آیفون دیگر پرفروش‌ترین گوشی کشور چین نیست

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

چند وقتی می‌شود که گفته شده فروش گوشی‌های آیفون در کشور چین کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل اپل هم سعی کرده بیش از گذشته روی بازار کشور هند تمرکز کند و سهم بیشتری از بازار این کشور به دست بیاورد. براساس گزارش‌های منتشر شده از سازمان تحقیقاتی Counterpoint Research گوشی آیفون دیگر پرفرو‌ش‌ترین تلفن همراه هوشمند کشور چین نیست. اتفاقی که برای اولین بار در طول پنج سال گذشته رخ داد.

براساس این گزارش گوشی iPhone 6s در سال ۲۰۱۶ فروش خوبی در کشور چین نداشت و جایگاه آن را گوشی Oppo R9 به دست آورد. محصولی که ۱۷ میلیون عدد از آن به‌فروش رفته  و ۴ درصد بازار چین را هم در اختیار دارد. این در حالی است که آیفون ۶s تنها ۱۲ میلیون دستگاه فروخته است.

این جایگاه اپل برای حضور در کشوری که بازار تلفن‌های همراه هوشمند در آن روبه‌ رشد است، خوب نیست. استقبال از گوشی های هوشمند در کشور چین افزایش ۶ درصدی داشته و ۴۶۵ میلیون گوشی تنها در سال گذشته به فروش رفته است. شرکت Oppo با افزایش فروش ۱۰۹ درصدی مواجه شده است. فروش شرکت Vivo هم ۷۸ درصد افزایش پیدا کرد و فروش هواوی هم ۲۱ درصد بیشتر شد. این در حالی است که فروش گوشی اپل در سال گذشته ۲۱ درصد کاهش داشته است.

منبع: cnbc

‌‌‌

telegram_ad2_1

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. سجاد

    مثل اینکه شیائومی یادتون رفته

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما