چاوشی و مدیرکل دفتر موسیقی ارشاد بستنی خوردند و مجوز صادر شد

صوفیا نصرالهی ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۹ 21 آگوست 2018 زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
مجوز آلبوم ابراهیم محسن چاوشی

علی‌رغم سخنان تند چند روز پیش علی ترابی (مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد) درباره ترانه‌های آلبوم ابراهیم محسن چاوشی و این که بعضی از آن‌ها ممکن است گزک دست مخالفان موسیقی بدهد، به نظر می‌رسد آن یک دقیقه ویدیویی که چاوشی از آلبوم ابراهیم منتشر کرد جواب داده است. علی ترابی اعلام کرده مجوز پنج قطعه از آلبوم محسن چاوشی صادر شده است که سه تای آن‌ها جزو قطعات مشکل‌دار بوده‌اند.

مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد درباره حاشیه‌های آلبوم ابراهیم چاوشی گفت: ما با آقای چاوشی دوستانه صحبت کردیم و بستنی خوردیم و به ایشان گفتم که سه قطعه از آن پنج قطعه‌ای که نیاز به اصلاحیه دارد را با مسئولیت خودم اجازه صدور مجوز می‌دهم.

چاوشی که تهدید کرده بود اگر ارشاد با او همکاری نکند آلبومش را بدون مجوز روی اینترنت برای دانلود خواهد گذاشت با پاسخ‌های خوبی از سمت هوادارانش روبه‌رو شد. آن یک دقیقه‌ای که از آلبوم ابراهیم منتشر شد نشان داد که گویا ترانه‌های این آلبوم بیشتر محتوای اجتماعی دارند.

ترابی در حاشیه نشست جشنواره موسیقی فجر به سوال خبرنگاران درباره آلبوم ابراهیم محسن چاوشی پاسخ داد و گفت: «شرکت مجری آلبوم یک سال پیش تقریبا ششم مرداد اشعار را برای گرفتن مجوز به ارشاد فرستادند که به فاصله دو روز به شورای شعر و ترانه رفت. از این هفت قطعه، پنج قطعه نیاز به اصلاح داشتند که اصلاحیه‌ها روی سایت خانه موسیقی هم قرار گرفت.» ترابی گفت که بعد از آن دیگر تقاضایی برای بازبینی به دست آنها نرسیده است و البته اصلاحات مورد نظر هم روی ترانه‌ها انجام نشد.

بیشتر بخوانید: صدای مرموز موسیقی پاپ ایران؛ مروری بر آثار محسن چاوشی

اعتراض چاوشی به طولانی شدن پروسه دریافت مجوز برمی‌گشت. ترابی گفت: «آن زمان هیچ موسیقی به ما داده نشد و از همان روز تنها چند برگ شعر در دست داریم که طبعا براساس آن نمی‌توانیم مجوز بدهیم. ما با آقای چاوشی دوستانه صحبت کردیم و بستنی خوردیم و به ایشان گفتم که سه قطعه از آن پنج قطعه‌ای که نیاز به اصلاحیه دارد را با مسئولیت خودم اجازه صدور مجوز می‌دهم ولی دو قطعه دیگر دارای کلماتی است که نمی‌تواند منتشر شود و نیاز به اصلاح دارد.»

حالا باید منتظر پاسخ چاوشی بمانیم که یا آلبومش را روی اینترنت قرار می‌دهد یا متولیان تولید این آلبوم مجوز قطعات را پیگیری می‌کنند تا امسال شاهد انتشار آلبوم جدید این خواننده محبوب باشیم.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
 1. مهدی مهدی

  بستنی خوردن؟!

  بابا همش 1 دقیقه بود! آخه یه سازمان اینقدر حقیر و ترسو

  این تغییر بزرگ ینی اینکه من میدونم دارم الکی ایراد میگیرم و هیچ منطق و دلیلی پشت تصمیمم نیست و از طرفی اصلاخوب نیست که بعد از انتشار آلبوم مردم متوجه این بی منطقی بشن

  آقای چاوشی عزیز، واقعا تحسین داره نحوه برخوردتون ، انگار یکی حق خودمو از یه آدم زورگو گرفت، لذت بردیم
  دمتون گرم