سرویس جدید گوگل برای سفر شما برنامه می‌دهد

۲۰ اسفند ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

نزدیک شدن سال نوی تقویم خورشیدی و وقت سفرهای نوروزی این‌بار همزمان شده با ارایه‌ی سرویس جدیدی برای آسان‌تر شدن سفر و مقدماتش.

گوگل سرویسی را به‌منظور برنامه‌ریزی برای سفر با استفاده از گوشی‌های هوشمند ارائه داده است. با کمک این سرویس می‌توانید به‌راحتی تصمیم بگیرید کدام شهر را برای گذراندن تعطیلات انتخاب کنید، چه زمانی به آن شهر بروید و در آن‌جا چه‌کار کنید.

این سرویس جدید «Google on Destinations» است. گوگل این‌بار با یک وب‌سایت به میدان نیامده. تنها کافی‌ست یک جست‌وجوی ساده انجام دهید تا این سرویس برای شما حاضر شود. نام شهر یا منطقه موردنظرتان را بنویسید و سپس کلمه‌ی Destination یا Vacation را وارد کنید.

به‌عنوان مثال همان‌طور که در تصویر می‌بینید، با جستجوی عبارت «European Destinations» لیستی از مهم‌ترین شهرهای توریستی اروپا پیش‌ روی شما قرار می‌گیرد. در این صفحه می‌توانید ببینید برای سفر به این شهرها چقدر باید هزینه کنید و چه زمانی مناسب‌ترین زمان است.

هدف از ایجاد سرویس Google on Destinations، ارایه‌ی خدمات به افرادی است که قصد سفر دارند اما نمی‌دانند کِی و کجا بروند؟

اگر با همین روش اسم یک کشور خاص را جست‌وجو کنید، گزینه‌های راهنمای جدید سفر گوگل در برابر شما خواهد بود. در این‌جا می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره‌ی آن مکان و جزییاتی درخصوص قیمت‌ها پیدا کنید.

بیشتر صفحاتی که با این شیوه باز می‌شوند، دارای دو تب هستند: Explore و Plan a Trip.

تب Explore به کمک متن و عکس و ویدیو یک توصیف کلی از شهر موردنظرتان به شما می دهند. اما از این مهم‌تر برنامه‌ی سفری است که می‌توانید از همین قسمت دریافت کنید. شاید سخت‌ترین بخش سفر همین بخش برنامه‌ریزی است برای این‌که تصمیم بگیریم کجا و چندروز اقامت کنیم،‌ از چه جاهایی بازدید کنیم و… آن‌هم در حالی‌که همه‌ی این‌ها اول باید با بودجه‌مان هماهنگ باشند.

Untitled-1

از زمان راه‌اندازی on Google Destinations فعلا ۲۰۱ شهر در فهرست این برنامه قرار گرفته‌اند. مثلا فرض کنید می‌خواهید به لندن سفر کنید،‌گوگل یک برنامه‌ی سفر سه‌روزه را با همه‌ی جزییات اختیار شما می‌گذارد. این اطلاعات از آدم‌هایی گرفته شده که قبلا به این شهرها سفر کرده‌اند و درباره‌ی این‌که چندروز و کجا اقامت کرده‌اند، ‌از کجا بازدید کرده و چقدر هزینه کرده‌اند حرف زده‌اند.

بنا به گفته‌ی رادیکا مالپانی (Radhika Malpani)، مدیر بخش Google Travel هدف از ایجاد این سرویس، ارایه‌ی خدمات به افرادی است که قصد سفر دارند اما نمی‌دانند کِی و کجا بروند؟

البته یکی از محدودیت‌های این سرویس فعلا این است که چگونگی سفر و نقل‌و انتقال از یک شهر به شهر دیگر را توضیح نمی‌دهد.

و اما درباره‌ی دومین تب: Plan a Trip. این‌جا همان جایی است که اطلاعاتی را برای رزرو محل اقامت و سایر چیزها در اختیارتان می‌گذارد. البته این سرویس چیزی بیش‌تر از آن‌چه قبلا هم در گوگل برای جست‌وجوی هتل‌ها و پروازها ارایه می‌داد، وجود ندارد. با این تفاوت که این‌بار هردو سرویس با هم ترکیب شده و در نهایت یک قیمت واحد را برای سفر شما تخمین می‌زند. در اینجا هم دقیقا مثل Google Flights روزهایی را که می‌توانید بلیت‌ها را ارزان‌تر تهیه کنید، مشخص می‌شوند.

سرویس جدید گوگل فقط برای استفاده در موبایل طراحی شده

با این وجود متاسفانه هنوز هم امکان رزرو بلیت و هتل از درون این سرویس وجود ندارد و همچنان هر هتل و پرواز را باید به‌طور جداگانه در وب‌سایت هتل یا شرکت هواپیمایی رزرو کنید.

سرویس جدید گوگل فقط برای استفاده در موبایل طراحی شده و احتمالا بعدها در براوزر دسکتاپ هم در دسترس خواهد بود. اما در حال حاضر گوگل بر مبنای داده‌هایش تصمیم گرفته اولویت را روی سرویس موبایل بگذارد. این داده‌ها نشان می‌دهند بیشتر جست‌وجوها درباره‌ی سفر و مسیریابی از طریق گوشی تلفن همراه نجام شده است.

منابع: Engadget , The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar محمد کریمی

    ممنونم موضوع جالبی رود
    در این خصوص نیز مطلبی در سایت بی نهایت منتشر شده است
    http://goo.gl/xqfVOU

  2. فرزانه احسانی مؤید فرزانه احسانی مؤید

    عالیه _ ممنون

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه