سود ۱۰۳٫۶ درصدی اپل از بازار تلفن‌های هوشمند در فصل سوم ۲۰۱۶

امیر صادقپور ۱۵ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۴ ۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
همه می‌دانیم که درصد بالایی از بازار تلفن‌های هوشمند بر بستر اندروید است. در واقع ۹ دستگاه از هر ۱۰ تلفن هوشمند، بر بستر اندروید هستند. اما اپل هم در این بازار سهم قابل توجهی را در دست دارد. در ادامه با دیجی‌کالا مگ باشید.
 
بر اساس تحلیل‌های BMO Capital Markets تخمین زده شده که اپل در تابستان ۲۰۱۶، در بازار تلفن‌های هوشمند نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۰۳٫۶ درصد افزایش سود داشته است.
 
این به معنی ضرر بیشتر برای سایر تولیدکنندگان این حوزه است که تلفن‌های هوشمند خود را بیشتر بر بستر بازار پر رقیب تلفن‌های اندرویدی به بازار عرضه می‌کنند.
 
نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌ی اپل، سامسونگ است که تنها ۰٫۹ درصد رشد نسبت به دوره مشابه گذشته در بازار تلفن‌های هوشمندش رشد داشته است. این عدد به طرز مشکوکی کم به نظر می‌رسد. طبق گزارش ‌BMO به نظر می‌رسد سامسونگ رشد ۲۱٫۷ درصدی در تعداد موبایل‌های فروخته‌شده‌اش نسبت به سال گذشته داشته، در حالی که این عدد برای اپل ۱۳٫۲ درصد بوده؛ این نشان می‌دهد اپل در مقایسه با سامسونگ، سودی به مراتب بیشتر از سامسونگ در این بازه کسب کرده است.
 
می‌توان گفت با وجود اینکه فروش کمی آیفون‌های فروخته شده طی سه فصل گذشته برای اپل کمتر بوده، این شرکت توانسته سود خود را از میزان فروش این محصولش افزایش دهد. با این داده‌ها شاید بتوان پیش‌بینی‌های زیادی در مورد آیفون ۸ کرد، اما باید منتظر گزارش‌های بعدی، پس از عرضه آیفون ۸ بود.
منبع: Ubergizmo
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ comment
  1. Avatar سام

    به به هیچی ایفون و ای او اس نمیشه فقط انحصار طلبی دمش گرم
    با دو تا دونه گوشی هر سال با این همه رقیب و بازار داره رقابت میکنه خیلیهههههه

    1. Avatar Next is Now

      فروش روز به روز کمتر و سود روز به روز بیشتر و این یعنی حرکت به سمت زوال در آینده ای نه چندان دور . . .