[اینفوگرافیک] سفر با سرعت نزدیک به نور به اجرام عالم چقدر طول می‌کشد؟

مهدی مومن زاده ۴ آبان ۱۳۹۵ | ۲۱:۰۰

سریع‌ترین فضاپیماهایی که تا به حال توانسته‌ایم بسازیم با سرعت بین ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ثانیه سفر می‌کنند. این درحالیست که سرعت نور حدود ۳۰۰ هزار کیلومتر بر ثانیه است. بنابراین ما نهایتا توانسته‌ایم چیزهایی بسازیم که با کسر کوچکی از سرعت نور حرکت می‌کنند. با این سرعت‌ها، سفر به نزدیک‌ترین سیاره‌ها به ماه‌ها زمان نیاز دارد و هزاران سال زمان می‌برد که به نزدیک‌ترین ستاره برسیم. می‌دانیم که طبق آن‌چه در نسبیت خاص اینشتین آمده، سفر با سرعت نور محال است. ولی چه می‌شود اگر بتوانیم فضاپیمایی بسازیم که با ۹۹٫۹ سرعت نور حرکت می‌کند؟ در آن صورت چقدر طول می‌کشد به اجرام مختلف کیهان در کهکشان خودمان و کهکشان‌های دیگر برسیم؟ برای اینکه بدانید، اینفوگرافیک زیر را مطالعه کنید.

speed-of-light-pr

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۰ دیدگاه
 1. اکبر اکبر

  واقعاً عظمت خلقت آدمو دیوووونه می کنه…

 2. امیر امیر

  تنها راهی که شاید امکانش باشه یه فرد بتونه به دورترین نقطه کهکشان برسه کرم چاله است.
  اونم اگه وجود داشته باشه !

 3. Ehsan Ehsan

  جالب بود . دمت گرم دادا

 4. علی اکبر علی اکبر

  چه مدت زمان طولانی باید سپری بشه تا ما به لبه ی عالم برسیم اونم تازه با سرعتی نزدیک به سرعت نور. به عمر من یکی که قد نمیده.
  ولی من با قدرت تخیلم تا حالا ده ها بار بلکن هم بیشتر رفتم تا خارج عالم و اومدم. نه زمانی زیاد سپری شده و نه هزینه زیادی پرداخت کردم. به همین سادگی. به همین زیبایی

 5. King m4m King m4m

  مطلب خوبی بود ممنون از نویسنده محترم

 6. Ali Ali

  واقعا چرا بعضی ها اعتقادی به خالق ندارند؟

 7. reza reza

  ولی مسئله اینجاست که به دلیل انبساط کیهان نمی تونیم حتی از local group خارج شیم که شامل راه شیری و چند کهکشان اطرافش میشه. از مقصد شماره ۸ به بعد کلا غیر ممکنه با این روش.

 8. خخخخخ خخخخخ

  وقتی به سرعت نزدیک به نور میرسیم زمان برامون سریع میگذره هر ۱۰۰ سال حدود یک هفته برامون طول میکشه توی ی برنامه علمی دیدم

 9. پویا پویا

  این اینفوگرافیک‌ها عــــــالی هستن
  مرسی

 10. اکبر جوادی اکبر جوادی

  داداش میدونی کارت خیلی درسته . دمت گرم