نگاهی به نمایشگاه خودرو SEMA

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

نمایشگاه خودرو سِما از سه‌شنبه ۹ آبان (۳۱ اکتبر) کار خود را در لاس‌وگاس آغاز کرده و تا جمعه، ۱۲ آبان (۳ نوامبر) پابرجاست.

سما نام یکی از جذاب‌ترین نمایشگاه‌های خودرو جهان است. در این رویداد بسیای از خودروسازهای مشهور، قطعه‌سازان و شرکت‌های تیون‌کننده‌ی ماشین حاضر می‌شوند تا محصولات خود را در معرض عموم به نمایش بگذارند. رسانه‌های خبری خودرو هم تمرکز زیادی روی این رویداد دارند و معمولا پوشش خبری گسترده‌ای را برای علاقمندان خود ترتیب می‌دهند.

سما (Sema) مخخف سرواژه‌های Specialty Equipment Market Association و به معنی انجمن تخصصی لوازم و تجهیزات است.

با دانستن معنی سما متوجه می‌شویم که با یک نمایشگاه خودروی ساده روبرو نیستیم، بلکه در این رویداد شاهد حضور پررنگ شرکت‌های مختلف در صنعت و حوزه‌ی خودروسازی هستیم. بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه‌ی صنعت در همین مراسم با هم آشنا و وارد همکاری می‌شوند. به همین دلیل است که سما به عنوان یکی از رویدادهای بسیار مهم جهانی شناخته می‌شود. جدای حضور چنین شرکت‌هایی، ماشین‌های تقویت شده یا به اصطلاح تیونینگ می‌بینیم که به واسطه‌ی ظاهر جذاب و قلب توانمندشان، جذابیت بی‌حد و مرزی را برای مراسم به ارمغان می‌آورند.

پیشینه‌ی سما به سال ۱۹۶۳ میلادی برمی‌گردد، زمانی که در قالب گروهی بسیار کوچک کار خودش را آغاز کرد و از تعداد محدودی شرکت‌ و افراد میزبانی کرد اما بعد از شکل گرفتن چنین رویداد تاثیرگذاری، اولین مراسم رسمی آن در سال ۱۹۶۷ میلادی در استادیوم Dodger واقع در لس‌آنجلس برگزار شد. دهه‌ی ۷۰ میلادی دوره‌ی رشد و تکامل سما بود. در این دوره شاهد حضور شرکت‌های مختلف و ماشین‌های زیاد بودیم.

امروز سما میزبان شرکت‌های مشهور و بزرگی مثل فورد، بی‌ام‌و و هونداست. بیش از ۵۰۰ شرکت در این مراسم حضور پیدا می‌کنند و ۶۰ هزار خریدار به این رویداد پا می‌گذارند. وسعت محوطه‌ی نمایشگاه ۹۲ هزار متر مربع است. سال گذشته با اخبار متنوعی از این رویداد هیجان‌انگیز همراهتان بودیم و البته امسال هم برایتان خبرهای زیادی از این مراسم داریم. پس با دیجی‌کالا مگ همراه باشید.
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما