سامسونگ با Milk Music خداحافظی می‌کند

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

طرفداران گوشی‌ یا تبلت‌های سامسونگ حتما با Milk Music آشنا هستند. این سرویس موزیک نزدیک به دو سال پیش توسط سامسونگ و روی دستگاه‌های این برند ارایه شد. البته برای کسانی که از دستگاه‌های سامسونگ استفاده نمی‌کنند هم این امکان افزوده شد که از نسخه‌ی دسکتاپ این سرویس استفاده کنند. داشتن یک سرویس اختصاصی موزیک هم برای سازندگان و هم برای کاربران سامسونگ اتفاق خوبی محسوب می‌شد اما حالا سامسونگ قصد دارد این سرویس را به‌کلی قطع کند.

اگر نقادانه نگاه کنیم، به نظر می‌رسید سامسونگ اهمیت چندانی به سرویس‌ Milk Music نداده و به‌ویژه در چندماه گذشته قصد نداشت امکانات تازه‌ای را به آن اضافه کند. حتی سرویس Milk Video که در امتداد Milk Music ارایه شده بود،‌ اواخر سال ۲۰۱۵ میلادی به کار خود خاتمه داد.

به‌طور کلی ایده‌ی داشتن یک سرویس اختصاصی موزیک جذاب است و از سوی کاربران هم بازخورد خوبی داشت اما سامسونگ واقعا آن‌طور که باید روی این سرویس کار نکرد. در عمل هم Milk Music نتوانست پا را از رقابت با سرویس‌های رادیویی رایگان مثل پاندورا فراتر بگذارد. در واقع هم هیچ‌گاه دلیل موجهی برای کاربران وجود ندشت که چرا به‌جای پاندورا باید از Milk Music استفاده کنند؟

با وجود رقبایی مثل Spotify و حتی Apple Music (به‌ویژه بعد از ارایه برای سیستم‌عامل اندروید)‌ سامسونگ شانس چندانی در پیشبرد Milk Music نداشت.

امکان دریافت ایستگاه‌های رادیویی به‌‌صورت رایگان آن هم تنها برای یک سال، چیزی نبود که به‌تنهایی بتواند مخاطبان این برنامه را حفظ کند. با وجود رقبایی مثل Spotify و حتی Apple Music (به‌ویژه از وقتی که این سرویس برای سیستم‌عامل اندروید هم ارایه شد)‌ سامسونگ شانس چندانی در پیشبرد برنامه‌اش نداشت. کاربران حاضرند برای این سرویس‌ها حق اشتراک پرداخت کنند و از آرشیو بزرگ و همیشه در دسترس آنها بهره ببرند (هرچند همچنان که می‌دانید برای پرداخت نکردن حق اشتراک هم میانبرهایی وجود دارد).

به هرحال همان‌طور که بعد از کنفرانس MWC می‌شد حدس زد، سامسونگ Milk Music را هم کنار گذاشت. چند هفته پیش وقتی سامسونگ پرچم‌داران جدید خود یعنی گلکسی S7 و S7 edge را در MWC معرفی کرد، هیچ نامی از Milk Music آورده نشد.

منبع: GSM Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
  1. Avatar solmaz joon

    مطالبتون فوق العاده هس

  2. Avatar پریسا

    مفید بود خسته نباشید

  3. Avatar ali

    عالی بود

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه