گوگل سیستم‌عامل کروم را با اندروید ترکیب می‌کند

۹ آبان ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سیستم‌عامل کروم

به نظر می‌رسد که شرکت گوگل قصد دارد دو سیستم عامل کروم و اندروید را با یکدیگر ترکیب کند. به احتمال زیاد گوگل در اوایل سال ۲۰۱۶ این سیستم عامل جدید را معرفی خواهد کرد.

شرکت گوگل می‌خواهد دو سیستم‌عامل کروم و اندروید را با یکدیگر ترکیب کند.

به نقل از سایت Wall Street Journal سیستم عامل کروم به شکل کامل با اندروید ترکیب خواهد شد. دلیل این‌کار محبوبیت بسیار زیاد سیستم‌عامل اندروید اعلام شده که روی دستگاه‌های مختلفی نصب شده‌ است. ترکیب شدن این دو سیستم‌عامل به این معنا خواهد بود که در آینده می‌توان برنامه‌های اندروید را روی لپ‌تاپ‌هایی که با سیستم‌عامل جدید گوگل عرضه می‌شوند، اجرا کرد. همچنین به‌نظر می‌رسد که سیستم‌عامل جدید از فروشگاه گوگل پلی هم پشتیبانی خواهد کرد.

شرکت گوگل قصد دارد نام کروم‌بوک‌هایی که در آینده عرضه می‌شوند را با توجه به سیستم‌عامل جدیدی که معرفی خواهد کرد، انتخاب کند.

کروم‌بوک

این احتمال هم وجود دارد که گوگل در مراسم Google I/O سال آینده خبر ترکیب دو سیستم‌عامل کروم و اندروید را اعلام کند. به احتمال زیاد این سیستم‌عامل جدید در سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد. از آنجایی که کروم‌بوک‌ها محصولات ارزان قیمتی بودند، این اقدام گوگل برای ترکیب دو سیستم‌عامل حرکت هوشمندانه‌ای به‌نظر می‌رسد. گوگل در دو سال گذشته سعی کرده بود که سیستم‌عامل‌های کروم و اندروید را به یکدیگر نزدیک کند و به همین دلیل پشتیبانی از برنامه‌های اندروید را به کروم اضافه کرده بود.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar شایان

    ادای مایکروسافت رو در میاره…

  2. Avatar Sina

    تقلید واجب از microsoft، احتمالا بزودی در دیگر سیستم عامل ها هم شاهد این حرکت خواهیم بود.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه