همه‌ی آنچه باید از Destiny 2 بدانید

۹ خرداد ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه

همانطور که اکتیویژن و استودیوی بازی‌سازی بانجی قول‌اش را داده بودند، پنج‌شنبه شب شاهد برگزاری مراسمی برای رونمایی کامل از روند بازی و جزییات بازی «دستینی ۲» (Destiny 2) بودیم. قسمت دوم بازی دستینی، هنوز هم یک اکشن اول‌شخص آنلاین است.

طبق گفته‌ی سازندگان بازی، بازی‌کننده‌هایی که دستینی را بازی نکرده‌اند، می‌توانند بدون هیچ دانش قبلی به سراغ دستینی ۲ بیایند. بازی قرار است داستانی سینمایی و طولانی داشته باشد؛ برخلاف دستینی ۱ که به جرات می‌توانیم بگوییم هیچ قصه و داستانی نداشت.

بازی قرار است در روز هشتم سپتامبر سال جاری روی پلی‌استیشن۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شود.

هنوز هم می‌توانید تمام بخش‌های بازی، از ماموریت‌های مختلف گرفته تا بخش داستانی، را با دوستان‌تان با به صورت تک نفره بازی کنید. دستینی ۲ قابلیت جدیدی به اسم Guided Games دارد که توسط آن، بازی‌کننده‌هایی که تنها بازی می‌کنند، می‌توانند دیگر بازی‌کننده‌ها را پیدا کنند و با یکدیگر دستینی ۲ را تجربه کنند.

پیشرفت‌های بزرگ و زیادی به دستینی ۲ آمده است. بازی چهار محیط بسیار بزرگ دارد:

 • European Dead Zone:‌ بزرگ‌ترین بخش بازی که روی زمین است. این نقشه شامل یک جنگل بزرگ، یک شهر متروک، مجموعه‌ای غارهای طولانی زیر زمین و یک پایگاه نظامی است.
 • Titan: یکی از قمرهای زحل که در آن «فرمانده زاوالا» گروهی را جمع‌آوری کرده است. در تایتان چیزی به اسم خشکی وجود ندارد و بازی‌کننده‌ها روی سکوهایی که از گذشته در این نقطه گذاشته شده‌اند، حرکت می‌کنند. سطح این قمر کاملا از آب پوشانده شده است.
 • Nessus: این ریزسیاره توسط نیروهای Vex فتح شده است. «کید-سیکس»، فرمانده‌ی کلاس هانترها، در این منطقه پیدا می‌شود. ریزسیاره‌ی نسسوس پر از دره‌های بزرگ است.
 • Io:‌ قمر مشتری که «ایکورا ری»، فرمانده‌ی وارلاک‌ها، در آن به تحقیقات مشغول است. قمر Io آخرین مکانی است که Traveler به آن سفر کرده است و در حال حاضر، دشمنان تمام و کمال آن را فتح کرده‌اند.

دیگر برای انتخاب مرحله، لازم نیست از سیاره‌ها خارج شوید و در فضا، مقصد بعدی‌تان را انتخاب کنید. هر جایی که باشید، می‌توانید ماموریت‌های تازه بگیرید و هم‌چنین وارد مرحله‌های مختلف شوید. مراحل کوچک و تازه‌ای به اسم Adventures به دستینی ۲ اضافه شده‌اند که قصه‌های مختلفی درباره‌ی شخصیت‌ها و دنیای بازی تعریف می‌کنند.

سیاهچاله‌هایی به اسم Lost Sector به بازی اضافه شده‌اند. در گوشه و کنار دنیای بازی می‌توانید این سیاهچاله‌ها را پیدا کنید. هر کدام از این سیاهچاله‌ها غولآخرهای خاص خودشان را دارند که با نابود کردن آن‌ها، آیتم‌های خوبی دریافت می‌کنید.

در حال حاضر، دستینی ۲ شامل بخش‌های زیر است:

 • بخش داستانی: می‌توان بخش داستانی دستینی ۲ را به صورت تک‌نفره یا با دوستان بازی کرد. در بخش داستانی بازی هم‌چنین می‌توانید مراحل Adventures یا Lost Sector و هم‌چنین کوئست‌های جدید و کوچک بازی را پیدا کنید. امکان گشت و گذار در نقشه‌های بازی و کسب امتیاز تجربه هم مثل دستینی ۱ در قالب مراحل Patrol هنوز وجود دارند.
 • مراحل استرایک: مراحلی طولانی که سه نفره باید آن‌ها را انجام دهید
 • مراحل Raid: ریدهای بازی مثل گذشته سخت‌ترین بخش آن هستند و بهترین آیتم‌ها را به شما می‌دهند. برای انجام ریدها باید گروهی شش نفره داشته باشید.
 • بخش Crucible: بخش چند نفره‌ی بازی مثل دستینی ۱ هنوز هم وجود دارد، اما تعداد بازی‌کننده‌های آن کاهش یافته است. به جای شش نفر، تیم‌ها در Crucible چهار نفره خواهند بود.

دستینی ۲ امکان ساخت قبلیه یا همان Clan را برای تمام بازی‌کننده‌ها فراهم می‌کند. می‌توانید برای قبلیه‌ی خود طراح بسازید، دعوتنامه داشته باشید و هم‌چنین برای اعضا، آیتم‌های خاص یا سیستم‌های متفاوتی برای گرفتن امتیاز تجربه، مشخص کنید.

در حالی که دستینی ۱ فقط روی کنسول‌ها عرضه شده بود، دستینی ۲ قرار است به کامپیوتر هم بیاید. دستینی ۲ این افتخار را دارد که به عنوان اولین بازی غیر بلیزارد، روی سرویس بتل‌نت (Battle.net) عرضه شود. برخی از امکانات دستینی ۲ روی کامپیوتر از این قرار است:

 • پشتیبانی از وضوح تصویر ۴K
 • فریم‌ریت آنلاک
 • پشتیبانی کامل از ماوس و کیبورد
 • چت متنی
 • تنظیم میدان دید
 • تنظیمات گرافیکی مختص کامپیوتر
 • پشتیبانی از مانتیورها با نسبت تصویر ۲۱ در ۹

می‌توانید در ادامه، تریلرها و تصاویری که از دستینی ۲ (Destiny 2) منتشر شده است را ببینید. بازی قرار است در روز هشتم سپتامبر سال جاری روی پلی‌استیشن۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شود.

تریلر سینمایی بازی:

تریلر نمایش روند بازی:

روند اولین مرحله‌ی بخش داستانی بازی:

 

منبع: Gematsu

telegram_ad2_1

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه