ایلان ماسک رویای سکونت در مریخ را محقق می‌‎کند؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

ایلان ماسک مدیر عامل شرکت فضایی SpaceX اعلام کرده قصد دارد انسان‌ها را در مریخ ساکن کند. او طبق برنامه‌ای می‌خواهد تمام منابع مالی SpaceX را صرف این پروژه کند.

ماسک در گفتگو با کنگره بین‌المللی فضایی اعلام کرده SpaceX قصد دارد سرمایه‌گذاری روی کل ناوگان هوایی‌اش را متوقف کند و صرفا روی یک موشک بزرگ و قدرتمند به نام BFR سرمایه‌گذاری کند.

ایلان ماسک هنوز هم نسبت به زمانی که قرار است انسان را به مریخ بفرستد پیش‌بینی‌های بسیار خوش‌بینانه‌ای ارائه می‌دهد. برای مثال او سال گذشته ادعا کرده بود اولین گروه در سال ۲۰۲۴ حرکت به سوی مریخ را آغاز می‌کنند. ماسک امسال سال ۲۰۲۲ را به عنوان زمان پرتاب فضاپیما به سوی مریخ عنوان کرده است.

ماسک ادعا کرده از طریق درآمد ارسال ماهواره و ارائه خدمات فضایی از پس هزینه‌های ساخت این موشک بزرگ بر می‌آید. این موشک قرار است سفینه‌ای را به سوی مریخ حمل کند و بخشی از سیستم ITS باشد. ITS به مجموعه سیستم تکنولوژیک فضایی لازم برای سفر به مریخ گفته می‌شود؛ سیستمی شامل موشک، فضاپیما و سایر عناصر لازم برای این سفر فضایی.

البته ماسک قصد دارد تا حدی اندازه سیستم ITS را کوچک کند. سال گذشته او عنوان کرده بود مجموعه فضاپیما و موشک از ۴۲ موتور اصلی Raptor استفاده می‌کند اما حال اعلام شده این مجموعه ۳۱ موتور خواهند داشت.

ایلان ماسک هنوز هم نسبت به زمانی که قرار است انسان را به مریخ بفرستد پیش‌بینی‌های بسیار خوش‌بینانه‌ای ارائه می‌دهد. برای مثال او سال گذشته ادعا کرده بود اولین گروه در سال ۲۰۲۴ حرکت به سوی مریخ را آغاز می‌کنند. ماسک امسال سال ۲۰۲۲ را به عنوان زمان پرتاب فضاپیما به سوی مریخ عنوان کرده است. باید دید SpaceX ظرف ۵ سال آینده قادر است این رویا را به حقیقت مبدل کند؟

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. سیدحسین هاشمی رهق

  سوال: ارسال انسان طی این پروژه بدون بازگشته؟

  نکته جالب: احتمالا تا الان کشورهای صاحب نام و مال و قدرت بخشی از ماه، مریخ و سایر کرات به درد بخور رو تحت مالکیت خودشون در آوردند.
  آیا ایران هم به این فکر افتاده که اگر یه روزی آرزوی ایلان تحقق پیدا کنه ما هم سهمی از کرات درجه دو یا سه داشته باشیم؟

  1. سعید

   از وانت پراید چه خبر؟؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما