احتمال معرفی چت‌بات جدید گوگل در کنفرانس Google I/O

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

این روزها شرکت‌های تکنولوژیک به شدت بر بات‌ها تمرکز کرده‌اند. بویژه بر روی چت‌بات‌ها، نرم‌افزارهایی که برای گفتگو با انسان‌ها طراحی شده‌اند.

براساس یک گزارش، احتمالا گوگل امروز یک چت‌بات جدید را در کنفرانس Google I/O معرفی خواهد کرد. ظاهرا گوگل بر روی دستگاه‌هایی کار می‌کند که بوسیله آنها توسعه‌دهنده‌گان بتوانند چت‌بات‌های خودشان را برای پلتفرم‌های پیام‌رسانی مثل مسنجر فیسبوک یا هنگ‌اوت که متعلق به خود گوگل است، طراحی کنند.

به این شکل گوگل صرفا به فکر ساخت بات‌ها برای خود نیست. در واقع این شرکت قصد دارد در این حوزه نقشی کلیدی ایفا کند؛ اگر قرار است بات‌ها به یک پلتفرم رایج تبدیل شوند گوگل هم باید در این پلتفرم نقش اصلی را ایفا کند.

شاید شما هم از خودتان پرسیده باشید واقعا چه چیز این بات‌ها انقدر جذاب است که شرکت‌های تکنولوژیک را در این حد به خود مشغول ساخته. حقیقت این است که شرایط فعلی این بات‌ها آنقدرها هم چنگی به دل نمی‌زند. اول از همه اینکه اغلب این بات‌ها صرفا برای کسب و کار طراحی شده‌اند و چندان هم هوشمند نیستند. شما می‌توانید با یک بات که بلیت کنسرت می‌فروشد یا در یک هتل اتاق رزرو می‌کند صحبت کنید و اگر با آن دقیق رفتار کنید احتمالا بات مورد بحث متوجه مقصودتان می‌شود اما کافی است کمی در این رفتار تغییر ایجاد شود و در آن شرایط همه چیز به هم می‌ریزد.

با این حال باید بپذیریم که این هنوز آغاز کار است و احتمالا ربات‌ها در چند سال آینده با قدرت گرفتن هوش مصنوعی بسیار هوشمندتر از گذشته عمل خواهند کرد. چت‌بات‌ها راه مناسبی هستند که هوش مصنوعی با انسان به تعامل بپردازد و گوگل هم به شدت بر روی هوش مصنوعی در حال کار است.

ظاهرا این شرکت قرار است به توسعه‌دهندگان دسترسی‌های قابل توجهی بدهد. دسترسی به ابزار هوش مصنوعی این شرکت از جمله ابزار تشخیص صدا، پردازش زبان طبیعی و دستیار صوتی گوگل.

اما نفع گوگل در این ماجرا چیست؟ پاسخ بسیار ساده است. گوگل می‌خواهد این پلتفرم را تحت کنترل خود بگیرد؛ درست مانند یک دهه گذشته که طی آن شیوه جستجو و دسترسی عموم مردم به اطلاعات را تحت کنترل خود داشت. این شرکت رقبای توانمندی چون فیسبوک، مایکروسافت، اپل و آمازون دارد.

تا ساعاتی دیگر دقیق‌تر می‌فهمیم که گوگل برای هوش‌ مصنوعی و چت‌بات‌های‌اش چه برنامه‌ای در سر دارد.

‌‌

منبع: Android Authority

‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه