فقط آلمان‌ها عاشق می‌مانند

۲۶ خرداد ۱۳۹۷ | ۲۳:۰۱ ۲۹ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه

۱- طرفدارهاي اسپانيا تازه به دوران رسيده‌اند و ايتاليايي‌ها جذب كيفيت تصوير امثال باجو و پائولو مالديني مي‌شوند. فقط ما طرفداران آلمان‌ها موفق شديم روح فوتبال را با سيبيل رودي فولر درك كنيم.

۲- فينال يورو ۹۲ اولين مسابقه فوتبالي است كه به صورت زنده از تلويزيون ايران مي‌بينم. در دو سال گذشته همه از بهترين تيم جهان حرف مي‌زنند؛ آلماني كه قهرمان جام‌ جهاني شده و كلي ستاره دارد. در فينال دانماركي‌ها غيرمنتظره ظاهر مي‌شوند، آلمان ۲-هيچ شكست مي‌خورد و من پيش خودم فكر مي‌كنم بهترين تيم جهان اين بود؟ آن زمان قانون ديگري بر جهان حكم مي‌راند؛ وقتي عاشق شديد، هميشه به آن وفادار مي‌مانيد.

۳- هريستو استويچكف و ژردان لچكوف در سه دقيقه كاخ روياهايم را خراب مي‌كنند. تيم پير و سنگين آلمان به زور تا مرحله يك چهارم نهايي آمده بود و در همان مرحله گروهي زورش ته كشيد. طرفداري برزيل دونگا و ايتالياي باجو به صرفه‌تر به نظر مي‌رسيدند اما اصالت عشق به وافاداري است.

۴- انگليسي‌ها را دوست دارم، هميشه دوست‌شان دارم. آنها جزو قشر رنج كشيده دنياي فوتبال هستند و در يورو ۹۶ با يكي از بهترين تيم‌هايشان قدم به بازي‌ها مي‌گذارند. امتياز ميزباني موتور تقويتي آنهاست اما در نيمه نهايي به آلمان زخم خورده مي‌خورند. آندرياس مولر ضربه نهايي را مي‌زند و جلوي تماشاگران ميزبان حركت مرغ را تقليد مي‌كند. اين يكي از بدترين خوشحالي بعد گل‌هاي تاريخ فوتبال جهان است. آلمان تا فينال پيش‌ مي‌رود و بعد از شكست چك در فينال جام قهرماني را بالاي سر مي‌برد. مزد وفاداري‌ام را مي‌گيرم. مزد عشق!

۵- وقتي سوت پايان بازي آلمان و ايران در مرحله مقدماتي زده شد، براي اولين بار احساس مي‌كنم از برد آلمان خوشحال نيستم. استراليايي‌ها قبلا در پلي‌آف به خاك سياه نشسته بودند اما يورگن كلينزمن نمي‌داند تور دروازه احمدرضا عابدزاده نفرين شده‌است. گل مي‌زند و بي‌خبر از همه جا براي نشان دادن شادي تور دروازه ايران را لمس مي‌كند. آنها بعد از شكست مكزيك در يك هشتم ۳- هيچ به كرواسي مي‌بازند. در لحظاتي که همه چيز از دست رفته به نظر مي‌رسيد، برتي فوگتس دست به جنون‌آميزترين حركت ممكن مي‌زند. براي لحظاتي تمام مهاجم‌هايي كه با خود به فرانسه برده بود داخل زمين ديده ‌شدند. عاشق واقعي ديوانه‌سري مي‌كند.

۶- در زندگي لحظاتي وجود دارد كه بايد فراموش شوند، بايد چشم‌ها را بست و از كنارشان رد شد. ماجراي آلمان در يورو ۲۰۰۰ يكي از آنهاست. تنها كسي كه بيشتر از آدولف هيتلر براي آلمان خرابي به بار آورد، اريش ريبك بود كه تيمش بعد از باخت به پرتغال و انگستان تنها يك مساوي از روماني گرفت و در همان مرحله گروهي جام حذف شد.

۷- جام‌جهاني ۲۰۰۲ به آن يونگ هوان تعلق داشت. كره‌اي‌ها داس به دست ايتاليا و اسپانيا را سلاخي مي‌كنند. پرادعاهاي گزافه‌گو مثل دختربچه‌ها پا به زمين مي‌كوبند و اصرار دارند داور عامل باخت‌شان بوده ‌است. در مرحله بعد آلمان، كره و آن يونگ هوان و داور را مي‌برد تا قدم به مسابقه فينال بگذارد. غيبت ميشاييل بالاك دو اخطاره، براي قهرماني به برزيل كمك مي‌كند. اوليور كان دروازه‌بان بي‌نهايت زشتي است كه فقط آلمان‌ها دوستش دارند و در تمام جام فقط يك اشتباه مرتكب شد. او براي هميشه به افسانه تبديل مي‌شود. عاشق کور است؛ زشتی معشوق را نمی‌بیند.

۸- برلین، دورتموند، فرانکفورت، گلزن‌ کرشن، هامبورگ، هانوفر، کایزرسلاترن، کلن، لایپزیگ، مونیخ، نورنبرگ و اشتوتگارت يكي از بهترين ميزباني‌هاي تاريخ جام‌جهاني ۲۰۰۶ به نمايش مي‌گذارند. آلمان بازي نيمه‌نهايي را در وقت اضافي به ايتاليا واگذار مي‌كند و حذف مي‌شود. تماشاچي‌ها حاضر به ترك استاديوم نيستند و نيم ساعت بعد از خارج شدن تيم از زمين همچنان به صورت ايستاده قهرمان‌هاي محبوب‌شان را تشويق مي‌كنند.

۹- بعد از باخت بد يك هيچ جلوي صربستان همه انتظار دارند، روند سقوط آلمان شروع شود اما آنها برمي‌گردند، مثل هميشه. اول انگلستان را خرد مي‌كنند و بعد آرژانتين را با مسي كه در روزهاي اوج فوتبالش قرار دارد. انگليسي‌ها هنوز اشتباه داور را در مورد رد شدن توپ از خط دروازه بهانه مي‌كنند اما وقتي شما چهار گل خورده‌ باشيد، هيچ داوري نمي‌تواند برايتان كاري كند. تنها اسپانيا است كه حق كشي مي‌كند. يكي بايد جلوي تيكي تاكا را بگيرد.

۱۰- يورو ۲۰۱۲ از بازي‌هاي سخت شروع مي‌شود؛ آلمان در مرحله گروهي هلند، پرتغال و دانمارك را مي‌برد و در يك چهارم يونان قهرمان سال ۲۰۱۴ را  چهار – ۲ خرد مي‌كند. ضعيف‌ترين حريف ايتاليا است. آنها در نيمه‌نهايي به زور كاتاناچيو آلمان را حذف مي‌كنند اما در فينال از اسپانيا چهار گل مي‌خورند. نفرین عاشق گیراست.

۱۱- برزيل و هلند بازي افتتاحيه را برگزار مي‌كنند و اسپانيا و هلند هيزم به آتش جام مي‌ريزند اما جام‌جهاني ۲۰۱۴ به طور رسمي از وقتی شروع می‌شود که پرطراوت‌ترين تيم تاريخ آلمان وارد زمین می‌شود. حتي با اینکه مدافع ارمنستاني آن زمان پاس همدان ماركو رويس را مصدوم می‌کند. يوآخيم لو ناچار می‌شود در فاز هجومي به جاي استفاده از فرم خلاق يورگن كلوپ در دورتموند به سراغ مدل خسته بايرن مونيخ برود. در فینال یک دورتموندی دیگر گل‌زنی می‌کند. تمام! عاشق به آنچه خواسته بود می‌رسد. آلمان دوباره قهرمان جهان است!

۱۲- یورو ۲۰۱۶ رویا و کابوس است. ایتالیا شکست می‌خورد. یک قدم مانده به فینال فرانسوی‌ها به لطف اشتباهات داور و تیزهوشی آنتومان گریزمان آلمان را حذف می‌کنند. باکی نیست چون ما هنوز قهرمان جهانیم.

۱۳- جام جهانی ۲۰۱۸ به شکل رسمی از امروز آغاز می‌شود. جایی که آلمان با سپر قهرمانی روی سینه جلوی مکزیک به میدان بیاید. مسکو، استالین گراد،‌ روسیه. همه‌شان سد راه هیتلر شدند اما یوآخیم لو و تیمش لشگر نازی‌ها نیستند. قهرمانی در خونشان است اما هر اتفاقی که داخل زمین رخ دهد چندان مهم نیست. وقتي این جام هم تمام مي‌شود، خيلي‌ها برزیلی شده‌اند، بعضي‌ها براي اسپانيا هوار مي‌كشند و عده ديگري از كريستيانو رونالدو تعريف مي‌كنند، فقط آلمان‌ها براي هميشه به عشق‌شان وفادار مي‌مانند.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۸ comment
 1. Avatar تقی

  همیشه طرفدار آلمان بودم، از همون فینال 90 و اون چهره های پرابهت آلمانیا ، تیمها و بازیکنای دیگه رو به نخودی های رندم بی خاصیت تبدیل میکرد. 94 که به بلغارستان باخت، لچکف و بالاکوف و استویچکف برام تبدیل به منفورترین آدمهای دنیا شدن. روزی که چهارسال پیش که برزیل پرمدعا رو اونطوری بردن بهترین روز زندگیم بود. هیچوقت طرفدار هیچ تیم ملی دیگه ای نبودم و نخواهم بود.

 2. Avatar غلوم

  عالی بود

 3. Avatar مصطفی

  دمت گرم آلمان عشقه

 4. Avatar علی

  عالی بود. تا حدودی از سال 94 ولی به شکل جدی از 96 به بعد طرفدار آلمانم و عاشق این تیم. طرفداری از آلمان افتخاری است که نصیب هر کسی نمی شود. داستان عشقی مرگباری است که تمامی ندارد. آلمان همواره قاطع ترین و شایسته ترین قهرمان بوده، اما امان از باخت های تراژیکش. به جرات می توان بگویم که کمتر بازی است که آلمان ها به قدرت حریف باخته اند. بد شانسی، نا داوری و اشتباهات فردی عمده ترین دلایل باخت ژرمن ها در تورنمنت های مختلف بوده.

  Deutschland Über Alles

 5. Avatar مهدي حيدري

  فقط المان ها،الماني باقي ميمانند

 6. Avatar علی فلاح پور

  فقط آلمااااان…………………….ها عاشق می مانند…

 7. Avatar h.p

  دقیقااااااا

 8. Avatar وفا محمودی

  با سلام مقاله خوبی بود ممنون که به تیم محبوب ما پرداختید. طرفدار آلمان همیشه عاشق این تیم بودند من خودم 21 سال است طرفدار این تیم بودم و امسال هم منتظر درخشش دوباره تیم محبوبم هستم.

 9. Avatar cyrus

  دراماتیک و تاثیرگذار ، مکزیک اومده،قشنگ ترین بازی جام داره شروع میشه
  به امید تیم یوآخیم لو

 10. خشایار شاهسون خشایار شاهسون

  عشق است، آلمان ❤ 🙂

 11. Avatar اکبر فرهادی

  آقا! آقا! چه کردید با دل ما… بله جام جهانی تازه از امروز آغاز می‌شه

 12. Avatar میترا

  آلمان خیلی خوووب هیچی آلمان نمیشه

 13. Avatar یاسر

  از 1990 تا حالا. عشق است آلمان

  1. Avatar محمد

   من از دهه 1970 تا حالا با آلمان بودم. خوشحالم که قبل از مرگم شاهد درهم کوبیدن 7 گله تیم برزیل توسط آلمان بزرگ بودم. برزیل تیم مغروری که شانس خیلی بدادش میرسه و یکی از تکیه گاهاشونه. اون سال آلمان برزیل رو با شانسش در هم کوبید. دقت کردید غرور نیمار در بازی با سوئیس 2018 اجازه پاس دادن را بهش نمیداد.
   آلمان یک عشقه.
   وقتی می بازه عاشقشی و براش اشک می ریزی
   وقتی می بره عاشقشی و براش اشک میریزی.
   آلمان یک عشقه.

 14. Avatar مریم1201

  یادمه اون وقت ها که تو اورکات و یاهو360 بودیم یجاییش از آدم مورد علاقه ام نوشته بودم باید حتما طرفدار تیم ملی آلمان باشه و بایرن مونیخ رو دوس داشته باشه، هر کی هم میگفت آخه چرا . میگفتم شما نمیفهمید. مردی که طرفدار آلمانه تلفیقی از سنت و مدرنیته است. این مرد باب سلیقه زنونه است .

 15. Avatar درنا نادری

  چقدر خوب… باختیم اما هنوز عاشقیم

 16. Avatar بابک

  من از ۷ سالگی عاشق آلمان شدم تو جام ۹۰ ایتالیا که با گل آندریاس برمه آرژانتین رو شکست داد و قهرمان شد. تو سال ۹۴ که دیگه حالا بیشتر شناخت داشتم و خودم بازیهارو دنبال می‌کردم وقتی منتظر تکرار قهرمانی آلمان بودم بلغارستان آب سردی رو آتشمون ریخت. از همون جام تا الان یه پرچم آلمان که با پارچه و شال گردن دوختیم تو خونه دارم.????????

 17. Avatar سبحان

  بیشتر شبیه به تخیل کودکانه بود.