هوندا موتورهای هیبریدی سازگارتری با محیط زیست می‌سازد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

یکی از راه‌های حفظ محیط زیست که شرکت‌های سازنده خودرو به دنبال آن رفته‌اند تولید خودروهای هیبریدی است. برخی از این خودروها از سوخت فسیلی بسیار کمی بهره می‌برند و برخی‌شان که تماما الکتریکی هستند اساسا از سوخت‌های فسیلی استفاده نمی‌کنند.

با وجود اینکه جلوی آلودگی هوا از این طریق گرفته می‌شود اما در موتور این خودروها از فلزهای خاکی کمیاب استفاده می‌شود و این اتفاق اصلا به نفع محیط زیست نیست. حدود یک دهه پیش شرکت هوندا متعهد شد که استفاده از این فلزات را در ساخت موتور خودروهای‌اش کاهش دهد و به نظر می رسد بلاخره این اتفاق رخ داده است. اخیرا این شرکت از یک موتور هیبریدی جدید رونمایی کرده که به بسیاری از فلزهای خاکی کمیاب وابسته نیست.

البته هنوز برخی از این فلزات همچون نئودیمیم در ساخت این موتورها به کار می‌رود اما این اتفاق را به عنوان یک شروع خوب باید به فال نیک گرفت. شرکت هوندا تصمیم گرفته به جای استفاده از این فلزات از آهنرباهایی استفاده کند که شرکت Daido Steel تولید کرده. استفاده از این مواد به جای فلزهای خاکی کمیاب ۱۰ درصد کم هزینه‌تر است و محصول نهایی را ۸ درصد سبک‌تر از قبل می‌کند. این سبک‌تر شدن باعث کاهش وزن خودرو و کاهش انرژی مصرفی خودرو هم می‌شود.

ظاهرا شرکت هوندا قرار است این موتور‌های جدید هیبریدی را در اواخر پاییز امسال به بازار عرضه کند.

منبع: Ubergizmo

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
 1. Space Time

  اصلا قابل مقایسه با سایپا نیست:????
  پراید جدید تازه اومده جلد موتورشو عوض کردن
  مگه شوخیه
  هیشکی نمیتونه این کارو کنه
  فقط سایپا میتونه
  بعد تازه بخاطر این حرکت انقلابی ۶۰۰ تومن گرونترم شده.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما