۵ چیز که قبل از فصل هفت Game of Thrones باید بدانیم

سمیرا علی نژاد ۲۶ تیر ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۵
فصل 7 game of thrones

عکس‌ها و بحث در مورد فصل هفتم سریال «بازی تاج‌وتخت» امروز اینترنت را پر کرد. این سریال که از محبوب‌ترین‌های دنیا به‌حساب می‌آید، یک سال است خیلی‌ها را منتظر گذاشته و اکنون بحث در مورد آن در شبکه‌های اجتماعی داغ است. با توجه به این‌که زمان زیادی از قسمت آخر فصل ۶ Game of Thrones گذشته بسیاری از طرفداران این سریال، ممکن است فصل گذشته را فراموش کرده باشند و از فصل قبل یادآوری‌هایی بخواهند. ما در این متن پنج مورد از مهم‌ترین اتفاقات فصل گذشته که پیش از شروع فصل هفت باید بدانید را نوشته‌ایم.

   ۱) جان اسنو بازهم جان سالم به دربرد

جان اسنو در پایان فصل ۵ کشته شد و در آغاز فصل ۶ توسط بانوی قرمز پوش به دنیا بازگشت. او با سانسا استارک که به‌تازگی از دست شوهر متجاوزش، رمزی بولتون فرار کرده بود، متحد شد. سانسا از جان درخواست کرد که با رمزی بولتون بجنگد تا وینترفل، جایی که سانسا و جان در آن بزرگ شده بودند را پس بگیرد. جان در ابتدا با جنگ مخالفت کرد اما در آخر در مقابله با بولتون پیروز شد. برای به رسمیت شناختن تلاش‌هایش، او را پادشاه سرزمین‌های شمالی نامیدند. موقعیت او با حمایت چندین خاندان شمالی که از متحدین استارک ها در گذشته بودند، وحشی‌هایی که از شمال دیوار جان سالم به در برده بودند، نگهبانان دیوار (Night’s Watch) و لیانا مورمنت دختر کوچکی که فرماندهی ۶۲ سرباز جزیره‌ی خرس (Bear) را به عهده داشت، تثبیت شد.

    ۲) بیشتر شخصیت‌های مهم در مقر پادشاهی در آتش وحشی سوختند

سرسی لنیستر بسیاری از افراد مهم در مقر پادشاهی را با آتش وحشی سوزاند؛ افرادی مثل مارجری تایرل و تعدادی از اعضای مهم خانواده‌‌اش، تعدادی از لنیسترها و گنجشک اعظم که قدرت گرفته بود. وقتی تامن، پسر کوچک سرسی از مرگ همسرش مارجری باخبر شد خودش را از بالای برج به پایین انداخت و خودکشی کرد. تامن آخرین فرزند زنده‌ی سرسی و وارث تاج پادشاهی بود. اکنون سرسی یتیم و بدون همسر و فرزند باقی مانده و آخرین بار که او را دیدیم، بر تخت آهنین تکیه زده بود. ما تنها خشونت و کشت‌وکشتار بیشتری از او را پیش‌بینی می‌کنیم.

خوش‌بختانه، اولنا، مادربزرگ مارجری، در شهر دورن زنده است. نقشه‌های واریس (به نمایندگی از منافع دنریس) و الریا (به نمایندگی مارتل) در مقابله با لنیسترها که ما را در این داستان یک گام جلوتر می‌برد.

   ۳) دنریس بادبان‌ها را به سمت تخت آهنین کشیده

دنریس تاگارین بالاخره با سه اژدها و تیریون لنیستر دستِ جدید ملکه، به سمت وستروس حرکت کرد. دنریس با یارا گرجوی آهن‌زاد هم متحد شد. کسی که مصمم است جزیره‌ی آهن را از عمویش پس بگیرد. کسی که بعد از مرگ پدرشان پادشاهی را تصاحب کرد.

چندین فصل گذشته و دنریس بر سرزمین‌های شرقی حکومت می‌کند ولی تابه‌حال تلاشی برای تصاحب تخت آهنین نکرده است؛ جایی که سال‌ها پیش پدرش، پادشاه دیوانه (Mad King) بر آن حکمرانی می‌کرده. بالاخره در پایان فصل شش کشتی دنریس به سمت غرب می‌رود.

   ۴) بی‌رحمی خواهر استارک ها

آریا استارک در چند فصل گذشته برای قتل و کشتن آموزش می‌دید. او باید هویتش را از یاد می‌برد و انکار می‌کرد. آریا بالاخره بر خانه‌ی سیاه و سفید چیره شد و به سمت وستروس بازگشت. یکی از بهترین لحظات فصل ۶ صحنه‌ای است که آریا استارک ولدر فری را بعد از پذیرایی با کیکِ گوشت پسرانش، کشت تا از لیست بلندبالای انتقامش حذف شود. یکی دیگر از کسانی که در لیست آریا هستند سرسی لنیستر است. یکی دیگر از صحنه‌های عجیب انتقام در فصل ۶ جایی بود که سانسا استارک سگ‌های رمزی بولتون را رها کرد تا رمزی را زنده‌زنده بدرند. این انتقامی بود که سانسا از ازدواج اجباری و خشونت و تجاوزهای رمزی قاتل گرفت.

   ۵) برندون استارک کلاغ سه چشم بعدی است

فصل شش پیچ‌وخم‌های زیادی برای بـرَن داشت. وقتی هودور برای حفاظت از برن در را مقابل ارتش مردگان نگه داشته بود و فریاد می‌زد «Hold the door»، دچار آسیب مغزی شد و تمام لغاتش به یک کلمه محدود شد؛ «هودور». همچنین حدس‌هایی است که شاید برن در دیوانه شدن پادشاه دیوانه نقش داشته باشد. اما این شکست او تنها قدرت جادویی و مسئولیتش را بیشتر کرد. در پایان فصل ۶، نقش جادویی پیشگوی او، به‌جای پیرمردی که در درخت فرورفته، به‌عنوان کلاغ سه چشم بعدی به تصویر کشیده می‌شود.

گوشه‌های دیگری از داستان سریال «بازی تاج و تخت» که باید به یاد داشته باشیم:
 • موقعیت بنجن استارک فاش شد

بنجن استارک اوایل فصل یک گم شده بود و بارها افراد مختلف در طول سریال به او اشاره کرده بودند. او جان اسنو را با مرگ موقتش فریب داده بود. در پایان فصل شش، بنجن، برن استارک و همراهش میرا را نجات داد. بعد توضیح داد که وایت واکرها او را رها کرده‌اند تا بمیرد. اما فرزند جنگل قطعه‌ای از شیشه‌ی اژدها را در قلب او فرو کرد و او را از تبدیل شدن به یکی از افراد ارتش مردگان نجات داد. او درواقع یک روح است، پس نمی‌تواند سرزمین شمالی را ترک کند.

 • سم به کالج رفت

سموئل تارلی به کتابخانه‌ی بزرگی در شهر قدیم رفت. جایی که می‌تواند تحقیقات بزرگ‌تر و گسترده‌تری انجام دهد. این یکی از خطوط قرمزی است که تاکنون کسی از آن عبور نکرده بود. اما این قضیه می‌تواند به کشف‌های بزرگ‌تری در مورد وایت واکرها منتهی شود.

 • بالاخره ریشه‌ی خانوادگی جان اسنو مشخص شد

برن در غالب کلاغ سه چشم، شاهد صحنه‌ای بود که لیانا استارک پسری تازه متولد شده را در آغوش گرفته، پدر این کودک ریگار تارگارین است کسی که لیانا را به اسارت گرفته بود. لیانا نوزاد را به ند استارک سپرد و همانطور که می‌دانید ند استارک نوزاد را به‌عنوان پسر خودش معرفی و بزرگ کرد. نوزادی که بعدتر به نام جان اسنو می‌شناسیم. این بعنی دنریس عمه‌ی جان اسنو است. این ماجرا پایان خوشی که خیلی‌ها برای گیم آ ترونز منتظرش بودند، یعنی ازدواج دنریس و جان اسنو را از ذهن دور می‌کند. احتمالا فصل ۷ موقعیت بین آن دو را روشن‌تر می‌کند. آیا این دو، هم را می‌کشند و امید و آرزوهای هم را نابود می‌کنند؟ یا به شکل عجیب و غریبی برای محکم کردن قوای نظامی و اتحاد ارتششان ازدواج می‌کنند؟ حدس می‌زنید کدام یکی از این حدس‌ها بیشتر شبیه داستان پرپیچ‌وخم game of thrones است؟

این سریال در تمام فصل‌ها ما را غافلگیر کرده پس احتمالا هیچ کدام از حدس‌های ما درست نیست.

منبع: The Verge

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳۱ دیدگاه
 1. حمیدرضا حمیدرضا

  ولی هیچکس به ایمپ توجه نمیکنه
  این بازیگر بعد از جان اسنو بیشترین زمان حضور توی داستان رو داشته
  وقتی هم پیش اژدها رفت… اژدها با اون کاری نداشت… همچنین مثه جان اسنو مادرش به هنگام تولد مرده… و یه نکته دیگه… تو لحظه مرگ پدر ایمپ(تایوین لنیستر) به ایمپ میگه تو پسر من نیستی… به نظر من ایمپ یه تارگرین هست

 2. ممدو ممدو

  هودور

 3. Reza Reza

  یکی دیگر از کسانی که در لیست سانسا هستند سرسی لنیستر است
  اصلاح : یکی دیگر از کسانی که در لیست آریا هستند سرسی لنیستر است

  1. اصلاح شد. ممنون از توجهتون.

 4. مرضیه مرضیه

  فصل ۷ چند تا قسمت داره؟؟؟؟ نگید که ۷تا قسمته :((((

 5. افشین افشین

  او خیلی جیگر است

 6. آرش آرش

  با توجه به اینکه فصل هفتم هم در حال اتمام هست اما بازم جا داره اینجا نظرات درج بشه.
  جان اسنو نتنها فرزند ریگار تارگارین هست بلکه حرومزاده ریگار هم نیست بلکه پسر رسمی اون حساب میشه.
  در نوشته هایی که در کتابخانه شهر سیتادل درج شده، خبر از ازدواج پنهانی پرنس ریگار میده. که همسر اون لیانا استارک هست.
  جان اسنو یک تارگارین به حق هست، اما دلیل اینکه از نظر چهره و ویژگی ها شبیه به تارگارین ها نیست به مادرش برمیگرده. تارگارین ها چون بین خودشون ازدواج میکردن و سنتشون ازدواج با محارم بوده به این دلیل همه ویژگی هاشون شبیه به هم بوده.
  نکته دیگه اینکه کتاب های این مجموعه رو هم بخونید چون اتفاقات جالب تری درون کتاب ها وجود داره. از دوران والریا که حتی قبل از آمدن تارگارین ها به وستروس بوده شرح میده تا جزئیاتی که شاید توی فیلم ندید باشیم. مثل مردن کامل جافری به این صورت که به دلیل مسمویت با چنگ گلو خودش رو پاره میکنه اما در سریالش تا این حد خشونت رو نشون ندادن. (البته کلا سانسوری ندارن ولی دلیلش رو نمیدونم)
  و اینکه در کتابش هم درج شده که کلا خاندان براتیون هم به نوعی تارگارین هستن چون از یک حرومزاده تارگاریان انشعاب گرفتن. البته ۲۰۰ – ۳۰۰ سال پش.
  اولین تارگارینی هم که بعد از اومدن خاندانشون از والریا به وستروس، حمله میکنه و کل هفت اقلیم رو فتح میکنه “ایگون” هست که با دوتا خواهرش به همراه سه تا اژدها اینکار رو میکنه.
  دنریس هم سه اژدها داره و نماد خاندانشون هم سه اژدها هست که از ایگون و خواهر هاش گرفته شده.
  راجع به این سریال هیچ حدسی نباید زد چون دقیقا کار سازنده ها و نویسنده اینه که افکار مردم رو تشخیص میده و برعکسش رو انجام میده. حدس ها رو ببوسین بزارین کنار.

 7. محمد رضا محمد رضا

  فقط بگم یقین دارم تمام پیش بینی ها اشتباه خواهد بود

 8. حسام حسام

  جان پسر رابرت هست… من سریال رو ۸ بار دیدم سکانس به سکانس تارگرین ها در مقابل آتش مقاومن اما دست جان موقع دفاع از جیور مورمونت سوخت و این هیچی موهای تارگرین ها نقره ای هست در صورتی ک خاندان برتین به موهای مشکی و جنگجویی معروف بودن شدیدا مخالفم با رابطه عمه و برادرزاده ایه جان و دائنریس

  1. رضا بزم رضا بزم

   اولا که چه خبره ۸ بار دیدی 🙂 دوما همه ی تارگرین ها مقاوم نیستن برادر دنریس هم نبود،سوما اونجا که لیانا بچه رو داد به ند بهش گفت:اگه رابرت ( باراتیون) بفهمه ، میدونی که ….( میخواست بگه میکشتش)، تو باید ازش محافظت کنی.یعنی بچه ی خود رابرت نیس اسیر ریگار هم بوده دیگه…..

   1. حسام حسام

    سریال خیلی نکته های پنهان داره و البته خیلی از سابت های ایرانی و خارجی در موردش تحلیل کردن خالی از لطف نیست با دقت بیشتری بخونیدشون ولی یچیزی این وسط به رابرت و بچه هاش برمیگرده اینو ایمان دارم دلیل دیدن زیاد سریال هم اینه ک خودم در حال نوشتن داستان هستم اما شباهتی به گات نداره ولی تخیل جورج آر آر مارتین خیلی کمکم میکنه

  2. امید امید

   جان اسنو حتما حتما پسر ریگار ، خواهر زاده ی دنریس و یه تارگریان است.
   من اصلا به نشانه های توی سریالو اینجور چیزا کاری ندارم، اطمینان من از اینجاست که بازیگر نقش برن استارک تو یکی از مصاحبه هاش گفته نام اصلی جان اسنو ((جاهاریس تارگرین)) است،والسلام.

 9. محمد محمد

  من دوست دارم سرم بخوره یه جا. فراموشی بگیرم. از اول با دقت این سریالو ببینم.

 10. امیر امیر

  خیلی باحاله این فیلم

 11. نارسیس نارسیس

  ازدواج با محارم بین تارگرین ها یک رسم بوده بر طبق کتاب.پس شاید باهم ازدواج کنن.

  1. محمد محمد

   منم با این نظر موافقم اما نه به دلیلی که نارسیس گفته
   ۹۹درصد جان و عمش باهم ازدواج میکنن

 12. مهدی مهدی

  راجع به سریال اخرین پادشاه مطلب دارید؟

 13. مهدی مهدی

  خیلی عالی بود .البته من دوستداشتم یک دفعه دیگه ببینم .چون سیر نمیشم از این سریال

 14. دنتیست دنتیست

  وای من اینکه سرسی همه جا رو سوزوند فراموش کرده بودم????????باید فصل شش هم دوباره ببینم،، من فک میکردم جان اسنو پسر شوهر سرسیه که کشتنش،تو فصل یک قسمت یک میگف عاشقش بوده

 15. سیدحسین هاشمی رهق سیدحسین هاشمی رهق

  فکر کنم این جمله را باید اصلاح کنید
  با توجه به این‌که زمان زیادی از قسمت آخر فصل ۷ Game of Thrones گذشته …..
  با توجه به این‌که زمان زیادی از قسمت آخر فصل “۶” بازی تاج و تخت گذشته …..

  من یکساله روز شماری میکنم تا دیروز با تمام وجودم دانلودش کردم…..
  دیوید بنیاف Big Like
  دی. بی. وایس Big Like

  جرج آر. آر. مارتین هودور هودور هودور

  1. ممنون
   اصلاح شد.

   1. جواد جواد

    خب مهندس جان وقتی کپی می کردین میخواست یکم مطالعه بکنین چون اینچنین مطالب همه تا اخرش میخونن

 16. آرش آرش

  واقعا مفید بود .خسته نباشید خانم علینژاد و تیم دیجی مگ

 17. فاطی فاطی

  سلام یه توضیح
  دنریس دختر پادشاه دیوانه است و جان اسنو هم فرزند حرام زاده پادشاه دیوانه پس دنریس میشه خواهر ناتنی جان اسنو نه عمه اون :)))

  1. امیر امیر

   سلام دوست عزیز
   دنریس دختر پادشاه دیوانه است، درسته.
   اما جان فرزند حرام‌زاده‌ی «برادر دنریس» یعنی پرنس رِیگار و «لیانا استارک» خواهر ند استارکه.
   پس دنریس می‌شه عمه‌ی جان.

  2. mojtaba mojtaba

   جان نوه ی پادشاه دیوانه هستش
   پسر ریگار

  3. نیلگون نیلگون

   وقتی لیانا توسط ریگار یه جاهایی نزدیک دورن زندانی شد ایریس -پدر ریگار-توی پایتخت بود و برادر و پدر ند استارکو کشت…پدر جان رابرت هم نمیتونه باشه چون لیانا یه اشراف زادست و تا قبل از ازدواج باید باکره باشه…پس فقط ریگار میمونه که به خاطر تحقق پیشگویی و به وجود آوردن فرزندی از آتش و یخ لیانا رو دزدید…

 18. علی مهتری علی مهتری

  وای من عاشق این سریالم
  کسی میدونه دقیق کی میاد؟
  گفتن تابستون میاد

  1. امیرحسین میرزایی امیرحسین میرزایی

   فصل هفتم از دیشب (یا اساسا امروز صبح به وقت مملکت ما) با پخش اولین قسمت شروع شده.

 19. ج عسگری ج عسگری

  سلام
  ممنون از مطلب خوبتون، با این که فکر میکردم همه چی یادمه، اما فهمیدم کلی از جزئیاتو فراموش کردم. دمت گرم خانوم علی نژاد

 20. متین متین

  خوب بود فقط در نظر داشته باش که تیریون لنیستر هستش نه تایرن لنیستر و همینطور ریگار تارگریان هست نه راجر تارگریان ولی بازم مرسی 🙂