دلیل مشکلات روز گذشته اینترنت تهران مشخص شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

روز گذشته متوجه شدیم اتصال به اینترنت در شهر تهران با مشکلاتی جدی مواجه است و با انجام برخی تحقیقات مشخص شد که این مشکل فقط به یک گروه کوچک اختصاص ندارد و طیف وسیعی از کاربران در شهر تهران را دچار مشکل کرده است.

اما دلیل بوجود آمدن این اختلال چه بود؟ در واقع هم مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در این زمینه اظهارنظر کرده و هم خود شرکت ارتباطات زیرساخت در این زمینه بیانیه داده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت صبح امروز در قالب همایش نکوداشت هفته پدافند غیرعامل به ارائه‌ توضیحاتی درباره‌ امنیت زیرساخت‌های ارتباطی کشور پرداخته است.

او در بخشی از صحبت‌های خود عنوان کرد: روز گذشته شاهد بودیم با ایجاد مشکلی که در ST۲ رخ داده بود حدود ۶۰ درصد ظرفیت اینترنت کشور در تهران از مدار خارج شد. معاون وزیر ارتباطات با بیان این‌که این اتفاق در بخش پاور یکی از شبکه‌ها رخ داده و مرکز انقلاب را از دسترس خارج کرده بود، اظهار کرد: البته با توجه به اختلال در هیچ یک از استان‌های دیگر کشور مشکلی در دسترسی ایجاد نشد، در صورتی که شاید اگر چنین اتفاقی در سال گذشته رخ می‌داد شاید ۹۰ درصد ارتباطات کشور از دست می‌رفت. آذری جهرمی با تاکید بر این‌که این اختلالات در مدت زمانی حدود ۲۵ دقیقه برطرف شده و شبکه به پایداری لازم رسیده، ادامه داد: با این وجود همچنان باید برای ارتقاء پایداری زیرساخت‌های خود تلاش داشته باشیم.

اما بعد از ظهر روز گذشته هم شرکت ارتباطات زیرساخت در بیانیه‌ای به دلیل پیش‌آمد این مشکل از کاربران خود عذرخواهی کرد.

در متن این بیانیه آمده بود: ظهر امروز به دلیل اختلال بوجود آمده در سیستم انتقال شرکت ارتباطات زیرساخت، بخشی از ظرفیت انتقال مرکز مخابراتی انقلاب اسلامی به مدت ۲۵ دقیقه از مدار خارج و باعث اختلال در سرویس‌های مشترکین این شرکت در برخی از مناطق تهران شد. در زمان اختلال تعدادی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت در دسترسی به اینترنت جهانی دچار مشکل شدند که با تلاشهای تیم فنی شرکت ارتباطات زیرساخت مشکل شناسایی و در اسرع وقت مرتفع شد. شرکت ارتباطات زیرساخت در راستای خط مشی کیفیت و مشتری‌مداری، ضمن پوزش جدی از مشترکین عزیز، تمام تلاش خود را برای پیشگیری از حوادث مشابه به کار می‌گیرد و خود را موظف به رعایت دستورالعمل‌ها درباره پرداخت جریمه به شرکت‌های سرویس گیرنده می‌داند.
‌‌

telegram_ad2_1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۷ دیدگاه
 1. شاهرخ

  تبریز هم اینترنت قطع بود جالبه کامنت ها رو که میدیدم انگار کل کشور مشکل داشته????????????

 2. a

  خوزستان هم قطع بود. فقط سایت های ایرانی باز میشد. فکر کنم داشتن اینترنت ملی رو چک میکردن

 3. بهنام

  کم کم دارن یاد میگیرن بعد این مشکلات یه عذر خواهی کوچولو بکنن ولی بازم خوبه این نشون میده داریم پیشرفت میکنیم در فرهنگ!!!!!!!!

 4. سیاوش

  همه جا قطع شده بعد میگه فقط تهران :)) اخه چرا دروووغ؟؟؟

 5. علي

  همچنین اردبیل

 • 1
 • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما