بی‌ام‌و Z8 استیو جابز به حراجی رفت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

این‌بار نوبت حراجی یکی از ماشین‌های جذاب از اسطوره‌ی اپل یعنی استیو جابز رسیده، ماشینی که فقط ۱۵ هزار مایل راه رفته است!

دقیق‌تر بگوییم، ۱۵.۲۰۰ مایل که حدود ۲۵ هزار کیلومتر می‌شود. این میزان کارکرد برای ماشین نسبتا خاصی مثل بی‌ام‌و Z8 مدل ۲۰۰۰ عدد واقعا وسوسه‌کننده‌ای برای خرید است. رنگ بدنه‌ی آن، سیلور تیتانیوم یا ساده‌تر بگوییم، همان نقره‌ای است.

لری الیسون، تاجر موفق آمریکایی و مدیر شرکت اوراکل، استیور جابز را قانع کرده بود تا بی‌ام‌و Z8 بهترین ماشین آن زمان از نظر مهندسی است. استیو هم قانع شد تا یک دستگاه از این مدل را تهیه کند. این ۶۷مین نمونه‌ی تولید شده از این مدل بود. داخل ماشین تودوزی چرم مشکی دارد و به تلفن خودرو از شرکت موتورولا مجهز شده بود. این یعنی ۷ سال قبل این که آیفون متولد شود و دنیای گوشی‌های هوشمند را متحول کند.

گوشی موتورلا در ماشین BMW Z8 استیو جابز

خودرویی که در عکس می‌بینیم، یک قلب توانمند ۸ سیلندر خورجینی با حجم ۴.۹ لیتر دارد که وام‌دار مدل قدرتمند M5 است. هم‌چنین یک جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی این آلمانی هیجان‌انگیز را همراهی می‌کند. ب‌ام‌و اعلام کرده بود که در مجموع ۵.۷۰۳ دستگاه از این مدل را تولید کرده که ۲.۵۴۳ دستگاه آن برای بازار آمریکا است. بعدها مدل آلپینا Z8 با گیربکس اتوماتیک تنها در تیراژ ۵۵۵ دستگاه تولید شد. گفته می‌شود این رودستر جذاب احتمالا با قیمتی بین ۳۰۰ هزار تا ۴۰۰ هزار دلار به فروش می‌رود.

موتور M5 در BMW Z8

این ماشین بعد از استیو جابز سرنوشت جالبی داشته؛ پس از استیو، شخصی در سال ۲۰۰۳ این ماشین را می‌خرد. او پس از یک‌سال ماشین را به خریدار جدید می‌فروشد. جالب اینجاست که صاحب دوم این ماشین از تصمیم خود پشیمان می‌شود و در سال ۲۰۰۶ خریدار را قانع می‌کند تا ماشین را دوباره به او بفروشد. حالا کسی که این ماشین را در حراجی بخرد، چهارمین صاحب Z8 می‌شود که برای پنجمین بار است این ماشین دست به دست می‌شود.

سند ماشین استیو جابز. این ماشین با مشخصات شخصی جابز فروخته شد. جابز برای ۳ سال صاحب این ماشین بود.

حالا اگر شما این مقدار پول داشتید، آیا بی‌ام‌و Z8 مدل ۲۰۰۰ استیو جابز را با حداقل قیمت ۳۰۰ هزار دلار می‌خریدید یا یک ماشین سوپراسپرت مدل ۲۰۱۷ مثل فراری ۴۸۸ GTB؟

منبع: Motor1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. مرتضي

    وقتی مجله امضا شدش رو ۵۰۰۰۰ تا میخرن مطمئنا تا یک میلیون پای ماشینش رو هم میدن

  2. علی

    اگه فقط این مقدار پوع داشتم نه ولی اگه یه مولتی ملیاردر عشق کلکسون بودم شاید

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما