برجی که هوای آلوده پکن را تصفیه می‌کند

۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه

استودیوی Roosegaarde برج‌ تصفیه هوای خود را در شهرهای روتردام و آمستردام کشور هلند به راه انداخت و حال این برج‌ به شهر پکن، پایتخت کشور چین هم می‌رسد.

طبق آخرین اطلاعات موجود این برج تصفیه هوا که در پایان ماه میلادی سپتامبر در کشور چین افتتاح شد در ۴۱ روز موفق شده ۳۰ میلیون متر مکعب هوا را تمیز کند؛ حجمی ۱۰ برابر حجم استادیوم ملی پکن. در این مدت ذرات بسیار خطرناکی که اندازه‌هایی کوچکتر یا مساوی ۲.۵ میکرومتر داشتند از هوا جداسازی شدند.

این برج ۱۷۰۰ وات انرژی مصرف می‌کند و با استفاده از جریانی که یون‌های با بار مثبت را به ذرات هوا می‌چسباند هوا را تصفیه می‌کند. برج مورد بحث قادر است هوا را به شکل ۳۶۰ درجه پاک کند.

آلودگی‌های جدا شده هم به شکل مکعب‌هایی فشرده در می‌آیند و سپس در صنعت ساخت جواهرات به کار برده می‌شوند. بعضی از این مکعب‌ها فشرده شده و به صورت یک حلقه در می‌آیند که افراد می‌توانند حلقه را به عنوان نمادی از هوای پاک در دست کنند.

شرکت سازنده این برج‌ معتقد است می‌توان با استفاده از آن در مناطق با تمرکز جمعیتی بالا هوای آلوده این مناطق را تصفیه کرد.

ظاهرا برج تصفیه هوایی که در چین کار خود را آغاز کرده باعث جذب بازدیدکننده هم شده است بنابراین این برج هم وضعیت محیط زیست را بهبود داده و هم به جذب توریست کمک کرده است. در ادامه می‌توانید تصاویر بیشتر و ویدیویی مربوط به این برج را ببینید:

منبع: Newatlas

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar محمدرضا

    ۱۷۰۰وات یعنی میزان انرژی مصرف شده توسط ال سی دی داخل خانه شما
    این برج خیلی خوبه تکنولوژی تولید اوزون هست که قادر به تصویه هوا هستش

  2. Avatar حمیدرضا

    چه کاریه، اول هوا رو آلوده کنیم بعد بریم پاکسازیش کنیم؟ حتی همین تصویه کننده هم ۱۷۰۰ وات مصرف میکنه که این یعنی خودش آلایندگی.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه