صفر تا ۴۰۰، فقط نیم‌دقیقه! (ویدیو تست شتاب بوگاتی شیرون)

۱۹ شهریور ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

در زمان‌های دور، ماشین‌هایی می‌ساختند که برای رسیدن به سرعت‌ ۱۰۰ کیلومتر، باید خودمان را نیم‌دقیقه‌ای مشغول به انجام کاری می‌کردیم، ولی امروز همه چیز عوض شد. چراکه مثلا در بوگاتی شیرون، می‌توانیم ظرف ۳۲.۶ ثانیه از حال سکون به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت برسیم! ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت عدد غیرقابل تصوری است که احتمالا هیچ‌کدام از ما  شانسی برای تجربه‌ی آن در خودروی امروزی نداشتیم!

به لطف پیشرانه قدرتمند ۱۶ سیلندر با حجم ۸ لیتر، شاهد حداکثر توان خروجی ۱۵۰۰ اسب‌بخار و ۱۶۰۰ گشتاور نیوتون‌متر هستیم؛ موتوری که با غرش خودش می‌تواند زمین را به لرزه درآورد. بوگاتی ادعا کرده که حداکثر سرعت شیرون، ۲۶۱ مایل بر ساعت (۴۲۰ کیلومتر بر ساعت است) که حدود ۵ کیلومتر بر ساعت از رکورد تاپ‌اسپید بوگاتی ویرون WRE در سال ۲۰۱۰ بیشتر است.  امروز قصد داریم تا کلیپ تست شتاب بوگاتی شیرون از سرعت ۰ تا ۲۴۹ مایل بر ساعت (تقریبا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت) ظرف ۳۲.۶ ثانیه را ببینیم.

بر اساس این ویدیو و آزمایش آن در محیط واقعی، شیرون قادر است ظرف ۲.۴ ثانیه از حال سکون به سرعت ۹۷ کیلومتر بر ساعت و ظرف ۶.۵ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد! این هایپرکار هم‌چنین می‌تواند برای رسیدن به سرعت ۳۰۰ کیلومتر ب ساعت شما را ۱۳.۶ ثانیه منتظر بگذارد و اگر شور رسیدن به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت را دارید، کافی است به این هایپرکار، ۳۲.۶ ثانیه فرصت دهید!

آیا شما هم طرفدار بوگاتی شیرون هستید؟

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۴ دیدگاه
 1. Avatar ///mahdispd

  بازدهی این موتور های بوگاتی آنچنان زیاد نیست.مرسدس بنز cla با موتور ۴ سیلندرش بالای ۵۰۰ اسب بخار قدرت تولید میکنه.دوما فیلم بردار ببین چه ماشینی داشتهه

 2. Avatar میهمان

  اونی که داره فیلم میگیره ازش تو پراید هاچ‌بک نشسته 🙂

 3. Avatar الياس

  این ماشینی که دوربین روش قرارداره انگار از بوگاتی پرشتاب تره؟؟؟؟

 4. Avatar محسن

  بایه بوگاتی دیگه دارن ازش فیلمبرداری میکنن؟؟

 5. Avatar فیروز

  منظور شما بوگاتی کایرون بوده است. در بدترین حالت میتوان تلفظ خیلی شمالی انگلیسی رو به صورت چرون شنید. شیرون رو تصحیح کنید

  1. Avatar ناشناس

   کایرون تلفظ انگلیسی هست در حالی که بوگاتی فرانسویه و اسمش تو فرانسوی شیرونه اسم یکی از راننده های مسابقات

 6. Avatar احمد

  اون که داره ازش فیلم میگیره تو چی نشسته؟!????
  چون یه جاهای انگار شتابش بیشتره و ازش فاصله میگیره!

 7. Avatar mehdi

  فوق العاده بود لطفا در مورد موتورسیکلت ها هم بنویسید
  دمتون گرم

 8. Avatar حسن ثریابند

  یه مطلب درباره اینکه هیچ تایری نمیتواند بوگاتی شیرون را به حداکثر سرعت برساند گذاشته بودین و اونجا حداکثر سرعت ۴۸۰ گفته شده ولی اینجا ۴۲۰ کدوم درسته بالاخره؟

 9. Avatar shahryar

  با عرض سلام خدمت دوستان، کاری به آمار و زمان صفر تا صد بوگاتی ندارم، اما این ویدیو اصلا ربطی به عدد های بالای تصویر که در حال نمایش است، ندارد. چون برای فیلمبرداری از یک بوگاتی در حال حرکت با سرعت ۴۰۰ کیلومتر یک بوگاتی دیگه لازمه دوم اینکه اصلا سرعت رد شدن خطوط جاده هیچ تغییر خاصی پیدا نمیکنه.

 10. Avatar Erfan Nzr

  پنا بر خدا چ چیایی تولید شده!!

 11. Avatar پیام صفایی

  با چی ازش فیلم گرفتن توی این تست؟

 12. Avatar مجید

  سلام و عرض ادب ، با چه وسیله ای از این تست شتاب فیلم برداری کردند که تا سرعت ۳۷۰ کیلومتر با این بوگاتی همراه بود !؟

 13. Avatar برسام

  با چی ازش فیلم گرفتن؟