جنسیس GV90 مرسدس بنز GLS و ب‌ام‌و X7 را نشانه می‌گیرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آرم جنسیس

بازار خودروهای شاسی‌بلند لوکس از همان ابتدای پیدایش عمدتا در اختیار برندهای آلمانی و ژاپنی بوده است. اما اخیرا برند کره‌ای جنسیس نیز با رونمایی از مدل جدید جنسیس GV90 رسما وارد این بازار شده و قصد دارد شانس خود را در بین برندهای پرآوازه‌ای چون مرسدس بنز، ب‌ام‌و، آئودی، لکسس و اینفینیتی امتحان کند. همانطور که چند روز پیش به اطلاع شما مخاطبین گرامی رساندیم، اولین شاسی‌بلند این خودروساز، جنسیس GV80 نام دارد.

با توجه به ابعاد این خودرو در کلاس شاسی‌بلندهای سایز متوسط قرار می‌گیرد، همان کلاسی که رقبای مطرحی مثل ب‌ام‌و X5، مرسدس بنز GLE و آئودی Q7 در ردیف اول آن حضور دارند!

اما گزارش اخیری که در نشریه موتورترند منتشر شده، حکایت از آن دارد جنسیس با توسعه شاسی‌بلند فول‌سایز GV90 به مصاف ب‌ام‌و X7 و مرسدس بنز GLS نیز خواهد رفت. اگر چه صحت و سقم این گزارش هنوز توسط کره‌ای‌ها تایید نشده، ولی حتی در صورت درستی آن باید گفت تا پایان سال آینده خبری از GV90 نخواهد بود.

بر اساس نقشه راهی که جنسیس تدوین کرده، تا سال ۲۰۲۱ تعداد مدل‌های تولیدی این برند به عدد ۶ افزایش خواهد یافت. در حال حاضر با رونمایی از GV80 تعداد محصولات جنسیس به چهار مدل رسیده؛ سدان‌های G70، G80 و G90 دیگر اعضای خانواده برند لوکس هیوندای را تشکیل می‌دهند. این شرکت قول داده در آینده نزدیک کراس‌اوور کامپکت GV70 را نیز به جمع تولیدات خود اضافه خواهد کرد.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند محصول بعدی جنسیس یک کراس‌اوور تمام‌الکتریکی یا یک کوپه متفاوت خواهد بود. این احتمال از تصاویر به نمایش گذاشته شده در مراسم معرفی GV80 نشأت می‌گیرد. در تصاویر مذکور سایه‌هایی از چند مدل مختلف حضور داشتند که یکی از آنها دارای شباهت زیادی به کوپه کانسپت Essentia بود؛ مدل دیگر هم شبیه کانسپت کوچک و الکتریکی Mint دیده می‌شد.

جنسیس GV90

در هر حال اضافه شدن شاسی‌بلندی فول‌سایز به جمع محصولات جنسیس، می‌تواند قدرت رقابت‌پذیری این برند نوپا را در برابر خودروسازان آلمانی افزایش دهد. همانگونه که در ابتدا نیز اشاره کردیم، ژرمن‌ها پیشتازان بازار خودروهای لوکس هستند و حضور تولیدات پر آپشن و البته ارزان‌قیمت‌تر جنسیس در این بازار می‌تواند در نهایت به نفع مشتری تمام شود.

منبع: motor1

 برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما