بزرگ‌ترین فروشگاه غیرقانونی دنیا تعطیل شد

۲۵ تیر ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۰ ۲۵ تیر ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

«آلفابی» (Alphabay) نام یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های غیرقانونی دنیا در دارک وب است که داروهای غیرقانونی و مواد مخدر می‌فروخت. این فروشگاه چند روز پیش به دستور قانون تعطیل شد. باید به این موضوع اشاره کنیم که دارک وب به بخشی از اینترنت گفته می‌شود که دسترسی عمومی به آن امکان پذیر نیست و بیشتر برای فعالیت‌های غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  همچنین مشخص شده که بنیانگذار این سایت که Alexandre Cazes نام دارد در کشور تایلند دستگیر شده و از آنجایی که یک شهروند آمریکایی/کانادایی به حساب می‌آمده قرار بود به مقامات آمریکایی تحویل داده شود؛ اما چند ساعت بعد در زندان خودکشی کرد. پلیس تحقیقاتی را در خانه او انجام داده و حتی برخی از سرورهای سایت آلفابی را هم پیدا کرده است.

سایت AlphaBay یکی از بزرگ‌ترین و سودآورترین فروشگاه‌های دارک وب به حساب می‌آمد که در مدت زمان بسیار کمی معروف شده بود. براساس اطلاعات منتشر شده این فروشگاه روزانه بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار دلار درامد داشته است. بیشتر خرید‌ها هم به وسیله بیت‌کوین انجام می‌شده و به همین دلیل رهگیری خرید‌ها کار بسیار دشواری بوده است.  گفته شده سایت AlphaBay در پشت پرده بسیاری از کلاهبرداری‌های اینترنتی دست داشته و میلیون‌ها دلار دزدیده است.

 

منبع: The Vege
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar پارسا

    تمامی خرید و فروش ها در دارک وب به وسیله ی بیت کوین انجام میشه، و متاسفانه دارک وب یک دنیای ترسناکه که راه های دسترسی بهش بسیار ساده شده. اما فراموش هم نکنیم بسیاری از اخبار پشت پرده که هیچ خبرگزاریی به اون اشاره نمیکنه در همین دارک وب منتشر میشه بسیاری از اسناد افشا شده توسط همین ویکیلیکس تو دارک وب منتشر شد. اما خب تعطیلی وبسایت هایی مثل سیلک رود یا همین آلفابی و بسیاری از سایت هایی که حتی نگاه کردن بهشون آدمو اذیت میکنه خیلی کم اتفاق میفته و به نظرم تنها یک دلیل داره، اون هم تجارت و پول هنگفتیه که به وسیله ی بیت کوین دارای گردش میشه. البته به شخصه طرفدار آزادی اطلاعات و استفاده از بیت کوین به دلیل بی واسطه بودنش هستم. اما هر خوبی با بدی هم همراهه متاسفانه