اولین تصاویر لو رفته از بی‌ام‌‌و M3 CS مدل ۲۰۱۸ را ببینید

۱۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

یک زمان شرکت‌ها فقط از تولید محصولات جدید خود خبر می‌دادند و بعد چند وقت از آن رسما رونمایی می‌کردند. این یعنی تا قبل معرفی به هیچ عکس و فیلمی از محصول موردنظر علل خصوص ماشین، دسترسی نداشتیم. تا این که چند سال پیش با مفهوم شیرین تصاویر جاسوسی آشنا شدیم تا قبل معرفی، عکس، فیلم و اطلاعات زیادی از ماشین‌ها در رسانه‌های خبری منتشر شود، این یعنی اطلاعات ما بعضا حتی از خود شرکت‌های سازنده هم بیشتر است!

حالا در تازه‌ترین خبرها با محصول جدید بی‌ام‌و روبرو شده‌ایم؛ ب‌ام‌و M3 CS مدل ۲۰۱۸. این ماشین به عنوان یک سدان اسپرت قدرتمند شناخته می‌شود. قلب تپنده‌ی این خودرو وام‌دار M Power است؛ یک پیشرانه‌ی توانمند ۶ سیلندر خطی با حجم ۳ لیتر و حداکثر قدرت ۴۵۴ اسب‌بخار! به لطف همین موتور قدرتمند تویین توربو، شتاب صفر تا ۶۰ مایل بر ساعت (حدود ۹۷ کیلومتر بر ساعت) زیر ۴ ثانیه رسیده است؛ این یعنی چشمانتان را ببندید و با موشک پرقدرت آلمانی تنها در چند ثانیه پرواز کنید! حداکثر سرعت این خودرو ۱۷۵ مایل بر ساعت (۲۸۰ کیلومتر بر ساعت) است. این اعداد و ارقام برای یک ماشین سدان خانوادگی و اسپرت بسیار وسوسه‌کننده است.

زبان طراحی این خودرو از سبک چند سال اخیر بی‌ام‌و تبعیت می‌کند؛ چراغ‌های کشیده، باریک با فرم دوتایی لامپ‌های درون حس اسپرت و خشونت را به مخاطب منتقل می‌کند. جلوپنجره‌های کلیوی، خطوط منحنی و برآمدگی‌های عضلانی بدنه، دریچه‌های هوای کشیده زیر سپر الهام‌بخش حس تهاجمی و جسور این باورایی اسپرت است. در بخش‌هایی از بدنه مثل درب موتور، از فیبر کربن استفاده شده؛ نتیجه‌ی این اقدام به کاهش وزن خودرو و بالاتر رفتن شتاب و سرعت بی‌ام‌و M3 CS منجر می‌شود. این احتمالا آخرین نسخه‌ی قدرتمند اتاق F80 از سری M3 است. احتمال می‌رود که بی‌ام‌و از نسل جدید سری ۳ در آینده‌ای نه چندان دور رونمایی کند. پس شاید این آخرین سری از چهره‌ی خشمگین باواریایی است و طی سال‌های آینده باید با طراحی جدید این شرکت دیدار کنیم.

منبع: MotorAuthority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما