سهم بازار اندروید افزایش و سهم بازار iOS کاهش یافت

۳۱ مرداد ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

بدون شک در این روزها اندروید و iOS دو سیستم عامل اصلی بازار گوشی‌های هوشمند هستند. با این حال براساس آخرین آمارها اندروید از این نظر بسیار جلوتر از iOS قرار دارد. براساس آمارهای منتشر شده سهم بازار سیستم عامل اندروید نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. آمارهای سال گذشته در فصل دوم مالی نشان می‌داد که اندروید ۸۲.۲ درصد سهم بازار جهانی سیستم عامل‌ها را در اختیار داشت در حالی که iOS سهم ۱۴.۶ درصدی را ازان خود کرده بود. حال یک سال بعد و در فصل دوم مالی سال ۲۰۱۶ سهم اندروید به ۸۶.۲ درصد رسیده در شرایطی که سهم iOS به ۱۲.۹ درصد کاهش یافته است. البته به جز iOS سهم سیستم‌ عامل‌های دیگر هم از خود کاهش نشان داده‌اند برای مثال سهم ویندوز فون از ۲.۵ درصد به ۰.۶ درصد و بلک‌بری هم از ۰.۳ به ۰.۱ رسیده است.

اگر بدبینانه به شرایط اپل نگاه کنیم با توجه به آغاز کاهش فروش گوشی‌های آیفون احتمال دارد سهم iOS در سال آینده هم نسبت به امسال کاهش یابد. گرچه برخی معتقدند آیفون ۲۰۱۷ قادر است این معادلات را تغییر دهد اما همزمان برخی کارشناسان بدبین‌تر به فروش این گوشی‌های جدید اپل هم چندان امیدوار نیستند.

منبع: Ubergizmo


مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. Avatar بهروز

  کاری به سیستم عامل iOS ندارم اما ویندوز فون پیشرفت های بیشتری داشته

 2. Avatar BisMark

  این رو باید در نظر گرفت که سیستم عامل اندروید رو خیلی از کمپانی ها دارن استفاده میکنن روی تبلت ها و گوشی های هوشمندشون. این در حالیه که اپل سیستم عاملش منحصر به فرده و تنها رو دیوایس های خودش این سیستم عامل پیدا میشه.
  قطعا هم همینطوره که سهم اندروید بیشتر باشه.

 3. Avatar ابوالفضل

  حالا باز بگید ios ! باز بگید آیفون !
  حداقل الان میشه نتیجه گرفت کدوم محبوبتر و با ارزشتره !
  حالا بازم ios و iphone ?!

 4. Avatar سهراب

  اپل با تیم کوکی داره میره تویه تاریخ… کارش خلاصه…. اندروید ترکوندش رفت…

 5. Avatar Ali reza

  فقط باعث میشه گرون بشه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه