هوندا آکورد ۲۰۱۸ متحول می‌شود

۲۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

هوندا جزو یکی از برندهای محبوب میان علاقمندان و مشتریان است که مدل‌های مختلفی هم دارد. یکی از مدل‌‌های مشهور این شرکت، آکورد است که مشخصات فنی مطلوب و امکانات رفاهی متعددی دارد. گزارش‌های جدید از تغییرات عمده در قلب مدل جدید آکورد خبر می‌دهند.

هوندا قرار است از پیشرانه‌ تویین توربو ۴ سیلندر با حجم ۲ لیتر در مدل جدید آکورد استفاده کند. این به معنی تغییر رفتار این شرکت ژاپنی در استفاده از نوع پیشرانه است؛ چراکه پیش از این آکورد به پیشرانه‌های ۶ سیلندر خورجینی مجهز می‌شدند.

استفاده از پیشرانه‌های جدید موجب تولید آلایندگی کم‌تر می‌شود که خبر خوبی برای حفظ هوای پاک و محیط زیست محسوب می‌شود. فایده دیگر این پیشرانه‌های جدید، بهره‌مندی از گشتاور بیشتر حتی در دور موتور پایین حتی در ۲۰۰۰ دور بر دقیقه است. رییس بخش مهندسی هوندا گفته که این پیشرانه‌های ۴ سیلندر هوادارن را از بابت قدرت نا امید نمی‌کند و بلکه از نظر افتصادی برایشان به‌صرفه‌‌تر است.

به همین دلیل، دهمین نسل هوندا آکورد در سه مدل پیشرانه احتمالا عرضه می‌شود: مدل اول همان‌طور که گفتیم، پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو خواهد بود که مشابه مدل سیویک تایپ آر است. مدل دوم یک پیشرانه ۴ سیلندر توربو با حجم ۱.۵ لیتر است. مدل سوم احتمالا هیبریدی بوده که پیشرانه بنزینی آن ۲ لیتر حجم دارد و اتمسفریک (تنفس طبیعی) است. گفته می‌شود یک جعبه دنده ۱۰ سرعته خودکار برای مدل جدید آکورد در نظر گرفته می‌شود.

تا به حال اطلاعات زیادی از سوی هوندا در مورد این خودرو منتشر نشده است. پیش از این تصاویر جاسوسی از مدل ۲۰۱۸ هوندا آکورد به دست رسید. در پایین می‌توانید تصاویر جاسوسی از این خودرو نیمه‌لوکس و هیجان‌انگیز ژاپنی را ببینید.

منبع: MotorTrend
E3-2017-Ad

برچسب‌ها :
دیدگاه شما