آمریکا برای حمله‌ی سایبری به روسیه آماده می‌شود

۲۶ مهر ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۰ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

براساس اطلاعات قرار گرفته در سایت NBC News، ایالات متحده‌ی آمریکا خودش را برای حمله‌‌ی سایبری به روسیه آماده می‌کند. منبعی که این خبر را منتشر کرده، گفته که کاخ سفید از سازمان «سیا» (CIA) در خواست کرده که یکسری عملیات‌های سایبری مخفیانه انجام دهد.

دولت آمریکا با همکاری سازمان سیا قصد حمله‌ی سایبری به روسیه را دارد.

این اقدام آمریکا از جایی شروع می‌شود که این کشور روسیه را به حمله‌ی سایبری متهم کرد. آمریکا روسیه را مسئول هک شدن ایمیل‌های دولتی این کشور می‌داند که در آن‌ها اطلاعات شخصی و حتی اطلاعات نظامی وجود داشته است. ایالات متحده‌ی آمریکا بر این باور است که روسیه با این اقدام قصد دارد در انتخابات پیش روی این کشور مشکل ایجاد کند.

البته منبعی که این خبرها را در اختیار NBC قرار داده اطلاعات بیشتری درباره‌ی این حمله منتشر نکرده؛ اما به نظر می‌رسد که سازمان سیا فعلا در حال جمع‌آوری مدارک و اطلاعات مختلفی است که به نظر می‌رسد در اختیار روسیه قرار گرفته‌اند. همچنین مشخص شده که کاخ سفید با همکاری سیا همکاری قدیمی‌تری از حمله‌های سایبری به روسیه دارند. البته دولت هیچ وقت این فعالیت‌ها را تایید نکرده است.

با منتشر شدن این خبرها دیگر اقدامات سایبری این دو کشور پنهان نمی‌ماند و قطعا در آینده شاهد خبرهای بیشتری درباره‌ی این موضوع خواهیم بود.

منبع: Engadget

‌‌‌‌

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما