تسلا به ارزشمندترین خودروساز آمریکایی تبدیل شد

۲۲ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۰ ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت تسلا که در زمینه‌‌ی ساخت خودروهای الکتریکی فعالیت می‌کند با پیشی گرفتن از جنرال ‌موتورز به ارزشمندترین خودروساز آمریکایی تبدیل شد.

هفته‌ی پیش برایتان نوشتیم که تسلا موتورز از فورد پیشی گرفته. ماجرا از این قرار بود که تسلا در تاریخ ۴ آوریل ۲۰۱۷ (۱۵ فروردین) با ثبت رکورد ارزش بازار ۴۸٫۷ میلیارد دلار، توانسته بود در مقام بالا‌تری نسبت به فورد قرار بگیرد. اما هنوز تسلا از نظر ارزش بازار، یک قدم عقب‌تر از جنرال موتورز قرار داشت. اما دیشب خبری منتشر شد که برای دومین بار در روزهای اخیر، نگاه‌ها را به تسلا خیره کرده؛ حالا این شرکت، جنرال موتورز را هم پشت سر گذاشته است.

روز دوشنبه، ارزش بازار تسلا به ۵۰٫۹ میلیارد دلار رسید و با اختلاف ۱ میلیون دلار از شرکت خودروسازی بزرگ جنرال موتورز پیشی گرفت.

جنرال موتورز، همچون فورد، بیش از ۱۰۰ سال است که فعالیت دارد. خودروهایی که این شرکت در سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۷ فروخته، صدها هزار تا بیشتر از تمام خودروهایی است که تسلا در سال ۲۰۱۶ به فروش رسانده. اما سرمایه‌گذاران به آینده‌ی تسلا و بلندپروازی‌های مدیر عاملش، یعنی ایلان ماسک، کاملا امیدوارند. تخصص شرکت تسلا موتورز، ساخت خودروهای برقی است. از دید سرمایه‌گذاران، خودروهای الکتریکی آینده‌ی روشنی دارند.

شرکت تسلا در ۱۳ فروردین اعلام کرد که فروش سه ماهه‌ی اولش (در سال ۲۰۱۷) در مقایسه با همین دوره در سال گذشته، ۶۹ درصد رشد کرده. روز بعد از اعلام گزارش مالی تسلا، دو شرکت فورد و جنرال موتورز هم گزارش‌های خود را منتشر کردند. رشد فروش این دو شرکت، برعکس تسلا، چندان امیدوارکننده نبود.

اولین خودروی الکتریکی تسلا، «رودستر» (Roadster) نام داشت. خط تولید این خودرو در سال ۲۰۰۸ راه‌اندازی شد. در سال ۲۰۱۵، امکان راهبری خودکار (Autopilot) به این خودرو اضافه شد. مدل S، مدل X و مدل ۳ از دیگر خودروهای این شرکت موفق هستند.

‌‌

منبع: The New York Times ،Reuters


telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar حسینی

    ممنون از اطلاعات بروزتان

  2. Avatar امیر

    سال گذشته تسلا موتورز ۸۴ هزار تا خودرو تولید کرد، سال ۲۰۱۵ جنرال موتورز حدود ۱۰ میلیون
    درسته تسلا بسیار سریع رو به رشده اما این رشد سرمایه به نظرم شبیه به حبابه