شایعه: دکمه‌ی Home در نکسوس‌های ۲۰۱۶ حالت انیمیشن دارد

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

دکمه‌ی Home در نکسوس‌های مدل ۲۰۱۶ تغییر خواهد کرد. این تغییرات به احتمال زیاد برای راحت‌تر شدن دسترسی به دستیار هوشمند گوگل اعمال می‌شوند.

ظاهرا قرار است دکمه‌ی Home در نکسوس‌های آینده حالت انیمیشینی داشته باشد؛ با یکی دو ثانیه فشردن این دکمه، چهار نقطه‌ی رنگی در قسمت پایین نمایشگر حرکت می‌کنند و اگر دستیار هوشمند Google Now را در دستگاه‌تان فعال کرده باشید، این چهار نقطه کنار می‌روند. به همین خاطر است که گفته می‌شود ارتباط مستقیمی بین انیمیشن دکمه‌ی Home و دستیار گوگل وجود دارد.

nexus2cee_flower_loop2_thumb

این قابلیت جدید طبق شایعات به‌صورت پیش‌فرض در نکسوس‌های آینده (که ساخت HTC بوده و با نام‌های Marlin و Sailfish شناخته شده‌اند) وجود خواهند داشت اما هنوز اطلاعاتی در دست نداریم که آیا نکسوس‌های قبلی هم با به‌روزرسانی اندروید ۷.۰ چنین امکانی را دریافت خواهند کرد یا خیر.

هوش مصنوعی دستیار گوگل با توجه به جریان مکالمه‌، تشخیص می‌دهد که ضمایر جمله‌ی شما به چه کسی ارجاع دارد.

در حال حاضر در دستگاه‌های اندرویدی با فشردن طولانی دکمه‌ی Home می‌توانیم Google Now on Tap را داشته باشیم. با دستیار هوشمند گوگل جست‌وجوها حالت مکالمه‌ای پیدا می‌کنند و مثل یک مکالمه‌ی عادی مجبور به تکرار جزییات در جریان گفت‌وگو نیستیم.

به‌عنوان مثال وقتی از دستیار گوگل بپرسید: “نویسنده‌ی کتاب جنایات و مکافات کیست؟” و پاسخ بگیرید: “فئودور داستایفسکی”، سوال بعدی شما می‌تواند این باشد که “او در سراسر عمرش چند کتاب نوشته است؟”بدون این‌که نیاز باشد نام داستایفسکی را تکرار کنید، هوش مصنوعی دستیار گوگل با توجه به جریان مکالمه‌، تشخیص می‌دهد که ضمایر جمله‌ی شما به چه کسی ارجاع دارد.

منبع: Phone Arena

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar امیر

    این قابلیت همین حالا هم وجود داره

  2. Avatar mohamma:D

    جالب بود مخصوصا تشخیص ضمیر گوگل. واقعا این گوگل تحول زیادی تو دنیای مجازی ایجاد کرده که بعضی وقتا تصورش خیلی سخت بود.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه