از مترو جا نمانید؛ نگاهی به اپلیکیشن مترو تهران

محسن چینه‌کش ۱۹ دی ۱۳۹۵ | ۱۹:۰۰ 22 جولای 2018

اپلیکیشن مترو تهران یک بانک اطلاعاتی جامع و کامل با امکاناتی مفید و کاربردی برای گوشی‌های اندرویدی و آیفون است. در گام اول می‌توانید فهرست تمام ایستگاه‌های مترو تهران را به تفکیک خطوط مختلف در این اپلیکیشن ببینید. با انتخاب هر کدام از ایستگاه‌های مترو تهران به اطلاعاتی کاملی در مورد آن دسترسی خواهید داشت. این اطلاعات شامل آدرس دقیق، زمان‌بندی حرکت قطارها، امکانات داخلی ایستگاه مانند سرویس بهداشتی، پارکینگ، فروشگاه‌ها، بانک‌ها، خودپردازها و…، مسیر تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها از درب ایستگاه و مراکز شهری مهم موجود در نزدیکی آن ایستگاه است. اپلیکیشن مترو تهران می‌تواند با استفاده از اطلاعات مکان‌یابی گوشی (GPS) نزدیک‌ترین ایستگاه‌ها به محل فعلی شما را به سرعت برایتان پیدا کند. همچنین بخشی به نام مسیریابی در اپلیکیشن مترو تهران در نظر گرفته شده که کمک می‌کند بهترین مسیر برای رفتن از یک ایستگاه مترو به ایستگاه متروی دیگر را بیابید. در این بخش می‌توانید مبدا خود را با استفاده از GPS روی نزدیک‌ترین ایستگاه مترو نسبت خود قرار دهید. اپلیکیشن خطوط و ایستگاه‌هایی را که برای رسیدن به ایستگاه مقصد باید از آن‌ها عبور کنید به شکل واضحی نمایش می‌دهد تا دقیقا متوجه شوید که در کدام ایستگاه‌ها باید پیاده شوید و خط خود را عوض کنید. همچنین در این بخش می‌توانید با جست‌وجو کردن نام مراکز مهم شهری مانند پارک‌ها، فرهنگسراها و امکان مختلف ورزشی، فرهنگی، تفریحی، اداری، پزشکی و… نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به آن‌ها را بیابید. امکان دیدن خطوط و ایستگاه‌های مترو روی نقشه‌ی واقعی تهران هم در این اپلیکیشن گنجانده شده است. علاوه بر آن می‌توانید از نقشه‌ی شماتیک خطوط و ایستگاه‌های مترو تهران هم برای مسیریابی سریع استفاده کنید. مهم‌تر از همه این که اطلاعات اپلیکیشن مترو تهران به صورت آفلاین هم در اختیار شما خواهد بود و برای استفاده از این اپلیکیشن لزوما نباید گوشی به اینترنت متصل باشد.

‌‌‌‌

دانلود از کافه بازار

دانلود از گوگل پلی

دانلود از اپ استور

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. احسان احسان

  این برنامه فوق العادس! واقعا از سازندهاشون ممنونم!

 2. M. Hosein M. Hosein

  ویندوزفون هم همچنین هیچی نداره .. 😐

 3. مهدی نعیمی مهدی نعیمی

  ساعت های حرکتش دقیق نیستند. البته میشه مطمئن بود که مشکل از سیستم مترو باشه چون ساعت های توی برنامه کاملا منظم هستن.
  فقط کاش فاصله های زمانی بین ایستگاه هارو هم میذاشتن توش (مثلا از تجریش تا شهید بهشتی چند دقیقه طول میکشه)

 4. pedram pedram

  خیلی خوب و کاربردیه امید وارم فقط سازندش ولش نکنه و مداوم آپدیت بده و اگر مشکلی داشت رفع کنه و در ضمن چقدر خوب میشه این کار رو برای بی ار تی و اتوبوس معمولی و خطوط تاکسی هم انجام بدن که حمل و نقل آسون تر بشه بلکه ملت کم تر ماشین بیارن

 5. محمد رسول محمد رسول

  من شهرستانی هستم و اخیرا که به تهران اومدم این نرم افزار خیلی بهم کمک کرد چون میشه مبدأ و مقصد رو بهش بدی بعد خیلی ساده و واضح مسیر رو نشون میده و ایستگاه هایی رو که لازمه مسافر خط عوض کنه مشخص میکنه. میشه گفت بهترین نرم افزار راهنمای متروی تهرانه.