سایپا: رنو کوئید را ما تولید می‌کنیم!

خشایار شاهسون ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۰ 22 جولای 2018
رنو کوئید

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از مذاکره با رنو برای تولید رنو کوئید در این شرکت خبر داد و گفت: قیمت عرضه مدل پایه رنو کوئید حدود ۳۰ میلیون تومان خواهد بود که البته روی پلت‌فرم‌ها شش مدل خودروی مختلف تولید می‌شود.

به گزارش ایسنا، محسن جهرودی امروز سه‌شنبه در حاشیه مراسم تحویل ۲۰۰۰ دستگاه خودروی تجاری سایپا دیزل در پاسخ به این سوال که آیا شرط شما برای واگذاری سایت بنرو، در اختیار گرفتن تولید خودروی کوئید است خاطرنشان کرد: هیچ اتفاقی نخواهد افتاد، مگر اینکه رنو کوئید را در همکاری مستقیم با سایپا تولید کند و شرط همکاری ما با رنو در اختیار گرفتن پلت‌فرم کوئید است.

او در پاسخ به اینکه کدام خودروی داخلی است که به گفته رئیس سازمان ملی استاندارد ایران استانداردهای ۸۵ گانه جدید را پاس کرده است، اظهار کرد: این خودروی  محصول مشترک تولیدی با سیتروئن است و از سال آینده عرضه آن آغاز خواهد شد.

جهرودی در پاسخ به زمان از رده خارج کردن پراید اظهار کرد: استراتژی کلان ما جایگزینی پراید است البته باید در نظر داشت که تقاضای بالایی برای این خودرو وجود دارد.

جهرودی با بیان اینکه ما فقط در سایپا ۴۹ هزار نفر پرسنل داریم، خاطرنشان کرد: با این حال برای پراید برنامه داریم که تولید این خودرو را کاهش داده و با محصولات دیگر جایگزین کنیم. در همین راستا در حال حاضر تولید پراید به حدود ۲۵ درصد محصولات کاهش یافته است که کاهش قابل ملاحظه‌ای است!

نظر شما درمورد سیاست های جدید سایپا چیست؟ آیا با حذف پراید از سبد محصولات سایپا موافق هستید؟ بنظرتان جایگزینی برای پراید وجود دارد که هم قیمت و هم کلاس آن باشد؟

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. میلاد میلاد

  آدم رو یاد رنو PK میندازه، مفت نمی ارزه.

 2. پوریا راد پوریا راد

  برید تست NCAP روتو یوتیوب ببینید. ایمنی این ماشین فاجعست. هیچ ستاره ای نتونسته کسب کنه. برای خودروسازی مثل رنو که به ایمنی ماشین هاش می ازید این ماشین فاجعست. قیمت مدل پایه ایم ماشین 3500 یورو هستش که ظاهرا قراره با قیمت پایه 30 میلیون اینجا عرضه بشه. در کل امیدوارم این ماشین هیچ وقت وارد ایران نشه چون جون هموطنانمون رو به خطر میندازه.

 3. ///mahdispd ///mahdispd

  طراحیش ک ظاهرا نسبت ب ال نود و ساندرو خوبه خدا خودش ب خیر کنه!!

 4. ناصر ناصر

  این ماشین اونقدر کوچیکه که شبیه اسباب بازی میمونه! اونم با موتور 50 اسبی! من شاید واسه بچه برادرم که 10 سالشه بخرم!!