[اینفوگرافیک] سفر با سرعت نزدیک به نور به اجرام عالم چقدر طول می‌کشد؟

۲۰ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

سریع‌ترین فضاپیماهایی که تا به حال توانسته‌ایم بسازیم با سرعت بین ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ثانیه سفر می‌کنند. این درحالیست که سرعت نور حدود ۳۰۰ هزار کیلومتر بر ثانیه است. بنابراین ما نهایتا توانسته‌ایم چیزهایی بسازیم که با کسر کوچکی از سرعت نور حرکت می‌کنند. با این سرعت‌ها، سفر به نزدیک‌ترین سیاره‌ها به ماه‌ها زمان نیاز دارد و هزاران سال زمان می‌برد که به نزدیک‌ترین ستاره برسیم. می‌دانیم که طبق آن‌چه در نسبیت خاص اینشتین آمده، سفر با سرعت نور محال است. ولی چه می‌شود اگر بتوانیم فضاپیمایی بسازیم که با ۹۹٫۹ سرعت نور حرکت می‌کند؟ در آن صورت چقدر طول می‌کشد به اجرام مختلف کیهان در کهکشان خودمان و کهکشان‌های دیگر برسیم؟ برای اینکه بدانید، اینفوگرافیک زیر را مطالعه کنید.

speed-of-light-pr

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۰ دیدگاه
 1. Avatar اکبر

  واقعاً عظمت خلقت آدمو دیوووونه می کنه…

 2. Avatar امیر

  تنها راهی که شاید امکانش باشه یه فرد بتونه به دورترین نقطه کهکشان برسه کرم چاله است.
  اونم اگه وجود داشته باشه !

 3. Avatar Ehsan

  جالب بود . دمت گرم دادا

 4. Avatar علی اکبر

  چه مدت زمان طولانی باید سپری بشه تا ما به لبه ی عالم برسیم اونم تازه با سرعتی نزدیک به سرعت نور. به عمر من یکی که قد نمیده.
  ولی من با قدرت تخیلم تا حالا ده ها بار بلکن هم بیشتر رفتم تا خارج عالم و اومدم. نه زمانی زیاد سپری شده و نه هزینه زیادی پرداخت کردم. به همین سادگی. به همین زیبایی

 5. Avatar King m4m

  مطلب خوبی بود ممنون از نویسنده محترم

 6. Avatar Ali

  واقعا چرا بعضی ها اعتقادی به خالق ندارند؟

 7. Avatar reza

  ولی مسئله اینجاست که به دلیل انبساط کیهان نمی تونیم حتی از local group خارج شیم که شامل راه شیری و چند کهکشان اطرافش میشه. از مقصد شماره ۸ به بعد کلا غیر ممکنه با این روش.

 8. Avatar خخخخخ

  وقتی به سرعت نزدیک به نور میرسیم زمان برامون سریع میگذره هر ۱۰۰ سال حدود یک هفته برامون طول میکشه توی ی برنامه علمی دیدم

 9. Avatar پویا

  این اینفوگرافیک‌ها عــــــالی هستن
  مرسی

 10. Avatar اکبر جوادی

  داداش میدونی کارت خیلی درسته . دمت گرم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه