اندروید در ماه گذشته از iOS محبوب‌تر بوده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

جنگ سیستم‌عامل‌ها در دنیای تلفن‌های همراه بین اندروید و iOS شکل گرفته است. این جنگ در شهریور ماه حالت جدی‌تری به خودش گرفت و به همین دلیل آمار و ارقام جدیدی به‌دست آمده است.

سیستم‌عامل اندروید با به‌دست آوردن ۵۳٫۵۴ درصد از بازار سیستم‌عامل‌های موبایل، به محبوب‌ترین سیستم‌عامل در ماه گذشته تبدیل شد.

براساس اطلاعات منتشر شده، سیستم‌‌عامل اندروید موفق شده که سهم بیشتری از بازار را به‌دست بیاورد و بالاتر از iOS قرار بگیرد. این اطلاعات از سوی سایت NetMarketShare منتشر شده که در زمینه تحلیل ترافیک اینترنت فعالیت می‌کند.

با توجه به اطلاعاتی که این سایت منتشر کرده، سهم سیستم عامل iOS در شهریور ماه کاهش پیدا کرده و از ۴۰٫۸۲ درصد در ماه مرداد به ۳۸٫۵۲ درصد در شهریور ماه رسیده است. همچنین استفاده از سیستم عامل اندروید در مرداد ماه ۵۲٫۱۴ درصد بوده و در شهریور ماه به ۵۳٫۵۴ درصد رسیده است.

البته در فروردین ماه سال گذشته سیستم عامل iOS نزدیک به ۴۱٫۹۷ درصد از بازار سیستم عامل‌های موبایل را در اختیار داشت. هنوز مشخص نشده که چرا سهم سیستم عامل iOS در شهریور ماه کاهش پیدا کرده است. این احتمال وجود دارد که بسیاری از کاربران برای خرید آیفون جدید، محصولات قبلی را اپل را خریداری نکرده باشند و به این ترتیب سهم استفاده از iOS با کاهش روبه‌رو شده است.

پس از عرضه آیفون ۶s این گوشی رکورد جدیدی را از خودش به‌جا گذاشت. آیفون ۶s در چند روز اولی که راهی بازار شد توانست به فروش ۱۳ میلیونی دست پیدا کند. به احتمال زیاد فروش آیفون جدید باعث می‌شود که سهم استفاده از سیستم عامل iOS در ماه آینده بیشتر شود.

شرکت گوگل به‌تازگی دو گوشی نکسوس ۶P و نکسوس ۵X را راهی بازار کرده که در زمان عرضه قطعا با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه می‌شوند. با توجه به این موضوع، رقابت اپل و گوگل در حوزه سیستم‌عامل‌های موبایل سخت‌تر از گذشته خواهد شد.

android-in-app-downloads

منبع: Uber Gizmo

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. بهرام رمضانی بهرام رمضانی

    اندروید هم خوبه !! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما