دورهمی کارآفرینان جوان دانشگاه صنعتی شریف با همراهی دیجی‌کالا

سمیرا علی نژاد ۵ آذر ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۰ 26 نوامبر 2017
استارت آپ شریف

سه‌شنبه ٣٠ مهرماه ١٣٩٦ مدیر ارشد واحد محتوای دیجی‌کالا در دورهمی کارآفرینان جوان، مهمان شتاب‌دهنده‌ی شریف بود.

مرزهای جغرافیایی، دسترسی نداشتن به دانش کافی و کمبود منابع مالی، هر یک مانعی بر سر راه شما برای ایجاد یک کسب و کار هستند. شتاب‌دهنده جایی است که با تلاش برای برداشتن موانع پیش رو کارآفرینان در رسیدن به مقصد رویایی‌شان همراهی کند.

‎شریف اکسلریتور اولین برنامه شتاب‌دهنده‌ی برخاسته از نهاد دانشگاه در ایران است. این شتاب‌دهنده در مجتمع خدمات فناوری شریف در دانشگاه صنعتی شریف قرار دارد و به استارت اپ های شریفی خدمات می‌دهد.

شتاب‌دهنده‌ی شريف خدمات پنج‌گانه‌ای به استارت‌آپ‌ها می‌دهد. اين خدمات شامل دفتر و فضاي کار و استقرار، برگزاري کارگاه‌های آموزشي، برگزاري جلسات منتورشيپ و مشاوره‌ای، کمک هزینه تا سقف بیست‌وپنج ميليون تومان و البته كمك به جذب سرمایه‌گذار و شبکه‌سازی است.

در راستاي خدمت پنجم، شتاب‌دهنده‌ی شريف هرماه یک‌بار، رويدادي را تحت عنوان دورهمي دوستانه برگزار می‌کند. این برنامه برای معرفی استارت‌آپ‌ها به افراد سرمایه‌گذار، مدیران شرکت‌های فعال در زمینه فناوری اطلاعات و افراد موثر در این حوزه برگزار می‌شود و دارای دو بخش معرفی و شبکه‌سازی با یکدیگر است.

سه‌شنبه ٣٠ مهرماه، اين رويداد با حضور ميهماناني از مجموعه‌های مرتبط و استارت‌آپ‌های شتاب‌دهنده برگزار شد.

استارت آپ و کارآفرینان

نيما رسول‌زاده مدير ارشد محتواي شركت دیجی‌کالا، راحيل باورصاد مديرعامل شركت پتروآداك نيرو، علی‌اکبر فائق مشاور صندوق توسعه و صادرات شريف در حوزه‌ی  VC و عباس دین‌محمدی مدير بخش سرمایه‌گذاری خطرپذير صندوق توسعه و صادرات شريف مهمانان و منتورهای این رویداد بودند.

در این دورهمی دوستانه استارت‌آپ‌های مختلف به معرفی ایده‌ها و کار خود پرداختند. آن‌ها در مورد مسائل و مشکلات استارت‌آپ خود با هم صحبت کردند و از راهنمایی‌های میهمانان از شرکت‌های موفق کشور برای پیشبرد کار و برخورد با چالش‌های پیش رو بهره گرفتند. جالب است بدانید چند تیم از این مجموعه توانستند سرمایه لازم برای پیشبرد کارشان را جذب کنند.

کار کردن روی ایده‌های جذاب و بزرگ آرزوی خیلی از دانشجویان و فارغ التحصیلان جوان کشور است. شتاب‌دهنده‌ها به شما کمک می‌کنند با تشکیل یک گروه توانمند، برای پرورش این ایده‌های جذاب با هم تلاش کنید. همراهی با تیم‌های جوان، با انگیزه و پرانرژی و کمک به کارآفرینان مستعد همیشه از اهداف دیجی‌کالا بوده و هست.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. alireza alireza

    مدير بخش سرمایه‌گذاری خطرپذير!!!

    1. سرمایه‌گذاری خطرپذیر (Venture Capital) که از آن با عنوان‌های «سرمایه‌گذاری جسورانه» یا «سرمایه‌گذاری کارآفرینی» نیز نام می‌برند، عبارت است از تأمین سرمایه لازم برای شرکت‌ها و کسب‌وکارهای نوپا (استارت آپ) و کارآفرین که مستعد جهش و رشد ارزش و البته ریسک فراوانی است.