CaptionBot؛ هوش مصنوعی مایکروسافت را امتحان کنید

۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
مایکروسافت

چند روز پیش در مورد مایکروسافت و اقداماتش در زمینه‌ی توسعه‌ی بات‌های هوشمند نوشتیم. حالا شما می‌توانید به‌صورت آنلاین یکی از بات‌های جدید این شرکت را آزمایش کنید. این بات که فعلا با نام Caption Bot شناخته می‌شود، یک تصویر را از شما می‌گیرد و با تشخیص محتوای آن، شرحی برایش می‌نویسد.

‌‌‌‌‌

این سرویس جالب مایکروسافت، نامش «کپشن‌بات» (CaptionBot) است. این بات به کمک پردازش تصویر و همچنین پردازش زبان طبیعی، تصاویر آپلود شده‌ی شما را توصیف می‌کند. نتایج حاصله، واقع هیجان‌انگیز است.

بات مایکروسافت

بات مایکروسافت به‌خوبی توانسته دو کارگردان فیلم‌های Star Wars را تشخیص بدهد.

 اما بماند که احتمال اشتباه هم خیلی زیاد است.

diCaprio

CaptionBot توانسته دیکاپریو را تشخیص بدهد‌؛ با این حال از عهده‌ی شناسایی پاپیون او برنیامده!

خودتان می‌توانید این بات را امتحان کنید. به سایت CaptionBot.ai بروید و تصویر مورد نظرتان را آپلود کنید. حتی می‌توانید لینک یک تصویر را از اینترنت کپی و به سایت بدهید. CaptionBot تصویر را شما را بررسی کرده و به زبان انگلیسی توضیحی برایش می‌نویسد.

hassan-Rohani

این هم از رییس جمهور ایران. بات مایکروسافت نتوانسته حالت چهره‌ی آقای روحانی را تشخیص بدهد.

این بات به‌راحتی اشیا و اشخاص را تشخیص می‌دهد. حتی قادر است با استفاده از Emotion API مایکروسافت، وضعیت روحی شخص را هم در تصویر شناسایی کند.

مایکروسافت همین چند روز پیش و در جریان کنفرانس Build 2016، این بات را معرفی کرده بود. CaptionBot فعلا در حد یک سرویس مبتنی بر وب است. این سرویس از APIهای شناختی مایکروسافت بهره می‌برد. مایکروسافت به توسعه‌دهندگان این فرصت را داده تا به استفاده از API های جدید این شرکت، نرم‌افزارهای باهوشی را در زمینه‎ی هوش مصنوعی بسازند.

گوگل هم از الگوریتم مشابهی در اپلیکیشن «گوگل فوتوز» (Google Photos) استفاده می‌کند. سرویس گوگل هم هنوز در مراحل ابتدایی است و نمی‌توان چندان به نتایجش اعتماد کرد. این بات مایکروسافت هم کم‌وبیش با همان دقت کار می‌کند؛ اما نوع پاسخ‌گویی‌های CaptionBot بامزه‌تر است. احتمالا با استفاده‌ی بیشتر از این بات و مهارت‌هایی که به‌مرور کسب می‌کند، به‌زودی حیرت ما از پاسخ‌های CaptionBot بیشتر هم خواهد شد.

    ‌

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه