با فناوری گوگل در چهار ساعت زبان مورس یاد بگیرید

۱۹ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

آموزش زبان یا مهارتی جدید امری زمان‌بر است و در تلاش‌های اول عموما نمی‌توانید کاملا بر آن مسلط باشید. اما به لطف تکنولوژی سرعت این آموزش بسیار بالاتر رفته است.

برای مثال اخیرا محققان توانسته‌اند سیستمی ایجاد کنند که از طریق آن عینک گوگل قادر است به کسانی که از آن استفاده می‌کنند ظرف ۴ ساعت کد‌های مورس را آموزش دهد.

محققان در موسسه تکنولوژی جورجیا یک عینک گوگل بخصوص را طراحی کرده‌اند که درون آن یک بلندگو و یک مبدل که از طریق استخوان ضربه خود را انتقال می‌دهد قرار گرفته‌اند. این مبدل حس ضربه وارد شدن به سر را شبیه‌سازی می‌کند. پس از آن از داوطلبان خواسته می‌شود که بازی کنند در حالی که آموزش هم می‌بینند.

در حالی که شرکت‌کننده‌ها بازی می‌کنند، بلندگو یک حرف را اعلام می‌کند و بعد سیگنال کد مورس آن را هم برای فرد به صورت صوتی اجرا می‌کند. در این میان برای نیمی از شرکت‌کننده‌ها کد مورس از طریق ضربه آهسته به سر هم اجرا می‌شود.

محققان دریافتند که پس از ۴ ساعت آن دسته از شرکت‌کننده‌ها که ضربه‌های آهسته به سر را تجربه کرده‌اند در هنگام نوشتن یک جمله با کدهای مورس ۹۴ درصد موفق بوده‌اند و در هنگام نوشتن هر کد مورس برای هر حرف ۹۸ درصد موفق بوده‌اند. اما آن دسته از کسانی که تنها فیدبک صوتی گرفته‌اند تقریبا موفقیتی در حدود ۵۰ درصد را تجربه کرده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد تکنولوژی به کار رفته برای وارد کردن ضربه آهسته به سر چه تاثیر قابل توجهی در تسریع روند آموزشی کدهای مورس دارد.

به هر حال شاید همه علاقه‌مند به آموزش مورس نباشند اما آنچه این تحقیق نشان می‌دهد کاربرد بسیار موثر تکنولوژی در پیش‌برد فرایند‌های آموزشی است.

منبع: Ubergizmo

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه