درآمد همراه اول در چهارسال گذشته از فروش دیتا ۲۰ برابر شده است

۲۶ دی ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۰ ۲۶ دی ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
همراه اول

مدیرعامل سابق همراه اول با تقدیر از همکاران خود در این اپراتور به ارائه آمارهایی از عملکرد ۱۲ ساله خود در این مجموعه پرداخت.

به گزارش ایسنا، وحید صدوقی – مدیرعامل سابق همراه اول – امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران شرکت مخابرات ایران با بیان این‌ که در ۱۲۳۱ شهر کشور شبکه ۴G  راه‌اندازی شده است، گفت: طی چهار سال گذشته چیزی حدود ۲۰ هزار سایت راه‌اندازی شد که تقریبا بسیاری از رکوردها را شکست. غیر از چین، همراه اول اولین اپراتور در زمینه راه‌اندازی سایت‌ها است.

وی با تقدیر از تلاش‌های همکاران خود در طول دوره ریاست ۱۲ ساله خود در اپراتور همراه اول، ادامه داد: اگر آمار فاز ۶ و ۷ برنامه پنجم توسعه را نگاه کنید ما ۵۹ هزار سایت را راه‌اندازی کرده‌ایم. امروز ما در تمامی نقاط کشور ارائه خدمات نسل ۲ و ۴ اینترنت را داریم.

مدیرعامل سابق همراه اول با بیان این‌که میانگین عمر تجهیزات شبکه همراه اول دو تا سه سال است، گفت: در چهار سال گذشته حدود ۱۴۰۰ ترا در دیتا رشد داشته‌ایم که از این نظر در کشور مقام اول را داریم و علی‌رغم رشد ۱۰۰۰ برابری ترا، درآمد ما ۲۰ برابر شده است.

صدوقی با بیان این‌که در این چند سال درآمد ما هر سال در حوزه دیتاها دو برابر شده است، اظهار کرد: امسال نیز احتمالا ۳۶۰۰ میلیارد تومان درآمد در بخش دیتا خواهیم داشت. در حال حاضر همچنین ۹۳.۵ میلیون سیم‌کارت همراه اول واگذار شده است، که از این تعداد ۵۰ میلیون سیم کارت فعال است. این آمار در حالی است که در سال ۱۳۸۴ تنها ۸.۵ میلیون سیم‌کارت رجیستر شده بود.

وی با بیان این‌که در حال حاضر در همراه اول حدود ۱۷۰۰ کارمند داریم، اظهار کرد: اینها بزرگترین سرمایه همراه اول هستند. اگر همراه اول تا حالا توانسته موفق باشد فقط و فقط به خاطر همت و تعلق خاطر این نیروی انسانی فعال بوده است.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما