آیا FBI راز شکستن قفل آیفون را فاش می‌کند؟

۱۹ فروردین ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

بر اساس جدیدترین اخبار، سازمان FBI چندتن از نمایندگان مجلس را در جریان چگونگی شکستن قفل آیفون مظنون حمله سن برناردینو قرار داده.

در هفته‌های گذشته مناقشه FBI و شرکت اپل با انصراف FBI از ادامه این دعوای حقوقی به پایان رسید. FBI اعلام کرد این سازمان به تنهایی و بدون کمک اپل توانسته آیفون مظنون حمله سن برناردینو را رمزگشایی کند و حاضر است به سایر سازمان‌های مامور اجرای قانون هم در این زمینه کمک کند. اما پس از این اتفاق این سازمان درباره شیوه هک کردن آیفون مذکور اطلاعاتی در اختیار رسانه‌ها قرار نداد. البته به گزارش خبرگزاری National Journal چندتن از مقامات عالی رتبه در جریان شیوه رمزگشایی آیفون ۵c مورد بحث، قرار گرفته‌اند. گزارش شده که سناتور «دایان فاینستاین» در ملاقاتی با مسئولان FBI در جریان شیوه باز کردن قفل آیفون قرار گرفته است. ظاهرا به سناتور «ریچارد بر» هم پیشنهاد مشابهی برای یک ملاقات با مسئولان این سازمان شده است، ملاقاتی که هنوز اتفاق نیفتاده.



iphone-apple-sign-doj-fbi

آنطور که به نظر می‌رسد تلاش برای در جریان قرار دادن این سناتورها چندان اتفاقی نبوده است. هر دوی این سناتورها روی لایحه ضد رمزگذاری کار می‌کنند، لایحه‌ای که استفاده از تکنولوژی‌های رمزگذاری را در محصولاتی چون آیفون محدود می‌کند. باید منتظر بود و دید رمزگشایی آیفون و درجریان قرار دادن نمایندگان در این زمینه چه نقشی در لایحه مورد بحث خواهد داشت.

اما تا آنجا که می‌دانیم یکی از این سناتورها یعنی دایان فاینستاین چندی پیش در حمایت از FBI گفته بود این سازمان نباید شیوه هک‌کردن آیفون ۵c را به شرکت اپل انتقال دهد.

اپل هم به نوبه خود بسیار کنجکاو است بفهمد FBI چطور توانسته رمزعبور صفحه‌نمایش آیفون را به‌دست آورد و آیا تکنیکی که این سازمان برای شکستن قفل به‌کار برده منحصر به آیفون ۵c است یا برای گوشی‌های دیگر آیفون هم کاربرد دارد. کنجکاوی‌ای که به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها به پاسخی برسد.

‌‌

منبع: Engadget

 ‌‌کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar حبیب دادخواه

    حالا اپل بگرده دنبال پرتقال فروش!! 🙂

  2. Avatar مرتضي

    با جدید شدن نسخه سیستم عامل دوباره مجبورن راه جدید پیدا کنن، خبر هایی هم هست که خود اپل کمک کرده.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه