مشارکت فولکس واگن و فورد در ساخت خودروهای برقی؛ متحد برای محیط زیست

۲۷ تیر ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۰ ۲۶ تیر ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

فولکس واگن و فورد مدتی قبل از همکاری خود برای ساخت خودروهای برقی خبر داده بودند، اما اکنون فراتر رفته و قصد دارند پلت فرم‌های خود را به اشتراک گذاشته و خودروهای برقی مشترکی تولید کنند. مطابق اعلام خبرگزاری رویترز، فولکس واگن و فورد به یک توافق کلی برای به اشتراک گذاری تکنولوژی‌های مرتبط با ساخت خودروهای برقی دست یافته‌اند، و هر دو شرکت برنامه‌هایی تهاجمی برای کسب سهم بیشتری از بازار خودروهای الکتریکی تدوین کرده‌اند.

رویترز با استناد به یک منبع ناشناس، گزارش داده که فولکس واگن پلتفرم MEB خود را در اختیار فورد قرار خواهد داد. این پلتفرم به طور خاص برای توسعه خانواده‌ای از خودروهای برقی فولکس واگن توسعه یافته و نخستین محصول طراحی شده براساس آن، هاچ‌بک فولکس واگن ID3 بوده و دیگر محصول جالب توسعه یافته براساس این پلتفرم، فولکس واگن ID کروز است که نسل جدید فولکس واگن استیشن به حساب می‌آید. پلتفرم MEB جز ارزشمندترین دارایی‌های فولکس واگن به حساب می‌آید.

منبعی دیگر به خبرگزاری رویترز اعلام کرده که هیات مذاکره کننده فولکس واگن، یازدهم جولای در مورد گسترش مشارکت با فورد تصمیم خواهند گرفت. پیگیری‌های خبرگزاری رویترز از دو شرکت خودروسازی به جایی نرسید و آنها فقط اعلام کردند که مذاکرات دو شرکت ادامه دارد. همکاری در توسعه خودروهای الکتریکی و کار بر روی فناوری‌های مرتبط با رانندگی خودران، مسائل مورد مذاکره بین فورد و فولکس واگن هستند.

مشارکت فورد و فولکس واگن، عمدتا بر توسعه خودروهای تجاری متمرکز است. کمی قبل اعلام شده بود که در این همکاری دوجانبه، فورد کامیون‌های متوسط و وانت‌های بزرگ را به بازار آمریکا و اروپا عرضه خواهد کرد، در حالی‌ که فولکس واگن به تولید وانت‌های کوچک که برای استفاده در فضای شهری کارایی دارند، تمرکز خواهد کرد.

این همکاری، دومین قرارداد مشارکتی است که بین فورد و یک شرکت دیگر در مورد توسعه خودروهای الکتریکی منعقد می‌شود. پیش از این نیز فورد و ریویان اعلام کردند که برای ساخت پلتفرم اسکیت بورد همکاری خواهند کرد. سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری برای ساخت این پلتفرم از جانب فورد صورت گرفته و وظیفه ساخت آن با ریویان است. این پلتفرم برای ساخت خودروهای برقی در سگمنت پیکاپ و شاسی بلند تدارک دیده شده و فورد می‌تواند محصولات خود را براساس این پلتفرم به تولید برساند. علاوه بر این همکاری‌ها، این خودروساز دیترویت قصد دارد نمونه الکتریکی فورد F-150 و فورد موستانگ را بزودی به بازار ارایه کند که احتمالا تنها در بازار ایالات متحده عرضه خواهند شد.

منبع

برچسب‌ها :
دیدگاه شما