او از فصل ۱ تا انتهای حضور او، به طور کامل مشخص است. والی خود را فدا می‌کند تا در پایان فصل ۲ زمین را نجات دهد و یک پایان عالی، هرچند غم‌انگیز برای او رقم می‌خورد. روح والی در فصل ۳، نقشی ویژه دارد و همین امر اهمیت او را برای دیگر شخصیت‌ها و خود سریال نشان می‌دهد.

۴. ویل هارپر (Will Harper)

عدالت‌جویان جوان

سریال کماندار یکی از شناخته‌شده‌ترین نسخه‌های روی هارپر را دارد اما می‌توان گفت که سریال عدالت‌جویان جوان، برداشت بهتری از این شخصیت دارد. هارپر یک کلون کادموس است که به صورت ناشناس برای نفوذ به لیگ عدالت فرستاده شده است. او متوجه می‌شود که یک کلون است و به همین خاطر به دنبال روی هارپر واقعی می‌رود و سرانجام او را در تبت پیدا می‌کند. او سپس هویت ویل هارپر را به خود می‌گیرد و از زندگی ابرقهرمانی کناره‌گیری می‌کند تا از دخترش، لیان مراقبت کند.

داستان ویل غم‌انگیزترین و آشفته‌ترین داستان سریال است. او در بیشتر فصل ۲، هویت خود را فراموش می‌کند و در تلاش است تا برای زندگی خود، معنایی پیدا کند. او در فصل ۳ تبدیل به یک مرد خانواده می‌شود، از دخترش مراقبت می‌کند و به شخصیت‌های دیگر مشاوره می‌دهد. ویل ممکن است مانند دیگر شخصیت‌ها مهم نباشد اما یکی از پیچیده‌ترین خطوط داستانی سریال را دارد و بهترین تفسیر ممکن از یک شخصیت داستانی را ارائه می‌دهد.

۳. کالدورام (Kaldur’ahm)

عدالت‌جویان جوان

کالدورام در فصل ۱ و با هویت آکوالاد، رهبری تیم را بر عهده دارد. او مربی و مشاور اکثر شخصیت‌های سریال است و آن‌ها بلوغ و رهبری او را تحسین می‌کنند. در طول فصل ۲، او به‌عنوان یک مأمور مخفی در سازمان بلک مانتا فعالیت می‌کند. عملکرد او آن‌قدر قانع‌کننده است که حتی می‌تواند اعضای ارشد لایت، از جمله افراد مهمی مانند راس‌الغول و لکس لوثور را فریب دهد.

در فصل ۳، او تبدیل به آکوامن و رهبر جدید لیگ عدالت می‌شود. هیچ شخصیتی در عدالت‌جویان جوان، به اندازه کالدورام رشد نمی‌کند. او توانایی خود را در هر مرحله از داستان، بیشتر ثابت می‌کند. ارتباطات او با پدر و روابط عاشقانه‌اش با تولا و وایند، پیچیدگی‌های بیشتری به شخصیت او می‌افزاید. عاشقانه‌ی کالدور با وایند هم یکی از معدود اتفاقاتی است که در آن یک شخصیت اصلی در یک سریال انیمیشنی، با فردی مانند خودش رابطه دارد که گامی بزرگ در این زمینه‌ به شمار می‌رود.

۲. آرتمیس/ببری (Artemis/Tigress)

عدالت‌جویان جوان

آرتمیس هم مانند ویل، مشکلات زیادی در طول سریال دارد. او دختر یک شرور به نام اسپورت مستر است و از روی خجالت خود را خواهرزاده‌ی کماندار سبز جا می‌زند. او سرانجام با پدر و خواهرش، چشایر، کنار می‌آید و افشا می‌کند که هویت واقعی‌اش ببری است و ارتباطی با خانواده‌ی کمانداران ندارد.

آرتمیس یک رهبر ذاتی است و با وجود سابقه نه‌چندان مناسبش، اعتماد همه اعضای تیم را جلب می‌کند. او هم مانند کالدورام به طرزی نامحسوس، به داخل سازمان لایت نفوذ می‌کند و اکثر اعضای آن را فریب می‌دهد. آرتمیس یکی از تحسین برانگیزترین شخصیت‌های سریال است. زندگی او مجموعه‌ای از تراژدی‌ها است اما هرگز عقب‌نشینی نمی‌کند و از مبارزه دست نمی‌کشد و همین ویژگی، او را به یک الگوی واقعی تبدیل می‌کند.

۱. نایت‌وینگ (Nightwing)

عدالت‌جویان جوان

بدون شک سریال عدالت‌جویان جوان بهترین نسخه‌ی نایت‌وینگ را ارائه می‌دهد. دیک گریسون بیشتر اوقات یا در خدمت شخصیت‌های دیگر، مانند دامیان وین است یا به‌عنوان یک شخصیت فرعی و ته‌مانده، عمل می‌کند اما عدالت‌جویان جوان به او اجازه می‌دهد تا به‌عنوان یک رهبر رشد کند و به شخصیتی قدرتمند تبدیل شود که شایستگی‌‌اش را دارد.

دیک مانند دیگر اعضای اصلی تیم، در طول سریال، بالغ و توانمندتر می‌شود. مهم‌تر از همه، این سریال ثابت می‌کند که او نزدیک‌ترین شخصیت به کاراکتر بتمن است. او همان ویژگی‌های بروس وین را دارد اما مانند او از اعمال گذشته خود پشیمان نیست، چرا که کار بدی انجام نداده است. عدالت‌جویان جوان، نایت‌وینگ را به‌عنوان یک عضو درجه یک و سالم‌ترین قهرمان DC معرفی می‌کند.

منبع: Screenrant

راهنمای تماشای سریال
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه