با فشار دادن یک دکمه اطلاعات‌تان را از اینترنت پاک کنید

اسماعیل دلخموش ۶ دی ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۰ ۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اینترنت هم‌زمان خوبی‌ها و بدی‌های خود را دارد. عجیب نیست اگر زمانی برسد که یک فرد فعال در اینترنت تصمیم بگیرد این فضا را ترک کند. یکی از کارهایی که این افراد به ذهن‌شان می‌رسد پاک‌کردن گذشته‌ای است که در اینترنت داشتند. اما پاک کردن این تاریخچه آن‌ قدرها هم آسان نیست.

screen-shot-2016-11-24-at-10-41

حال دو توسعه‌دهنده سوئدی با نام‌های Wille Dahlbo  و Linus Unnebäck سایتی با نام Deseat.me  تاسیس کرده‌اند که به کاربر امکان می‌دهد با چندکلیک تمام موجودیت اینترنتی خود را پاک کند. در شرایطی که با حساب‌کاربری گوگل‌تان وارد وبسایت می‌شوید، این وبسایت تمام سرویس‌ها و اپلیکیشن‌هایی را که با این میل ساخته‌اید نمایش می‌دهد.

Untitled-1

 

همانطور که در تصویر می‌بینید هر حسابی که این سایت می‌تواند پیدایش کند همراه با یک لینک است که از طریق آن لینک می‌توانید به سادگی تاریخچه و حضورتان در آن را پاک کنید. با استفاده از این سایت در مدت کوتاهی می‌توانید از شر همه حساب‌های کاربری، خدمات و اپ‌هایی که استفاده می‌کردید و نام شما را به عنوان صاحب حساب نمایش می‌داد خلاص شوید.

چنین سایت‌هایی برای کسانی که دیگر حوصله استفاده از شبکه‌های اجتماعی و حساب‌های کاربری قبلی‌شان را ندارند در مجموع واقعا مفید است.

البته راه‌های دیگری هم برای پاک کردن اطلاعات‌ شخصی‌تان از اینترنت وجود دارد. راه‌هایی مثل پاک کردن اکانت‌تان از شبکه‌های اجتماعی، پاک کردن اطلاعات از سایت‌های جمع‌آوری‌کننده داده‌ها، پاک‌کردن مستقیم اطلاعات از روی سایت‌ها، حذف نتایج قدیمی جستجوها و حذف اکانت ایمیل از سایر این‌ راه‌ها هستند. راه‌هایی که در این مطلب به تفصیل توضیح داده‌ شده‌اند.

منبع: The nextweb

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar فرزاد

  داخل سایت شدم اطلاعات gmailرو در اختیارش قرار دادم ولی آخر اتفاق خاصی نیفتاد؟؟؟

 2. Avatar amaze seeker

  خیلی ممنون. مدت زیادی بود دنبال حذف حساب توییتر بودم

 3. Avatar Ghazal

  من چرا نمی تونم فیسبوکم رو پاک کنم

 4. Avatar Alireza

  وای خیلی ممنونم . خیلی وقته دنبالش میگشتم . امیدوارم بتونم فیسبوکم رو با این روش پاک کنم …